آنتی‌بادی کرونا در مردان سریع‌تر از زنان از بین می‌رود

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نتایج تحقیقات جدید در فرانسه نشان می‌دهد آنتی بادی کرونا در مردان زودتر از زنان از بین می‌رود؛ اما این بدان معنی نیست که مردان به مراقبت بیشتری نیاز دارند.
آنتی بادی کرونا در مردان

سطح آنتی‌بادی در بدن مردان در ابتدا بسیار بالاتر از زنان است و در پایان یک دوره شش ماهه سطح آنتی بادی کرونا در مردان و زنان با یکدیگر برابر خواهد بود. آنتی‌بادی‌ها در واقع اسلحه بدن برای مقابله با ویروس‌ها هستند و ایمنی بدن را در برابر ابتلا به بیماری افزایش می‌دهند. محققان در سراسر جهان به بررسی و تحقیق در مورد ویروس کرونا مشغول هستند. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در بررسی واکسن‌های کووید-۱۹ مطرح می‌شود این است که با دریافت واکسن فرد برای چه مدت زمانی در برابر ابتلا به بیماری مصون می‌ماند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره تحقیقات جدید می‌خوانید.

بررسی آنتی‌بادی‌

محققان فرانسوی با بررسی آنتی‌بادی‌های «SARS-CoV-2» کادر درمان که پاسخ تست آن‌ها مثبت بود، اما علائم خفیفی داشتند، به نتایج جالبی دست یافتند. محققان با تجزیه و تحلیل دو نمونه خون هر فرد مبتلا شده به بیماری کرونا در فاصله زمانی چند ماه، توانستند میزان از بین رفتن سطح آنتی‌بادی را اندازه گیری کنند.

نتایج مطالعه نشان می‌دهد که میزان آنتی‌بادی‌های پروتئین اسپایک SARS-CoV-2، یکی از پروتئین‌های اصلی ویروس، در مردان با سرعت بیشتری نسبت به زنان از بین می‌رود. با از بین رفتن آنتی‌بادی، بدن فرد توانایی خود را در مبارزه با ویروس کم‌کم از دست می‌دهد. در این مطالعه عوامل دیگری همچون سن و شاخص توده بدنی یا «BMI» نیز مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان می‌دهد جنسیت نقش مهمی در کاهش آنتی‌بادی‌ بدن شرکت کنندگان در بررسی تحقیقاتی داشت.

نتایج تحقیقات

در نتیجه محققان دریافتند که ایمنی در برابر بیماری کرونا در مردان سریع‌تر از زنان از بین می‌رود. در پایان مطالعه مشخص شد، هیچ تفاوتی بین سطح آنتی بادی کرونا در مردان و زنان وجود ندارد. آنتی‌‌بادی در مردان سریع‌تر از بین می‌رود؛ اما جالب است بدانید که سطح آنتی‌بادی در مردان در نقطه شروع بالاتر از زنان است. در نتیجه سرعت از بین رفتن آنتی‌بادی به معنی این نیست که مردان باید بیشتر مراقب سلامت خود باشند.

در پایان یک بازه شش ماهه سطح آنتی‌بادی در مردان و زنان یکسان است. عوامل مختلفی می‌تواند روی طول عمر آنتی‌بادی‌ها تاثیرگذار باشد؛ اما ظاهرا جنسیت یکی از فاکتورهایی است که در این موضوع نقش دارد.

پیشنهاد مطالعه:مطلب ۷حقیقت از طلا، این فلز شگفت‌انگیز! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۶ موقعیت وحشتناک برای زندگی در فضا!

مجله دلتا در ادامه ۶ موقعیت و وضعیت که می‌توانند زندگی در فضا را به جهنمی ترسناک تبدیل کنن…