نکته‎های ضروری برای خرید خانه‎ی مطمئن

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خرید خانه، ملک یا ساختمان مسئله ای بسیار مهم است و نکته های ضروری و قابل توجهی دارد که باید به آن‎ها دقت کرد. به برخی از این نکته‎ها و موارد ضروری و مهم اشاره می‎کنیم .

از هزینه‌های خرید مانند هزینه سند، دفتر ثبت اسناد، پایان کار، مالیات و کمیسیون املاک آگاه شوید و به آنها توجه کنید.

ماده‌ها و تبصره‌های متن قرارداد و مبایعه‌نامه  را به دقت بخوانید.

پایداری و مقاومت سازه ساختمان را در برابر حوادث طبیعی مورد توجه قرار دهید.

نکته‎های ضروری برای خرید خانه‎ی مطمئن

پیش از بازدید ملک یا آپارتمان مورد نظر ، ازتعداد واحدهای ساختمان آگاه شوید. تعداد واحد‎های مناسب در یک مجتمع ۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را دشوار می‎کند و تعداد بیشتر  باعث شلوغی طبقات و راهرو‌ها خواهد شد.

سیستم سرمایش و گرمایش از مهمترین جاهایی که درساختمان باید بازرسی شود، از شوفاژخانه بازدید کرده و دقت کنید که موتورخانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد، همچنین به نفع شماست که درساختمان، سیستم‌های پیشرفته سرمایش و گرمایش بکار رفته باشد.

به پله‌ها نیز توجه کنید، ابعاد استاندارد پله‌ها به کمتر شدن خطرات و حوادث به‌خصوص برای کودکان و سالمندان کمک می‌کند. یک پله استاندارد باید حداقل ۳۰ سانتی‌متر عرض و ۱۸سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد.

ورودی و خروجی پارکینگ‌ها را مورد توجه قرار دهید تا در زمستان به سبب یخ ‌زدگی موجب سرخوردن خودروی شما در حین بالا آمدن یا پایین‌رفتن نشود.

به نوع کاربری در اصل سند یا مبایعه‌نامه توجه داشته باشید.

از ضد صدا بودن یا راه‌های کاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمینان یابید.

ازملک یا ساختمان مورد نظرچندین نوبت شبانه ‌روز بازدید کنید تا از دید ، نوردهی و عوامل محیطی مناسب ساختمان مطمئن شوید.

کابینت‌هایmdf در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها دوامی بیشتر همراه با زیبایی دارند می‌توانید در آشپزخانه‌های مدرن آنها را ببینید.

مراقب باشید که تعداد کابینت‌ها و قرارگرفتن آنها مناسب باشد.

لوله‌های فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن یا لوله پلیکای فشار قوی انتخاب شده باشد، تا احتمال صدمه به آنها کمتر باشد.

داشتن بالکن از چیز‌هایی است که ابتدا چندان مهم به نظر نمی‎رسد ، اما به تدریج به اهمیت آن پی می‌برید. موارد استفاده ازبالکن بسیار است.

موقعیت ساختمان و محل ساخت و نحوه مصرف مصالح ساختمانی را برای اطمینان از اینکه ساختمان روی گسل بنا نشده یا در مسیل قرار نگرفته است مورد توجه قرار دهید.

ازمقاومت ساختمان در برابر زلزله و استحکام پایه‌های آن در مقابل نشست زمین، اقتصادی‌بودن ساختمان چه از لحاظ خرید و چه نگهداری و زیبایی که شامل مواردی مانند نورگیربودن، خوش‌نقشه بودن و… اطمینان یابید.

مجله دلتا

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

دیوار بزرگ گرگان، دومین دیوار طولانی جهان

در دوران اوج ایران، دیواری بسیار بزرگ در گرگان وجود داشت که از نظر طول و استقامت با دیوار …