خانه مد و زیبایی ترفندهای پوشش؛ که هر خانمی باید بداند!

ترفندهای پوشش؛ که هر خانمی باید بداند!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از ترفند های لباس پوشیدن که باید بدانید استفاده از کفش‌های قدیمی است. برای ضد آب شدن کفش پارچه‌ای، از موم زنبور عسل استفاده کنید.
ترفند های پوشش

ترفندهایی که با وجود سادگی، می‌توانند گره‌های بزرگی را باز کنند. در این مطلب مجله دلتا به “ترفند های پوشش که هر خانمی باید بداند” اشاره خواهیم کرد که کمک زیادی به شما خواهند کرد، پس همراه ما باشید تا همین امروز با مشکلات بزرگ لباس خداحافظی کنید.

ترفند های پوشش ؛ که هر خانمی باید بداند!

رنگ کردن کفش‌های قدیمی

یکی از ترفند های لباس پوشیدن که باید بدانید استفاده از کفش‌های قدیمی است. اسپری رنگ دلخواه خودتان را خریداری کنید. با استفاده از چسب کاغذی یا روزنامه قسمتی از کفش که دوست ندارید رنگی شود را بپوشانید. اسپری رنگ را روی دیگر قسمت‌های کفش بزنید.

پوشیدن شلوار دم‌پا گشاد با بوت

مشکل بزرگی که برخی‌ها با آن مواجه هستند، نبود فضای کافی برای قرار دادن دم‌پای شلوار داخل بوت است. دم‌پای شلوار را روی تن خودتان کمی تا کنید. کاملاً شلوار را روی ساق پا بکشید و اضافی پارچه را روی ساق برگردانید. با این کار شلوار دم‌پای گشاد به راحتی داخل بوت قرار می‌گیرد.

ترفند های پوشش بوت

حذف لکه یا پارگی لباس

لباسی دارید که لکه‌های پاک نشدنی روی آن هست، از خلاقیت و ترفند های لباس پوشیدن استفاده کنید. می‌توانید روی لکه‌ها را با تزئینات دیگر همانند استیکرها، گل‌های تزئینی یا قطعه پارچه‌ای متفاوت بپوشانید. یا اینکه آن قسمت را ببرید و زیر آن پارچه‌ای دیگر با رنگ متفاوت بدوزید، کسی متوجه نخواهد شد کار شما عمدی بوده است.

ترفند های پوشش شلوار

تعمیر زیپ شلوار

شاید شما هم بارها تجربه باز شدن زیپ شلوارهای جین را داشته باشد؛ اما راه‌حل ساده‌تر به جز عوض کردن زیپ چیست؟ از حلقه‌های جاکلیدی استفاده کنید و گیره زیپ درست کنید. آن را از داخل حلقه زیپ رد کنید و زمانی که زیپ تا انتها کشیده شده است، دور دکمه شلوار بیندازید. حلقه‌ای انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از دکمه رد کنید.

پاک کردن لکه دئودورانت‌ها

چاره کار پاک کردن این لکه‌ها چیست؟ به جای شستن کامل لباس، دستمال مخصوص بچه یا دستمال مرطوب تهیه کنید و با کمی فشار روی این خطوط سفید رنگ بکشید. خودتان متوجه خواهید شد که به چه سادگی این خطوط حذف می‌شوند.

گشاد کردن کفش تنگ

کیسه‌های زیپ‌دار تهیه کنید، مقدار آب داخل آن بریزید و هوای آن را کامل بگیرید. کیسه‌ها را داخل کفش نو خود قرار دهید. برای اینکه کفش کمی گشادتر شود، کفشتان را با کیسه آب داخل آن، درون فریزر یا جایی که یخ‌ساز یخچال قرار داد، بگذارید و یک شب به آن مهلت دهید.

استفاده از لباس‌های بافتنی قدیمی

از آستین بافت می‌توانید به عنوان تزئین در کنار بوت و گرمای بیشتر روی ساق پا استفاده کنید. بخشی از آستین بافت را ببرید، گره‌های بریده شده را کور کنید و زیر بوت بپوشید. اگر می‌خواهید شکل تزئینی داشته باشد مقدار از بافت بریده شده را بیرون از بوت قرار دهید.

ترفند های پوشش بافتنی  

از بین بردن لکه زرد عرق

چاره کار در آب‌لیمو است. مقدار آب و آب‌لیمو را تا جایی که بدون رنگ دیده شود، درون بطری اسپری مخلوط کنید. روی قسمت‌هایی که مستعد لکه‌های زرد هستند، قبل از پوشیدن با حالت پودری اسپری کمی از این مخلوط بپاشید. با لکه‌های زرد خداحافظی کنید.

ضد آب کردن کفش پارچه‌ای

برای ضد آب شدن کفش پارچه‌ای، از موم زنبور عسل استفاده کنید. موم را روی کفش بکشید و با استفاده از سشوار آن را آب کنید. با این کار کفش پارچه‌ای شما لایه نازک روغنی خواهد داشت که از نفوذ آب جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “خرید کاپشن پفی، نکاتی که باید بدانید!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

اصول ست کردن رنگ زرد

رنگ زرد با خنده، خوش‌حالی و خوش‌بینی همراه است و روا‌‌‌نشناسان معتقدند که استفاده و ست کرد…