ایده‌هایی جذاب برای چیدمان مبل منزل

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با توجه به کوچک شدن متراژ منازل، استفاده از مبلمان نیم ست در نشیمن منازل مورد استقبال قرار گرفته است. البته مبلمان نیم ست علاوه بر استفاده در پذیرایی کوچک منازل کاربردهای دیگری نیز دارد.
مبلمان نیم ست

مبلمان نیم‌ست مدرن، انتخاب خیلی‌ها بوده و هست. چون هم برای خانه‌های بزرگ مناسب است و هم به کار خانه‌های کوچک می‌آید. از طرفی چیدمان راحتی دارد و از نظر ترکیب رنگ هم که بسیار متنوع است. در این مقاله با مجله دلتا همراه شوید تا به شما کمک کنیم در هنگام خرید مبلمان مدرن نیم‌ست انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشید.

مبلمان مدرن نیم‌ست چه کاربردهایی در دکوراسیون دارد؟

با توجه به کوچک شدن متراژ منازل، استفاده از مبلمان نیم‌ست در نشیمن منازل مورد استقبال قرار گرفته است. البته مبلمان نیم‌ست علاوه بر استفاده در پذیرایی کوچک منازل کاربردهای دیگری نیز دارد. بطور مثال در منازل بزرگ که با یک ست مبل کلاسیک یا مبلمان استیل هم چیدمان شده است، می‌توان برای قسمت تی وی روم از یک مبل نیم‌ست مناسب استفاده کرد.

مبلمان نیم ست

انتخاب رنگ و طرح مبلمان نیم‌‌ست

نکته‌ دیگری که در خرید یک مبل نیم‌ست برای منزلتان باید درنظر بگیرید، انتخاب رنگ مبل است. انتخاب رنگ پارچه و چوب مبل در منازل کوچک بسیار مهم است. اگر عاشق رنگ‌های تیره و جیغ هستید از این علاقه صرف نظر کنید. زیرا مبلمان با رنگ تیره منزل کوچک شما را کوچک‌تر از قبل جلوه می‌دهد.

پیشنهاد ما به شما این است که از یک رنگ روشن یا خنثی برای کاناپه مبل استفاده کنید. سپس روی آن کوسن‌هایی با رنگ‌های تیره و مورد علاقه‌تان چیدمان نمایید. علاقه‌ خود به رنگ‌های جیغ و تیره را در لوازم اطراف مبلمان مانند اکسسوری‌ها و یا کوسن به کار ببرید.

مبلمان مدرن

چیدمان مبل مدرن نیم‌ست چگونه است؟

کاربرد مبلمان نیم‌ست مدرن فقط محدود به خانه‌هایی با متراژ کوچک نمی‌شود. اگر شما خانه‌ای بزرگ دارید، می‌توانید قسمت‌های مختلف آن را با مبلمان نیم‌ست چیدمان کنید. اما یک نکته مهم وجود دارد! و آن اینکه باید با توجه به متراژ هر فضا، مبلمان مناسب را برای بهترین چیدمان انتخاب کنید.

مثلا می‌توانید از یک دست مبلمان نیم‌ست سه نفره (یک مبل دو نفره و یک مبل تک نفره)، یا از یک دست مبلمان نیم‌ست چهار نفره و یا حتی از دو تا مبل تک‌نفره استفاده کنید. این که چه چیدمانی مناسب است بستگی به متراژ، شکل هندسی و دیوارهای فضای مورد نظر دارد.

مبلمان

پیشنهاد مطالعه: مطلب بهترین و زیباترین ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • چیدمان مبل در پذیرایی مربعی

  چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل

  بسیاری از افراد به دنبال بهترین طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل هستند و می‌خواهند ایده‌ها…
 • رنگ روشن در آشپزخانه

  همچنین بخوانید: راهکارهایی برای زیبا شدن دیوار پشت تلویزیون ترفندهای بزرگ کردن خانه نظم ده…
 • ست کردن پرده با مبل و فرش

  ست کردن پرده با مبل و فرش

  ست کردن پرده با مبل و فرش یکی از دغدغه‌های خانم‌ها است که خیلی زیبایی دکوراسیون منزل برایش…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل

بسیاری از افراد به دنبال بهترین طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل هستند و می‌خواهند ایده‌ها…