خانه دکوراسیون نکات استفاده از فرش در دکوراسیون

نکات استفاده از فرش در دکوراسیون

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرش ایرانی گرمابخش خانه‌های مدرن امروزی است و با نقش و طرح‌های منحصر به فرد خود، انرژی زیادی به محیط می‌بخشد.
فرش ایرانی در دکوراسیون

فرش ایرانی نماد فرهنگ و اصالت گذشتگان ایران است. قدیمی‌ترین قالی جهان که تا کنون پیدا شده، قالی پازیریک است که به دوره هخامنشی در ایران باستان باز می‌گردد. امروزه نیز قالی ایرانی محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد و فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه با مجله دلتا و معرفی نمونه‌هایی از استفاده فرش ایرانی در طراحی خانه مدرن و امروزی همراه باشید.

جایگاه فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی

فرش ایرانی در دکوراسیون

استفاده از فرش ایرانی در خانه‌های امروزی کار زیاد سختی نیست و با کمی دقت و خلاقیت می‌توان آن را با یکپارچگی و هماهنگی با سایر عناصر دکوراسیون مدرن امروزی به کار برد. از دکوراسیون‌های گرم و صمیمی خانه‌های ییلاقی گرفته، تا دکوراسیون ساده و سرد خانه‌های مینیمال شهری و مدرن، همه و همه ظرفیت پذیرش قالی و گلیم ایرانی را در خود دارند.

فرش ایرانی در اتاق نشیمن

فرش ایرانی

اتاق نشیمن جایی است که اعضای خانواده و مهمانان دور هم جمع می‌شوند و به گفتگو و فعالیت‌های روزمره می‌پردازند. از این رو چیدمان اتاق نشمین در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. خوشبختانه چه اتاق نشمین شما بزرگ و چه کوچک باشد، فرش ایرانی را می‌توانید در اندازه‌های مختلف استفاده کنید. بهتر است سرتاسر کف را با فرش نپوشانید و قسمت بیشتری از موکت یا کفپوش خانه را به نمایش بگذارید. در اتاق نشیمن بزرگ، مانند تصاویر زیر، می‌توانید مبل‌ها را دور فرش و روی کفپوش بچینید. به طوری که هیچ قسمتی از فرش زیر مبل نباشد. و یا تنها قسمت کوچکی از فرش زیر مبل قرار گیرد.

در فرش ایرانی در طراحی خانه مدرن می‌توان آن را جلوی شومینه یا بخاری قرار داد. این کار هم حس صمیمیت فضا را بیشتر می‌کند و هم اگر دلتان بخواهد کنار شومینه دراز بکشید، سطحی نرم زیرتان قرار می‌گیرد.

در استفاده از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی اتاق نشمین، حتما لازم نیست از شکل مستطیلی فرش تبعیت کنید و آن را به درازا یا پهنای سالن قرار دهید. می‌توانید خلاق باشید و فرش را کمی مدرن‌تر روی زمین پهن کنید.

فرش ایرانی در آشپزخانه

فرش ایرانی در طراحی خانه مدرن

آشپزخانه‌های مدرن و امروزی، ظرفیت داشتن فرش یا گلیم ایرانی را در خود دارند. ترکیب طراحی مدرن آشپزخانه با احساس نوستالژی فرش ایرانی بسیار دلپسند و زیبا شده و آن را تبدیل به یک آشپزخانه کوچک ایرانی شیک و زیبا می‌کند.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

همه چیز در مورد شلف های آشپزخانه

در آشپزخانه به جای استفاده از کابینت‌های معمولی، می‌توانید از شلف و طبقات مختلف استفاده کر…