با تنبل ترین حیوانات جهان آشنا شوید!

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در دنیای به این شلوغی، استراحت روی کاناپه و چرت زدن بعد از رهایی از روزمرگی‌ها بسیار لذت بخش است. تنبلی کردن همواره یکی از افعال ناپسند انسانی قلمداد شده است، اما آیا حیوانات هم اهل تنبلی کردن هستند؟
تنبل ترین حیوانات

جالب است بدانید که برای بسیاری از حیوانات هر روز، روز استراحت و تنبلی به حساب می‌آید و تنها چند ساعت در طول شبانه روز را به بیداری سپری می‌کنند! اگر کنجکاو شده‌اید که در مورد تنبل ترین حیوانات بیشتر بدانید ادامه این مطلب از  مجله دلتا را بخوانید.

کوالا تنبل ترین حیوانات

۱- کوآلا

نام کوآلا را احتمالاً به عنوان مثالی برای تنبلی و خواب زیاد به کررات شنیده‌اید و امروز نیز توانسته جایگاه اول را در لیست تنبل ترین حیوانات جهان از نگاه دیجی رو از آن خود کند! این حیوان معمولاً بین ۲ تا ۶ ساعت در طول شبانه روز بیدار است. البته تغذیه این حیوان نیز در تنبلی او بی‌تأثیر نیست؛ چرا که کوآلا از برگ اوکالیپتوس تغذیه می‌کند که حاوی سموم خاص بوده و فیبر بسیار بالایی دارد و به همین علت هم هضم آن نیازمند صرف انرژی بسیار زیادی است.

تنبل تنبل ترین حیوانات

۲- تنبل

جای تعجبی نیست که نام این حیوان اولین چیزی است که زمان فکر کردن به لغت تنبلی به ذهنمان خطور می‌کند! تنبل در طول شبانه‌روز بیشتر از ۲۰ ساعت می‌خوابد و به کند حرکت کردن بسیار معروف است. تنبل‌ در جنگل‌های استوایی و بارانی آمریکای جنوبی زندگی می‌کند و بیشتر زمان خود را صرف آویزان شدن از درختان و شاخه‌ها کرده و تنها در زمانی که واقعاً نیاز باشد حرکت می‌کند! انجام هر کاری برای این حیوان چند ساعت طول می‌کشد و پس از انجام هر فعالیتی مدت زمان بیشتری از انجام آن را به استراحت می‌پردازد!

صاریغ تنبل ترین حیوانات

۳- صاریغ

صاریغ‌ها از تنبل ترین حیوانات و قهرمانان خواب هستند و در طول روز بین ۱۸ تا ۲۰ ساعت را در استراحت و خواب به سر می‌برند. این حیوانات به شدت کند بوده و هر زمانی سرپناهی بیابند که غذا و ایمنی لازم را برای آن‌ها تامین کند، در آنجا می‌مانند و فقط زمانی که مجبور شوند محل خودشان را ترک می‌کنند.

اسب آبی

۴- اسب آبی

شاهکار تنبلی در طبیعت اسب‌های آبی هستند که در طول شبانه روز بین ۱۶ تا ۲۰ ساعت می‌خوابند! زمانی که این حیوانات در خشکی هستند، اغلب در گروه‌های بزرگ زیر نور آفتاب لم داده و به چرت زدن مشغول می‌شوند. اما اسب‌های‌ آبی تنها روی خشکی نمی‌خوابند بلکه حتی زمانی که داخل آب هستند نیز استراحت کرده و جوری حالت خود را تنظیم می‌کنند که راه نفس کشیدن در حین خواب را روی سطح آب داشته باشند. اسب آبی حیوان گیاه خواری است و به همین علت شبانگاه به دنبال علوفه می‌گردد و پنج ساعت را صرف چریدن می‌کند.

مار افعی

۵- مار افعی

مار افعی در واقع حیوانی است که بسیار آهسته حرکت می‌کند و تمایل دارد تا فعالیت و تحرک کمی داشته باشد. به طور معمول این حیوان ۱۸ ساعت در طول شبانه روز می‌خوابد چرا که سریعاً خسته می‌شود. هضم غذا در افعی معمولاً هفته‌ای یکبار هنگام تغذیه صورت می‌گیرد و در این زمان این حیوان بیشتر می‌خوابد. همچنین این حیوان برای پوست اندازی، نیاز دارد تا یک هفته کامل را در خواب سپری کرده و استراحت کند تا انرژی لازم برای این کار را به دست بیاورد!

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «چرا گربه‌ ها میو می‌ کنند» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

برج‌های زیبا در جهان را بهتر بشناسید

برج های زیادی در سراسر جهان ساخته شده اند که از نظر ارتفاع و زیبایی در این مطلب آن ها را م…