خانه گردشگری شهر عقاب‌ها (+ویدیو)

شهر عقاب‌ها (+ویدیو)

۲
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اینجا شهری است که تعداد عقاب‌های آن در آسمان و زمین از تعداد سایر پرنده‌ها بیشتر است.
شهر آنالاسکا

عقاب کله سفید، عقاب بومی و ملی آمریکاست؛ پس در آمریکا بیشترین تعداد عقاب کله سفید را خواهیم داشت ولی در آمریکا هم شاید باشند کسانی که هنوز یک عقاب کله سفید را از نزدیک ندیده‌اند ولی در شهر آنالاسکا آمریکا مردم بیشتر از هر چیز عقاب می‌بینند. با مجله دلتا همراه باشید تا با شهر عقاب ها آشنا شوید.

شهر آنالاسکا در آمریکا

آنالاسکا کجاست؟

آنالاسکا یکی از شهرهای شمالی آمریکاست که حدود ۴۷۰۰ نفر جمعیت دارد. در آنالاسکا حدود ۶۰۰ عقاب هم با مردم عادی زندگی می‌کنند.

زندگی با این نوع عقاب از نزدیک خطرات و مشکلاتی هم برای محلی های آنالاسکا به همراه دارد. به طور مثال هر لحظه ممکن است شما مورد حمله یکی از این نوع عقاب‌ها قرار بگیرید. مردم محلی این را خوب می‌دانند که نباید به محل زندگی یا آشیانه این عزیزان نزدیک شوند. چون آن‌ها از این کار نفرت دارند و با متجاوز به لانه خود بدترین برخورد را خواهند کرد.

شهر عقاب ها

خانه عقاب‌ها کجاست؟

نکته جالب اینجا است که عقاب های کله سفید آمریکایی معمولا لانه‌های خود را در بلندترین قسمت درختان می‌سازند. اما مشکل اینجاست که در آنالاسکا درختان بسیار کمی وجود دارند. بنابراین، عقاب‌ها مجبورند لانه‌هایشان را بر روی صخره‌های مجاور شهر یا حتی سازه‌های ساخت دست بشر بسازند که این امر باعث نزدیکی این حیوانات به انسان های پر سر و صدا می‌شود.

اگر شما به این شهر سفری داشتید حتما به تابلوهای راهنما توجه کنید. زیرا شاید ندانسته به لانه یک عقاب نزدیک شدید و در این صورت شما تبدیل به یکی از ۱۰ مورد حمله عقاب به انسان در یک روز عادی در این شهر عقاب‌ها می‌شوید.

عقاب کله سفید

درباره عقاب ها

عقاب پرنده‌ای با وقار می‌باشد که بسیار با لاشخور فرق دارد. عقاب هر چیزی نمی‌خورد ولی لاشخور به مردار حیوانات و انسانها رحم نمی‌کند. با این تفاسیر باید بدانید که چون در این شهر محل دفن زباله‌ها به این عقاب‌ها نزدیک است ، این‌ها تبدیل به عقاب‌های لاشخور شده‌اند.

زندگی در کنار عقاب‌ها

همه ساله خیلی از گردشگران جهان برای دیدن این نوع عقاب ها از نزدیک به آنالاسکا سفر می‌کنند. شاید جالب باشد که بالای تیر چراغ برق به جای کبوترهای مظلوم و همیشگی و یا کلاغ، شما عقاب کله سفید آمریکایی ببینید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

گردابی از جنس سنگ در خرم آباد!

درشمال غربی شهر خرم‌ آباد و در استان لرستان، جاذبه‌ای بسیار زیبا در انتظار شماست. بنایی که…