خانه گردشگری خانه‌های ۱ دلاری ایتالیا!

خانه‌های ۱ دلاری ایتالیا!

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در قسمت هایی از ایتالیا از جمله جنوبی‌ترین منطقه زیبا و دیدنی جزیره سیسیل شهرهایی وجود دارند که در آن می‌توانید با پرداخت تنها یک دلار صاحب خانه شوید.
خانه ‌های 1 دلاری

احتمالاً شما هم با دیدن تیتر این خبر بسیار متعجب شده‌اید و در ذهن خود حساب‌ و کتاب کرده‌اید که چطور امکان دارد قیمت خانه‌های یک منطقه از ۱ دلار شروع شود! حتی اگر زمین قیمتی نداشته باشد، هزینه چند آجر چیزی بیش از ۱ دلار خواهد شد! حتی ممکن است در بعضی از مناطق علاوه بر قیمت ارزان خانه، با معافیت‌های مالیاتی نیز روبه‌رو شوید. خب داستان چیست؟ دلیل این کاهش قیمت و معافیت‌ها چیست؟ اگر شما هم کنجکاو شده‌اید، با ما در مجله دلتا همراه باشید تا ببینیم در چه مناطقی از ایتالیا و به چه دلیل خانه ‌های ۱ دلاری وجود دارد.
خانه ‌های 1 دلاری ایتالیا

چرا خانه‌های بیوونا (BIVONA) به قیمت یک دلار به فروش می‌رسند؟

بیوونا جزو شهرهای بسیار کوچکی در ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمتر از ۱۰ دلار در آن یافت می‌شود. بسیاری از اهالی این شهر کوچک به دلیل مشکلاتی که برای زندگی در آنجا وجود داشته است به شهرهای بزرگ‌تر یا حومه شهرهای پرجمعیت مهاجرت کرده‌اند. یکی از مسئولان این شهر می‌گوید: «جمعیت بیوونا طی ۴۰ سال گذشته حدوداً نصف شده است»؛ بنابراین قیمت پایین خانه در بیوونا در اصل برای جایگزینی جمعیتی است که از آنجا مهاجرت کرده‌اند. خانه‌هایی که قیمتشان از ۱ دلار شروع می‌شود.
خانه های بیوونا

شرایط خرید چگونه است؟

شاید خیلی‌ها فکر کنند که این پیشنهاد بسیار عالی است! و منطق اقتصادی بسیار درستی دارد؛ اما در واقع کمتر کسی تمایل به خرید این خانه ‌های ۱ دلاری دارد. بیوونایی‌ها از خریداران می‌خواهند که بعد از خرید ملک به بازسازی آن بپردازند و در واقع سرمایه‌گذاری در قسمت بازسازی خانهِ خریداری‌ شده جزو شرایط خرید است. همچنین شرط دیگر برای خرید خانه، سپرده تضمینی ۲۷۵۰ دلاری در ازای تعمیرات است. البته پس از اتمام بازسازی این پول به صاحب‌خانه بازگردانده می‌شود.
خانه های 1 دلاری بیوونا
تعمیرات باید حداکثر طی ۴ سال به اتمام برسد. همچنین خریدارانی که تصمیم می‌گیرند به شهر بیوونا مهاجرت کنند می‌توانند از معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته‌ شده بهره‌مند شوند.
ایتالیا

سایر گزینه‌های ارزان در ایتالیا

اگر بیوونا گزینه مطلوب شما نیست، در ایتالیا چند گزینه تخفیف‌دار دیگر نیز وجود دارد. موسوملی (Mussomeli) روستایی در جزیره سیسیل ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمی بیشتر از ۱ دلار عرضه می‌کند. البته سپرده تضمینی در این روستا نسبت به بیوونا بیشتر است. در موسوملی سپرده‌ای ۵۶۰۰ دلاری از خریدار اخذ می‌کنند و ۳ سال به او مهلت بازسازی می‌دهند. درواقع هم میزان سپرده بیشتر است و هم مدت بازسازی کمتر است.
خانه های ارزان در موسوملی
شهر سوم هم سامبوکا (Sambuca) است که خانه ‌های ۱ دلاری را عرضه می‌کند. شرایط آن‌ها کمی سخت‌تر است. برای بازسازی باید ۵۷۰۰ دلار به‌عنوان تضمین بازسازی سپرده‌گذاری شود و فرایند بازسازی طی ۳ سال پایان یابد. همچنین خریدار باید تعهد دهد که حداقل ۱۷۰۰۰ دلار برای بازسازی هزینه کند.خانه های سامبوکا

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

لحظه‌ای آرامش در تهران شلوغ

اگر ساکن تهران و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی‌کنید که به خارج از تهران برو…