خانه دانستنی ها آنتی بادی کرونا در مردان سریع‌تر از زنان از بین می‌رود

آنتی بادی کرونا در مردان سریع‌تر از زنان از بین می‌رود

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نتایج تحقیقات جدید در فرانسه نشان می‌دهد آنتی بادی کرونا در مردان زودتر از زنان از بین می‌رود؛ اما این بدان معنی نیست که مردان به مراقبت بیشتری نیاز دارند.
آنتی بادی کرونا در مردان

سطح آنتی بادی در بدن مردان در ابتدا بسیار بالاتر از زنان است و در پایان یک دوره شش ماهه سطح آنتی بادی کرونا در مردان و زنان با یکدیگر برابر خواهد بود. آنتی بادی‌ها در واقع اسلحه بدن برای مقابله با ویروس‌ها هستند و ایمنی بدن را در برابر ابتلا به بیماری افزایش می‌دهند. محققان در سراسر جهان به بررسی و تحقیق در مورد ویروس کرونا مشغول هستند. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در بررسی واکسن‌های کووید-۱۹ مطرح می‌شود این است که با دریافت واکسن فرد برای چه مدت زمانی در برابر ابتلا به بیماری مصون می‌ماند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره تحقیقات جدید می‌خوانید.

آنتی بادی کرونا در مردان و زنان

محققان فرانسوی با بررسی آنتی بادی‌های «SARS-CoV-2» کادر درمان بیمارستان که پاسخ تست آن‌ها مثبت بود، اما علایم خفیفی داشتند، به نتایج جالبی دست یافتند. محققان با تجزیه و تحلیل دو نمونه خون هر فرد مبتلا شده به بیماری کرونا در فاصله زمانی چند ماه، توانستند میزان از بین رفتن سطح آنتی بادی را اندازه گیری کنند.

نتایج مطالعه نشان می‌دهد که میزان آنتی بادی‌های پروتئین اسپایک SARS-CoV-2، یکی از پروتئین‌های اصلی ویروس، در مردان با سرعت بیشتری نسبت به زنان از بین می‌رود. با از بین رفتن آنتی بادی، بدن فرد توانایی خود را در مبارزه با ویروس کم کم از دست می‌دهد. در این مطالعه عوامل دیگری همچون سن و شاخص توده بدنی یا «BMI» نیز مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان می‌دهد جنسیت نقش مهمی در کاهش آنتی بادی‌ بدن شرکت کنندگان در بررسی تحقیقاتی داشت.

در نتیجه محققان دریافتند که ایمنی در برابر بیماری کرونا در مردان سریع‌تر از زنان از بین می‌رود. در پایان مطالعه مشخص شد، هیچ تفاوتی بین سطح آنتی بادی کرونا در مردان و زنان وجود ندارد. آنتی بادی در مردان سریع‌تر از بین می‌رود؛ اما جالب است بدانید که سطح آنتی بادی در بدن مردان در نقطه شروع بالاتر از زنان است. در نتیجه سرعت از بین رفتن آنتی بادی به معنی این نیست که مردان باید بیشتر مراقب سلامت خود باشند.

در پایان یک بازه شش ماهه سطح آنتی بادی در مردان و زنان یکسان است. عوامل مختلفی می‌تواند روی طول عمر آنتی بادی‌ها تاثیرگذار باشد؛ اما ظاهرا جنسیت یکی از فاکتورهایی است که در این موضوع نقش دارد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر درباره آخرین تحقیقات مطلب «حمله ویروس کرونا به مغز از طریق بینی» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین خودروهای جهان کدامند؟

اتومبیل‌ها معمولآ نشان دهنده سلیقه شخصی افراد هستند و نشان می‌دهند که افراد به چه گونه طرا…