چند نکته مهم برای انتخاب پرده اتاق خواب

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرده اتاق خواب یک عامل بسیار تعیین کننده در دکوراسیون اتاق خواب می‌باشد. انتخاب پارچه ایده‌آل و مناسب برای پرده در اتاق خواب بسیار ضروری است و کل طراحی داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار میدهد.
انتخاب پرده برای اتاق

همه می‌دانیم خواب خوب شبانه اهمیت زیادی دارد. بنابراین طراحی اتاق خواب به‌شکلی که مایهٔ آرامش باشد، مهم است. در این بین طرح پرده اتاق خواب به دلیل نقشی که در کنترل نور ورودی از پنجره‌ها دارد، اهمیت زیادی دارد. این مطلب از مجله دلتا به شما در انتخاب پرده برای اتاق خواب‌تان به شما کمک می‌کند.

بهترین پارچه برای پرده اتاق خواب چیست

اتاق خواب کوچک

جنس پارچه نقشی کلیدی دارد. پارچه‌های سبک و نازک چشم‌ نوازند و از فضای خصوصی شما محافظت می‌کنند، اما اگر به‌دنبال تاریکی مطلق در هنگام خواب هستید، چندان به کارتان نمی‌آیند. اگر تاریکی اتاق برایتان مهم است، گزینهٔ مناسب شما پارچه‌های سنگین‌تر مانند پنبهٔ ضخیم، لنین و مخمل به‌ویژه اگر با لایه‌ای پارچهٔ بلک‌اوت همراه شوند، گزینه‌های خوبی برای جلوگیری از ورود نور به اتاق هستند.

با پارچه‌های چندلایه طرح‌های متنوع و سازگارپذیر ایجاد ‌کنید

پرده

پرده‌های چندلایه جلوه‌ای لوکس به اتاق می‌دهند، درحالی‌که لزوما خرج زیادی روی دست‌تان نمی‌گذارند. دو نوع پارچه انتخاب کنید؛ یکی ضخیم و دیگری نازک و شفاف. از ۲ چوب‌پرده برای آویزان کردن آن‌ها استفاده کنید. در پایان به طرحی زیبا می‌رسید که هم نور را عبور می‌دهد و هم از فضای خصوصی‌تان محافظت می‌کند.

با پارچه‌های کم‌رنگ فضایی آرامش‌بخش ایجاد کنید

اتاق خواب

اتاق خواب مکان آرامش و استراحت است. بنابراین از رنگ‌ها و بافت‌هایی استفاده کنید که فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند. نگران انتخاب پارچه‌های نازک و نمایان نباشید؛ می‌توانید پرده‌ای دیگر را از میان پارچه‌های کلفت، پارچه‌های بلک‌اوت و همچنین زیر پرده انتخاب کنید.

پارچه‌های طرح‌دار انتخاب کنید

پرده اتاق خواب کوچک

انتخاب پرده برای اتاق می‌توانید از پارچه‌های طرح و نقش‌‌دار استفاده کنید این پارچه ها به شما امکان می‌دهند، جلوه‌ٔ جذابی به اتاق‌های ساده، به‌ویژه در خانه‌های اجاره‌ای، بدهید. ترکیبی روشن با طرح‌ها و رنگ‌های دل‌خواه‌تان انتخاب کنید. حواس‌تان به هم‌خوانی رنگ پرده‌ها با دیگر لوازم اتاق باشد.

از نشانه‌های طراحی مدرن در اتاق خواب سنتی استفاده کنید

انتخاب پرده برای اتاق

اگر به‌دنبال ترکیب مدرنیته با طراحی سنتی هستید، باید دست‌کم یک عنصر متضاد داشته باشید. برای مثال می‌توانید با پارچه‌های مدرن و غیرمنتظره طرحی سنتی خلق کنید، یا پارچه‌های با نقش و نگارهای سنتی در رنگ‌های متفاوت انتخاب کنید.

بهتر است پرده سقف تا کف را بپوشاند

انتخاب پرده برای اتاق

اندازهٔ پرده در نمای اتاق نقش مهمی دارد. هرچند از نظر کارکردی، کافی‌ست پرده فقط پنجره را بپوشاند، اما مماس شدن پرده با کف، نمایی باشکوه ایجاد می‌کند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

اگر خانه‌ای باکلاس می‌خواهید، این کارها را انجام ندهید!

ما سعی می‌کنیم اطراف خود را با وسایلی احاطه کنیم که هم حال و هوای خوبی برایمان به ارمغان ب…