خانه سلامتی خواص سیر پخته؛ از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان

خواص سیر پخته؛ از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از خواص سیر پخته می‌توان به کاهش فشار خون و کلسترول، بهبود سیستم گوارش، پیشگیری از سرطان، تقویت سیستم ایمنی و درمان آبسه و ترک خوردگی پوست اشاره کرد.
خواص سیر پخته

چقدر با خواص سیر پخته آشنایی دارید؟ سیر یک عضو پر خاصیت از خانواده‌ پیاز است که می‌تواند به تنهایی خورده شود یا برای بهبود عطر و طعم به انواع غذا‌ها اضافه شود. به دلیل بو و طعم تند سیر برخی از افراد تمایلی به استفاده از سیرخام ندارند. یک روش آسان برای از بین بردن بوی تند سیر، پختن است. در این نوشتار از مجله دلتا درباره خواص سیر پخته صحبت خواهیم کرد.

سلامت قلب و عروق

یکی از خواص سیر پخته افزایش سلامت قلب و سیستم قلبی-عروقی است. سیر برای کاهش فشار خون مفید است و بسیاری از پزشکان به کسانی که فشار خون بالا دارند مصرف سیر را توصیه می‌کنند. همچنین سیر می‌تواند کلسترول بد را کاهش دهد و از مسدود شدن عروق جلوگیری کند.

خواص سیر

پیشگیری از سرطان

از خواص سیر پخته می‌توان به پیشگیری از سرطان اشاره کرد. سیر پخته علاوه بر اینکه به بدن شما برای مبارزه با سرماخوردگی و عفونت کمک می‌کند، برای پیشگیری از سرطان به ویژه سرطان‌های دستگاه گوارش مفید است.

سلامت دستگاه گوارش

اگر به مشکلات گوارشی همچون سندروم روده تحریک پذیر یا بیماری رفلاکس معده دچار هستید، مصرف سیر پخته می‌تواند علائمی مانند سوزش سر دل، حالت تهوع، رودل و سوء هاضمه را کاهش دهد.

تقویت سیستم ایمنی

یکی دیگر از خواص سیر پخته تقویت سیستم ایمنی است. سیر به دلیل خاصیت آنتی باکتریایی می‌تواند سیستم ایمنی را تقویت و به مبارزه با باکتری‌ها و بیماری‌ها کمک کند؛ بنابراین دفعه بعد که احساس کردید در حال سرماخوردگی هستید یا یک نفر در محل کار یا خانه‌ شما سرما خورده است، برای پیشگیری از سرما خوردگی سیر بخورید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

علل چاقی و افزایش وزن ناگهانی چیست؟

تغییر در سیستم متابولیسم بدن و یا استفاده از بعضی داروها، باعث بالا رفتن ناگهانی وزن انسان…