خانه دانستنی ها اختراعات جدید که زندگی را راحت تر می کنند

اختراعات جدید که زندگی را راحت تر می کنند

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زندگی ما می تواند به کمک ابزارهای جدید بسیار راحت تر شود. از فیلترهای کوچک بینی گرفته تا جوراب های مخصوصی که وضعیت سلامتی نوزاد را کنترل می کنند و به پدر و مادر اجازه می دهند خواب آسوده ای داشته باشند.
اختراعات جدید

چنین اختراعاتی باعث می شوند نگرانی کمتری داشته باشیم و قدر وقت مان را بدانیم. و این دقیقاً همان چیزی است که در دنیای پرشتاب امروز به آن نیاز داریم. در ادامه این مطلب از مجله دلتا شما را با اختراعات جدید آشنا خواهیم کرد که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کنند.

۱- تورهایی که محیط زیست را عاری از زباله نگه می دارند

اختراعات جدید تور

دستگاه Techno-Grabber از اختراعات جدید است که ساخته شده تا محیط زیست را عاری از زباله نگه دارد. این ابزار از تورهای پلاستیکی ای ساخته شده که قابل استفاده ی مجدد هستند. دنیای ما به این وسیله نیاز دارد و استفاده از آن بسیار ساده است.

۲- یک جوراب هوشمند برای حفظ سلامتی نوزادان

اختراعات جدید جوراب هوشمند

پدر و مادرها همیشه در تلاش اند تا سلامتی نوزاد خود را حفظ کنند، به همین خاطر مخترعین یک جوراب هوشمند با قابلیت کنترل وضعیت سلامتی نوزادان در شب ساخته اند. این جوراب سطح اکسیژن و ضربان قلب نوزاد را تحت نظر می گیرد. هر زمان که نوزادتان واقعاً به شما نیاز داشته باشد این ابزار یک نوتفیکیشن برای شما ارسال می کند، در نتیجه می توانید آسودگی خیال بیشتری داشته باشید.

۳- یک شارژ و ضدعفونی کننده با اشعه فرابنفش بدون سیم

اختراعات جدید شارژر

یکی از اختراعات جدید وسیله‌ای بسیار مفید و کاربردی برای تلفن همراه مان است. این شارژر را می توانید همه جا با خود ببرید چون بدون سیم است و حتی می تواند تلفن همراه تان را ضدعفونی کند. با این وسیله از آلودگی ها بسیار بیشتر در امان خواهید بود.

۴- یک قطب نما که آدم ها را حتی بدون اینترنت پیدا می کند

قطب نما

گاهی وقتی با گروهی از دوستان مان به جشنواره یا کنسرتی می رویم نمی توانیم از تلفن همراه مان برای پیدا کردن آن ها کمک بگیریم چون یا شارژش تمام شده یا اینترنت ضعیف است. یک دستگاه قطب نما به نام LynQ Compass این مشکل را حل کرده است. این دستگاه دوستان و عزیزان تان را بدون نیاز به وصل شدن به اینترنت پیدا می کند. در ماجراجویی هایی مثل کوهنوردی یا راهپیمایی، این قطب نما می تواند بسیار مفید باشد و مانع گم شدن تان شود.

۵-  یک ژاکت که با نور خورشید شارژ می شود و بدن را گرم نگه می دارد

ژاکت هوشمند

این ژاکت یکی از اختراعات جدید است که از یک پارچه بسیار واکنشی مخصوص ساخته شده است. این لباس در برابر هر منبع نوری ای که قرار بگیرد می تواند در تاریکی بدرخشد. از این ژاکت می توانید هنگام دویدن استفاده کنید، حتی اگر هوا بارانی باشد چون ضد آب است و هوا را به خوبی از خود عبور می دهد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «خودرو برقی خورشیدی اپرتا» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نکات بهداشتی در استفاده از موبایل

با توجه به این که محلول الکل کمترین میزان تداخل و آسیب را به وسایل الکترونیک می‌زند، توصیه…