خانه گردشگری دریاچه مرموزی که می‌توانید زیر آن راه بروید!

دریاچه مرموزی که می‌توانید زیر آن راه بروید!

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر سال در زمانی مشخص، میزان عمق این دریاچه هفت برابر شده و پس از مدتی خود به خود تقریبا ناپدید می شود و در هنگام افزایش دما پارکی که اطرافش وجود دارد را به زیر آب فرو می برد.
دریاچه گرین

دریاچه گرین در اتریش (Green Lake)

پدیده‌های عجیب و غریب طبیعی زیادی در گوشه گوشه این دنیا اتفاق می‌افتد. یکی از این پدیده‌ها در کشور اتریش اتفاق افتاده است و یکی از زیباترین مسیرهای پیاده‌روی این کشور را به رودخانه‌ای با عمق ۱۰ متر تبدیل کرده است. البته این اتفاق فقط در نیمی از سال می‌افتد و در نیم دیگر اوضاع به حالت عادی در می‌آید. اسم این دریاچه، دریاچه گرین در اتریش است. با مجله دلتا همراه باشید تا ببینیم این دریاچه جادویی دقیقا کجاست و چه اتفاقی در آن می‌افتد.دریاچه گرین در اتریش این دریاچه در یکی از مناطق کوهستانی- جنگلی اتریش به نام Styria و در دامنه کوه‌های Hochschwab واقع شده است و یکی از غیر عادی ترین پدیده‌های طبیعی جهان محسوب می‌شود. در طول زمستان و ماه‌های سرد سال این دریاچه کاملا خشک می‌شود و به یک پارک معمولی تبدیل می‌شود و مردم این منطقه برای جدایی از شلوغی‌ها و هرج و مرج های شهر و تمدد اعصاب به آن پناه می‌برند. اما همین که دمای هوا کمی بیشتر می‌شود، برف‌هایی که روی کوه‌ها وجود دارد، کم کم آب می‌شوند و آب آن‌ها به پایین کوه می‌رود و دریاچه شفاف و زیبای گرین را تشکیل می‌دهد.

دریاچه شفاف و زیبای گرین

در فصل تابستان عمق دریاچه گرین در اتریش از ۱ تا ۲ متر شروع می شود و در جاهایی به ۱۰ متر هم می رسد و در ماه ژوئن به بیشترین سطح خود می رسد و به محلی برای غواصی و شنا کردن تبدیل می شود. برای خیلی از افراد هم جالب است بدانند که پارکی که زیر آب می رود دقیقا چه شکلی است و به همین دلیل گردشگری این منطقه به اوج خود می رسد.
دریاچه جادویی

چه کارهایی در دریاچه گرین در اتریش می توانیم انجام دهیم؟

علاوه بر غواصی در دریاچه گرین، گردشگران و ماجراجویان علاقه زیادی به ماهی‌گیری و شنا کردن و نشستن روی صندلی در زیر آب، دیدن درخت‌ها، پل‌ها و هر آنچه که متعلق به خشکی است و به زیر آب رفته، دارند. پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به تصاویر دریاچه گرین در اتریش بیندازید، شاید دریاچه گرین تنها دلیل سفر گردشگران به اتریش نباشد اما مطمئنا یکی از دلایل اصلی است.
پارک زیر آب
یکی از غواص‌هایی که در این دریاچه ماجراجویی کرده از تجربه خودش می‌گوید: وقتی که زیر آب غواصی می‌کردم انگار که در یک دنیای جادویی بودم، همه چیز واقعا زیبا بود. تجربه شنا روی علف‌ها و چمنزارهای سبز، گل‌ها، صخره‌ها، پل‌ها و مسیرها تجربه افسانه‌ای است که در هر جایی نمی‌توانید داشته باشید. به همه این‌ها اشعه‌های خورشید را که از آب رد می‌شوند و نور فوق‌العاده‌ای را در آب به وجود می‌آورند هم اضافه کنید. دریاچه گرین در اتریش به اندازه‌ای زیباست که می‌توانید روزها در کنار آن باشید و کمپ بزنید و گذر زمان را حس نکنید.
غواصی در دریاچه گرین
اگر فرصت سفر به اتریش و دیدن این دریاچه را داشتید دوربین عکاسی تان را حتما همراهتان ببرید، چشم انداز دریاچه در کنار درختان سوزنی و بلند و در دامنه ی صخره های سنگی بیشتر شبیه به یک تابلوی نقاشی است.
سفر به اتریش

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای زیبا اما مرگبار که میزبان هیچ قایقی نیست!

زیست شناسان معتقدند که مکانی که این دریاچه در آن قرار گرفته، جای برخورد یک شهاب سنگ با زمی…