خانه مد و زیبایی اصول ست کردن لباس؛ با رنگ های مختلف چیست؟

اصول ست کردن لباس؛ با رنگ های مختلف چیست؟

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ قرمز با رنگ سبز، رنگ بنفش با رنگ زرد، و رنگ آبی با رنگ نارنجی، مکمل هم هستند و در کنار یکدیگر بسیار زیبا دیده می‌شوند. این رنگ‌ها در چرخه رنگ‌ کاملا متضاد یکدیگر هستند.
ست کردن لباس با رنگ های مختلف

یک قانون بنیادی برای ست کردن لباس با رنگ های مختلف ؛ یا برای هر چیز دیگری که به رنگ‌ها مربوط است، رنگ‌هایی را با هم ترکیب کنید که هماهنگ هستند. و این همان چیزی است که ما باید در هنگام طراحی لباس و یا ست کردن رنگ لباس ها با هم، آن را به یاد داشته باشیم. در ادامه نحوه ست کردن رنگ ‌های مختلف با هم را برای شما شرح می‌دهیم. با مجله دلتا همراه باشید.

ست کردن لباس با رنگ های مختلف چرخه

ست کردن لباس با رنگ های مختلف

ست کردن رنگ‌ های مکمل 

رنگ قرمز با رنگ سبز، رنگ بنفش با رنگ زرد، و رنگ آبی با رنگ نارنجی، مکمل هم هستند و در کنار یکدیگر بسیار زیبا دیده می‌شوند. این رنگ‌ها در چرخه رنگ‌ کاملا متضاد یکدیگر هستند. ممکن است که در ابتدا، ترکیب کردن این رنگ‌ها با هم کمی به نظرتان عجیب باشد، اما مطمئن باشید که از این ترکیب‌ها نتیجه زیبایی خواهید گرفت. اگر کمی با دقت نگاه کنید، متوجه می‌شوید که لباس‌های بهاری و تابستانی بیشتر با استفاده از رنگ‌های مکمل طراحی شده‌اند. البته برخی از افراد این قاعده را دوست ندارند. به همین دلیل استفاده از آن کاملا اختیاری است و بستگی به سلیقه و استایل شما دارد.

ست کردن لباس با رنگ های مختلف مکمل

ست کردن رنگ‌ های مشابه

ست کردن رنگ‌های مشابه با هم، یعنی شما ۲ یا ۳ سایه از یکی از رنگ‌های چرخه رنگ‌ را با هم ترکیب کنید. وقتی با استفاده از این قاعده لباس‌های خود را با هم ترکیب می‌کنید، بسیار شیک و جذاب به نظر می‌رسید. تناژهای مختلف از یک رنگ خاص در کنار یکدیگر زیبا به نظر می‌رسد.

ست کردن لباس با رنگ های مختلف تناژ

ست کردن رنگ‌ لباس به صورت سه گانه

ست کردن رنگ‌ها به صورت سه گانه، یعنی رنگ‌هایی را با هم ست کنید که در چرخه رنگ‌، در فاصله‌ای مساوی از یکدیگر قرار دارند. البته این نظریه موافقان و مخالفان خودش را دارد. با این حال، می‌توانید تناژ خنثی این رنگ‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک شلوار سبز را با یک تاپ صورتی پاستلی و زیورآلات و یا کفش آبی ست کنید. این ترکیب رنگی، یک استایل منحصر به فرد و جالب خلق می‌کند.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “ترکیب رنگ در لباس آقایان!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

انتخاب بهترین دمپایی روفرشی!

پاهای خسته‌ای که تمام روز شما را این سو و آن سو برده‌اند، شایسته یک جفت دمپایی روفرشی خیلی…