چگونه آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشیم؟

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وجود انرژی مثبت در همه بخش‌های دکوراسیون داخلی منزل اعم از آشپزخانه ضروری است. بنابراین بهتر است در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اصول فنگ شویی استفاده کنید.
اصول فنگ شویی در فضای آشپزخانه

«فنگ شویی» ازجمله باورها و رسوم اهالی شرق آسیا برای قرار دادن هر وسیله در جای خود، در منزل و محیط کار است. به‌عقیده‌ اساتید فنگ شویی، نتیجه‌ هماهنگی انسان با محیط اطرافش یک زندگی مثبت، موفقیت‌آمیز و با‌نشاط است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا شما را با ترفندهایی در مورد اصول فنگ شویی در فضای آشپزخانه برای داشتن فضایی منظم و شاد و خوش‌رنگ آشنا کنیم.

نظم دهی و طبقه بندی

اولین اصل از فنگ شویی طبقه بندی و نظم دهی به وسایل موجود است. بر اساس اصول فنگ شویی باید محیط آشپزخانه را از هر گونه شلوغی دور نگه دارید بنابراین بهتر است بعد از انجام هر فعالیتی در آشپزخانه فضای آشپزخانه را تمیز و مرتب کنید و همه وسایل و ظروف را در جای مخصوص خود قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی

نورپردازی و روشنایی آشپزخانه

در اصول فنگ شویی، میزان نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضا می‌شود بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است ساخته شود.

اگر آشپزخانه منزل شما دارای نور طبیعی کافی نیست می‌توانید با کمک نورهای مصنوعی نورپردازی مورد نیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید.

توجه داشته باشید نورهای مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند.

فنگ شویی آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب

در فنگ شویی، رنگ‌ها از مهم ترین عناصر ایجاد کننده انرژی مثبت در فضا هستند بنابراین بهتر است از ترکیب رنگ‌های مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید.

رنگ‌های تیره باعث ایجاد فضایی سنگین و توام با انرژی منفی می‌شوند بنابراین بهتر است تا جایی که ممکن است از این رنگ‌ها در فضای آشپزخانه استفاده نکنید.

آشپزخانه

قرار دادن وسایل در مکانی مناسب

محل قرار گیری وسایل در مکان‌های مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین اصول برای آشپزخانه است. بر اساس این اصول عناصر آتش و آب نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار داشته باشند بنابراین ماشین ظرفشویی و سینک نباید در کنار اجاق گاز قرار بگیرند زیرا تقابل بین آب و آتش باعث ایجاد تنش در فضای آشپزخانه می‌شود.

عناصر چوبی از عناصر اعتدال بین آب و آتش محسوب می‌شوند بنابراین شما می توانید در بین اجاق گاز و سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی از قفسه‌ها و یا کابینت‌های چوبی و ام دی اف و یا عناصری با رنگ سبز استفاده کنید.

فنگ شویی

قرار دادن گیاهان طبیعی و خانگی در فضای آشپزخانه

گیاهان و گل‌های طبیعی باعث ایجاد انرژی مثبت در فضای داخلی می‌شوند بنابراین بهتر است از گیاهان طبیعی و خانگی در آشپزخانه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از قرار دادن گیاهان تیغ دار و تیز در فضای آشپزخانه باید خودداری کنید زیرا زوایای تیز با اصول فنگ شویی مغایرت دارند.

اصول فنگ شویی در فضای آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب ساده‌ترین روش برای افزایش روشنایی در خانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…