دریاچه گمشده، دریاچه‌ای که هرسال غیب می‌شود!

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دریاچه اورگان در ایالت اورگان آمریکا موردی عجیب دارد، این دریاچه همه ساله در فصل تابستان به کلی ناپدید می‌شود و در فصل پاییز مجددا پدیدار می‌گردد.
دریاچه اورگان

عجیب است که دریاچه اورگان با آب زلال و پاک طی چند روز ناپدید و جای آن را علف‌زاری خشک می‌گیرد. دانشمندان علت این پدیده را بارش باران در فصل‌های دیگر و عدم بارش در فصل تابستان ذکر می‌کنند ولی هنوز هم جای بحث و تحقیق فراوان دارد. برای مردم محلی و گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند هنوز جای تعجب دارد. با مجله دلتا همراه باشید.

دریاچه اورگان آمریکا

جالب است بدانید ایالت اورگان، تعدادی دریاچه به نام دریاچه گمشده دارد، اما همین دریاچه مذکور است که کاملا غیب می‌گردد. این دریاچه همه ساله میزبان گردشگران بسیاری است که برای دیدن این جاذبه نادر به این منطقه سفر می‌کنند البته با پای پیاده، چون مسیر ماشین رو ندارد. آب دریاچه گمشده اورگان در فصل تابستان به طور کامل خشک و درون زمین می‌رود. جالب است بدانید این آب از طریق حفره‌های ریز و درشتی که در داخل دریاچه هست مکیده شده و به قسمت‌های مختلف این ایالت می‌رود و در بعضی از موارد آب آشامیدنی مردم محلی را تامین می‌کند. در فصل پاییز و زمستان مجددا برگشته و دریاچه گمشده را پر می‌کند.

اگر شما در فصل های دیگر به دریاچه اورگان سری بزنید یا تصاویر را در گوگل سرچ کنید به هیچ وجه باورتان نمی‌شود که اینجا چند ماه بعد قرار است خشک و علفزار شود.دریاچه گمشده دریاچه اورگان

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

حمام علیقلی آقا، جاذبه گردشگری اصفهان

حمام علیقلی خان اصفهان یک حمام در اصفهان بوده در دوره حاضر تغییر کاربری داده و تبدیل به مو…