خانه دکوراسیون چه رنگ‌هایی مناسب آشپزخانه هستند

چه رنگ‌هایی مناسب آشپزخانه هستند

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در قوانین طراحی آشپزخانه معمولا توصیه می‌شود که کمتر سراغ رنگ‌های خیلی تیره، خنثی‌های سرد و سایر رنگ‌‌های سرد ازجمله طیف‌های آبی، سبز، ارغوانی، بنفش و دیگر رنگ‌های هم‌خانواده بروید، زیرا این رنگ‌ها اشتها برانگیز نیستند و چندان به‌درد آشپزخانه نمی‌خورند.
رنگ مناسب آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و اولین چیزی که در هر آشپزخانه‌ای، کوچک یا بزرگ به‌چشم می‌آید، رنگ آشپزخانه است.در این مطلب قصد داریم از رازورمزهای انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه برای‌تان بگوییم، اگر دلتان می‌خواهد آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید پس با ما در این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

خنثی‌های گرم

انواع رنگ خانه

خیلی‌ها می‌ترسند رنگی را انتخاب کنند که بعدها از انتخابش پشیمان شوند، اما معمولا اگر از طیف‌های میانیِ رنگ‌های خنثی انتخاب کنید، راحت‌تر خواهید بود. شاید بگویید که رنگ‌های خنثی خسته‌کننده‌اند، اما فقط کافی است این رنگ‌ها را با رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد یا نارنجی ترکیب کنید تا حس‌وحال گرم‌تری بگیرند. برعکس، اگر رنگ‌های خنثی را با سبز، آبی یا بنفش ترکیب کنید، سرد می‌شوند.

طیف‌های قرمز

رنگ مناسب

استفاده از رنگ قرمز در آشپزخانه شاید با سلیقه‌ خیلی‌ها جور درنیاید، اما اگر علاقه دارید که آشپزخانه‌ را با چاشنی رنگ‌ها روح تازه‌ای ببخشید، قرمز انتخاب مناسبی است. مثلا در آشپزخانه‌هایی که در آنها بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده شده است، تزریق رنگ قرمز می‌تواند تیرگی و دل‌مردگی محیط را ازبین ببرد. اگر در آشپزخانه‌ای عمدتا از رنگ‌های خاکستری و وسایل استیل استفاده شده است، استفاده‌ هم‌زمان از رنگ قرمز می‌تواند نقطه‌ی کانونی خوش‌منظره‌ای را مقابل چشم رقم بزند.

طیف‌های زرد ملایم

آشپزخانه

زرد روشن در آشپزخانه رنگ برنده‌ است. این رنگ را نه‌تنها اغلب سلیقه‌ها می‌پسندند، بلکه مکمل بیشتر انواع کابینت‌های چوبی است. رنگ‌های طیف زرد درست مثل طیف‌های سفید حداکثر نور محیط را بازتاب می‌دهند و برای خیلی‌ها حس بیمارستانی رنگ سفید را ندارند. طیف‌های پررنگ‌تر زرد در صورتی‌ که با کمی مشکی ترکیب شوند، حس‌وحال آشپزخانه‌های سنتی و کلاسیک را القا خواهند کرد و درعین‌حال توناژ قوی خود را نیز حفظ می‌کنند.

سراسر سفید

رنگ آشپزخانه

سراسر سفید یعنی کابینت‌ها، دیوارها، سقف، پیشخوان و هر چیز دیگری که در آشپزخانه پیداست، همه سفید باشند. کابینت‌های سفید اِم‌دی‌اِف ترموفیل می‌توانند ظاهر خیلی خوبی به آشپزخانه ببخشند. اگر می‌خواهید آشپزخانه ظاهر مدرن‌تری به‌خود بگیرد، از صندلی‌های اپن سفید، ساعت دیواری سفید و چند وسیله‌ی سفید روی کابینت‌ها استفاده کنید.

طیف‌های آبی

رنگ مناسب آشپزخانه

آبی معمولا رنگ مناسب آشپزخانه نیست، زیرا گفته می‌شود که رنگ آبی به تحریک و افزایش اشتها کمکی نمی‌کند. با‌این‌حال استفاده‌ی محدود از طیف درست این رنگ در آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند فضای مطبوع و دل‌نشینی را برای آبی‌دوستان رقم بزند. پس اگر از این رنگ در حد جسته‌گریخته یا به‌عنوان یک رنگ تأکیدی استفاده شود، می‌تواند رنگ قابل قبولی برای آشپزخانه باشد.

 • پارکت در دکوراسیون

  پارکت در دکوراسیون داخلی

  پارکت‌ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می‌شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شم…
 • رنگ سفید در نشیمن

  رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

  در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …
 • دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد

  چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

  کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

پارکت در دکوراسیون داخلی

پارکت‌ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می‌شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شم…