کرسی، سبکی قدیمی در چیدمان مدرن

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کرسی جایگاهی ویژه‌ای در فرهنگ و سنت ایرانی داشته‌ است، همچنین شب یلدا، یکی از جشن‌های سنتی ایرانیان در اوایل زمستان است که نقش کرسی در جمع کردن اعضای خانواده به دور گرمای آن مشهود بوده‌است.
چیدمان کرسی

کرسی یکی از قدیمی‌ترین ابزار گرم نگه داشتن منازل است که با گذشت زمان همچنان جایگاه خود را در فصل زمستان در خانه‌های ایرانیان حفظ کرده است. امروزه علاقه ایرانی ها به فرهنگ و سنت‌های قدیم و اثرات سلامتی آن باعث شده تا چیدمان کرسی به روش‌های نوین در خانه‌های مدرن امروزی انجام شود. اگر شما هم قصد دارین هم از مزیت‌های سلامتی آن بهره ببرید و هم یک فضای نوستالژیک و زیبای سنتی را در گوشه ای از خانه داشته باشید این مطلب از مجله دلتا را از دست ندهید.

چگونه کرسی را با کمترین هزینه بسازیم

دکوراسیون یلدایی

برای چیدمان کرسی در منزل‌های مدرن امروزی می‌توانید با استفاده از یک میز چوبی که همه‌ی اعضای خانه بتوانند دور آن جمع شوند و  استفاده از یک لامپ یا چراغ در زیر میز و در انتها قرار دادن لحاف یا پتو روی آن شب یلدای خود را همراه با خانواده زیر کرسی بگذرانید. در صورتی که قرار دادن لامپ زیر میز برای شما مقدور نیست می‌توانید با استفاده از یک لحاف گرم و میز حس نوستالژی کرسی را در منزل خود ایجاد کنید و میز یلدای خود را روی کرسی چیدمان کنید.

نحوه چیدمان اتاق کرسی

چیدمان شب یلدا

اتاقی که معمولا برای برپایی کرسی انتخاب می‌شود با توجه به تعداد اعضای خانواده معمولا فضای کوچکی است که افراد بتوانند به دیوار تکیه کنند، یا اگر جمعیت خانواده زیاد بود اتاق بزرگتری انتخاب می‌کنیم. اما کرسی را از یک جهت نزدیک به دیوار اتاق میگذاشتند تا بزرگ تر های خانواده بتوانند به دیوار تکیه بزنند.

چیدمان اطراف کرسی

چیدمان کرسی

در اطراف کرسی تشک‌های کم قطر  پهن میکنیم. آن‌هایی که از لحاف ساده استفاده میکنند یک پارچه ترمه یا پارچه تزیینی دیگری برای زیبایی روی لحاف پهن کرده به همین صورت برای ایجاد حس و حال قدیمی تر می‌توانید یکی سینی مسی و ظرف های مسی یا سفالی پر از تنقلات، و در صورت امکان از یک سماور در کنار کرسی استفاده کنید که در دورهمی‌ خانوادگی می توان در کنار کرسی و هم روی آن قرار گیرد.

دور تا دور کرسی را می‌توان بالش و کوسن‌هایی برای تکیه دادن قرار دهیم. در قدیم اگر کرسی در اتاقی بر پامی‌شد که در یا پنجره‌ای به داخل حیاط داشت، هنگام باریدن برف آن را باز می‌گذاشتند و زیر کرسی به تماشای برف می‌نشستند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان در تاریک‌ترین گوشه‌ خانه رشد می‌کنند

گیاهان آپارتمانی نیز مانند انسان‌ها با تغییرات سازگار هستند. آیا می‌دانستید که بعضی گیاهان…