کلاهبرداری در پیش‎فروش آپارتمان

۲
4
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
کلاهبرداری در پیش خرید آپارتمتن

کلاهبرداری در پیش‎فروش آپارتمان از اتفاق‎هایی است که همواره در معاملات املاک روی می دهد. بنابر‎این رعایت نکات پیش‎بینی شده در قانون‌‌،‌ مانع از گرفتار شدن در دام کلاهبردارانی می‎شود که قصد پیش‎فروش آپارتمان دارند.

به گزارش مجله‎ی دلتا پیش‎فروش آپارتمان‎هایی که بعدها مشخص می‎شود به چندین نفر دیگر هم فروخته شده‎اند، نوعی کلاهبرداری است که هر روزه با شیوه‎هایی تازه توسط کلاهبرداران صورت می‎گیرد.

بسیاری از دفاتری که با عنوان بنگاه املاک با این ادعا که از سوی مالک نمایندگی دارند و اقدام به پیش‎فروش ملک می‎کنند، بنگاه های ملکی معتبر و مجاز از سوی اتحادیه صنف مشاوران املاک نیستند .

برای اینکه در دام کلاهبرداران ملکی گرفتار نشوید به این نکته‎های ضروری توجه نمایید:

  • از معتبر و قانونی بودن بنگاه املاک مورد نظر اطمینان یابید.
  • ‌ برای پیش‎خرید ملک، قرارداد رسمی تنظیم کنید.
  • درقرارداد باید پلاک و مشخصات ثبتی ملک، نشانی، تعداد اتاق، شماره طبقه، واحد، پارکینگ، نوع کاربری و مساحت کل عرصه‎و اعیان ، همچنین مصالح ساختمانی و سیستم گرمایش و سرمایش، به طور دقیق قید شود.
  • مبلغ قرارداد، میزان اقساط ، تعداد قبض های اقساطی و زمان تحویل باید در قرارداد تصریح شود.

توجه کنیدکه تنظیم قرارداد پیش‎فروش آپارتمان و سایر املاک بدون اخذ مجوز‎های لازم برای درج و انتشار آ‌گهی و بدون عقد قرارداد رسمی پیش‎فروش آپارتمان ‌جرم است ‌ و‌‌ مرجع قضایی صالح برای رسیدگی به چنین کلاهبرداری هایی دادسرای محل تنظیم قرارداد است.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

علائم کبد چرب را بشناسیم

علائم کبد چرب طیفی محدود و قابل شناسایی هستند. کبد چرب به وضعیتی اطلاق می‌شود که چربی به‌ط…