مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سال های اوج مونووی در دهه 1930 بود که 130 نفر جمعیت داشت. مونووی مثل خیلی دیگر از این جوامع کوچک در این منطقه، ساکنین جوانترش را به شهر هایی که در حال رشد بودند و فرصت شغلی بهتری پیشنهاد می‌دادند، از دست داد.
شهر مونووی

شهر مونووی (Monowi) شهر کوچکی است که در ایالت نبراسکا و در کشور آمریکا واقع شده است. تنها سکنه باقی مانده در این شهر، پیرزنی به نام السی آیلر است. این زن سال‌خورده که ۷۷ سال سن دارد در یک کاروان اتومبیل و در نزدیکی تنها مهمانخانه‌ به جا مانده در این شهر زندگی می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این شهر و تنها فردی که در آن زندگی می‌کند با مجله دلتا همراه باشید.شهر مونووی

مهمانخانه‌ تاریک این شهر که دیوارهای آن با چوب، قاب بندی شده است توسط السی آیلر اداره می‌شود. البته السی کتابخانه‌ شهر مونووی را نیز اداره می‌کند. ساختمان کوچک کتابخانه مملو از کتاب است که تعداد آنها به ۵۰۰۰ جلد می‌رسد. اکثر این کتاب‌ها، کتاب‌های به جامانده از شوهر مرحوم السی آیلر هستند که به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌ بسیاری داشته است. نکته‌ جالب دیگر این که، خانم آیلر شهردار مونووی نیز هست.

شهری با یک نفر شهروند

در طی سرشماری سال ۲۰۰۰ این شهر کوچک فقط دو نفر جمعیت داشت. تنها سکنه این شهر یک زوج بودند به نام رودی آیلر و همسرش السی. خانم آیلر بعد از درگذشت رودی، تنها فردی است که در این شهر سکونت دارد.

السی آیلر

زندگی آیلر به عنوان شهردار و تنها فرد ساکن در این شهر کمی عجیب و غیر‌ واقعی به نظر می‌رسد. او سالی یک بار مالیات را بالا می‌برد تا اینکه بتواند روشنایی چهار خیابان اصلی شهر را تامین کند یا اینکه امکانات شهری ناچیزی را که در این شهر وجود دارد سرپا نگه دارد. او مهمانخانه‌ مونووی را اداره می‌کند و بدین ترتیب تنها کسب و کار موجود در این شهر را ایجاد کرده است. مشتریان این مهمانخانه کسانی هستند که از بزرگراه این منطقه عبور می‌کنند یا اینکه از شهرهای اطراف به این شهر کوچک سری می‌زنند.

تنها فرد ساکن مونووی

شهر مونووی یک مورد استثنایی از اتفاقی است که در سرتاسر آمریکا رخ داده است؛ بیش از ۵۰ سال است که روستا‌ها و شهرهای کوچک در ایالت‌های غرب میانه آمریکا در حال متروکه شدن هستند. خالی از سکنه شدن شهرهای کوچک در طی این ۵۰ سال، بزرگ‌ترین مهاجرت در طول تاریخ آمریکا بوده است. هیچ منطقه‌ای به اندازه‌ منطقه‌ Great Plains خالی از سکنه و متروکه نشده است که شامل ایالت‌های نبراسکا، کانزاس و اوکلاهما می‌شود.

آمریکا

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با شهرهای عجیب دنیا، “شهر زیبایی که حاصل برخورد شهاب سنگ به زمین است!” را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قبیله شکست‌خورده‌‌ای که روح‌های ترسناک شدند!

ماجرای قبیله آسارو داستان افراد شکست‌خورده‌ای را روایت می‌کند که پس از شکست به کنار رود آس…