بافتنی زنانه مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لباس بافتنی زنانه یک انتخاب خوب و مناسب خواهد بود، بخصوص هنگامی که می‌خواهید بالاپوش شما با سایر لباس‌هایتان هماهنگی داشته باشد و در عین حال استایلتان مد روز هم باشد.
بافتنی زنانه

لباس‌های بافتنی را می‌توانید به راحتی بر روی تیشرت و بلوزهای خود بپوشید تا در روزهای سرد زمستان، بدن گرمای خودش را حفظ کند. مدل‌های دکمه‌دار و بدون دکمه بافتنی‌ها برحسب سلیقه شما می‌توانند انتخاب شوند. بافتنی‌های زنانه در مدل‌های مختلف، بلندی‌های مختلف و با طرح‌های متفاوت تولید می‌شوند. در این مطلب ” بافتنی زنانه مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟ ” برای شما شرح خواهیم داد. با مجله دلتا همراه باشید.

برای انتخاب بافتنی زنانه باید فرم بدن خود را بشناسید

اولین چیزی که باید در هنگام خرید بافتنی دخترانه یا زنانه در نظر داشته باشید، فرم اندام است. به یاد داشته باشید که وزن بدن هیچ ارتباطی به فرم اندام ندارد. ممکن است خانمی اضافه وزن زیادی داشته باشد ولی فرم اندامش ساعت شنی باشد و برعکس ممکن است خانمی بسیار لاغر باشد و فرم اندامش سیبی یا گلابی شکل باشد.

رنگ لباس بافتنی را بررسی کنید

رنگ‌ها گاهی اوقات روی شکل لباس تاثیر گذار است. بافتنی زنانه مشکی اغلب به عنوان یک لباس لاغر کننده شناخته می‌شود اما ممکن است برای کسی که اندام مستطیلی شکل دارد مناسب نباشد. رنگ‌های روشن توجه‌ها را جلب می‌کنند و خطوط و الگو‌ها هم روی متناسب یا چاق به نظر رسیدن اندام می‌توانند تاثیر گذار باشند. در کنار مدل مناسب، رنگ بافتنی هم می‌تواند در خوش اندام به نظر رسیدن شما تاثیر زیادی داشته باشد. با این حال خانم‌ها باید توجه داشته باشند تا حدامکان یک بافتنی کلاسیک انتخاب کنند که با اکثر لباس‌های آن‌ها قابلیت ست شدن داشته باشد.

بافتنی زنانه رنگ

بلندی لباس بافتنی را در نظر بگیرید

بلندی یک بافتنی زنانه تاثیر زیادی در ظاهر خواهد داشت. لباس‌های بافتنی که بلندی آن‌ها تا روی خط کمر است مناسب اندام گلابی شکل و ساعت شنی هستند. بافتنی دخترانه بلندتر، مثلا مدل‌هایی که تا روی ران قرار می‌گیرند برای افرادی که اندام سیبی شکل دارند مناسب است. بافتنی‌های کوتاه‌تر هم برای بسیاری از فرم‌های اندام مناسب است.

بافتنی زنانه انداز

بافتنی زنانه دکمه دار یا بدون دکمه 

اکثر مردم نمی‌دانند که بستن دکمه‌های بافتنی می‌تواند روی ظاهرشان تاثیر داشته باشد. برای مثال اگر بافتنی، دکمه‌های زیادی نداشته باشد و برش کوتاهی داشته باشد، روی کمر تاکید می‌کند. و برعکس اگر لباس بافتنی شما دکمه‌های زیادی داشته باشد روی بالاتنه تاکید خواهد کرد.

بافتنی زنانه دکمه دار

جنس لباس بافتنی زنانه

جنس الیاف به کار رفته در لباس‌های بافتنی مهم است چون هرچه این الیاف ضخیم‌تر باشد، حجیم‌تر به نظر خواهد رسید. این مدل بافتنی‌ها برای خانم‌های خیلی لاغر و کوتاه قد مناسب نیست. لباس‌های کش باف برای استفاده راحتت‌تر هستند. لباس‌هایی که در زیر بافتنی می‌پوشید هم به اندازه مدل و رنگ بافتنی مهم است.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “با کم‌ترین هزینه خوشتیپ و شیک پوش باشید! “ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با لباس مشکی جذاب‌ترین تیپ را بزنید

ما ایرانی‌ها معمولا به پوشیدن لباس‌های مشکی علاقه زیادی داریم و حداقل یک دست لباس مشکی توی…