چگونه دیوارهای خانه را مثل حرفه‌ای‌ها تزیین کنیم؟

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای داشتن یک دکوراسیون دیوار زیبا پیش از هر چیز، به دیوار مورد نظر نگاه کنید و تصمیم بگیرید اثر هنری را در چه اندازه‌ای انتخاب کنید.
دکوراسیون دیوار بزرگ

گاهی در فضای خانه با وجود چینش مناسب همهٔ اثاثیه‌ها، هنوز احساس می‌کنید که چیزی کم است؟ آیا خانه‌‌ای بزرگ با دیوارهای وسیع دارید که هیچ‌چیز آن را پر نمی‌کند؟ آیا برای انتخاب نوع و اندازهٔ دکور مناسب برای دیوارهایتان دچار سردرگمی شده‌اید؟ در این مقاله از مجله دلتا نکاتی در رابطه با دکوراسیون دیوار بزرگ و حل کردن این مشکلات مطرح می‌کنیم.

برای نصب تابلو بالای مبل، تخت یا میز چه کنیم؟

گالری دیواری

دنبال تابلو یا مجموعه چندتایی باشید که هم‌اندازه‌ یا کوچک‌تر از مبلمان موردنظر باشد. از انتخاب تابلوهایی که بلندتر از مبلمان‌تان هستند پرهیز کنید؛ چون کاملا منظرهٔ عجیبی به‌وجود می‌آید.

اگر یک دیوار خیلی بزرگ داشتیم چه کنیم؟

دکور مناسب برای دیوار

آثار هنری بزرگ می‌توانند بسیار گران باشند. حتی حمل‌ونقل آنها به خانه نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در عوض، با انتخاب آثار کوچک‌تر می‌توانید آنها را در چند ردیف به‌صورت کلاژ روی دیوار نصب کنید. با این کار دکوراسیون دیواری امروزی خواهید داشت.

چگونه تابلوها را به دیوار آویزان کنیم؟

طراحی دیوار

نکتهٔ بعدی دربارهٔ فاصله اثر هنری از زمین است. ارتفاع تابلو مسئله‌ای است در اکثر مواقع به‌اشتباه انتخاب می‌شود. قاعدهٔ سرانگشتی عمومی این است که تابلو را در خط دید بیاویزید تا برای تماشای آن زیادی به بالا یا پایین نگاه نکنید. طبق این قاعده، فاصلهٔ مرکز تابلو تا زمین چیزی حدود یک متر و نیم خواهد بود. راه‌های مختلفی برای نصب وسایل دکوری روی دیوار وجود دارد که بسته به وزن تابلو، می‌توانید بدون سوراخ کردن دیوار و با استفاده از چسب خمیری، تابلو را به دیوار نصب کنید.

ایده‌های برای دکوراسیون دیوار

دکوراسیون دیوار بزرگ

تابلوهای مناسب برای دکوراسیون دیوار بزرگ در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف موجود است؛ تابلوهایی به‌شکل سنتی، سبک، بدون قاب، کلاژ اشیاء، مجسمه‌های فلزی دیواری و… . از این نمونه‌ها برای گرفتن ایده کمک بگیرید:

  • مجسمه و دکورهای فلزی؛
  • پنل‌های دیواری؛
  • نمایش متقارن تابلوها به‌شیوه‌ٔ گالری‌ها؛
  • دکور مناسب برای دیوار به‌سبک خلاقانه و بدیع؛
  • تابلوهای رنگی شلوغ و زنده.
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…