چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهم‌ترین نکته برای بزرگتر نشان دادن خانه‌های کوچک، انتخاب رنگ‌ فرش است. استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ برای فرش‌ها و سایر وسایل خانه باعث هماهنگی فضا می‌شود.
فرش مناسب فضای کوچک

افزایش جمعیت، کم بودن فضا برای ساخت‌ و ساز منازل و بالا بودن قیمت‌ها مردم را مجبور به زندگی در آپارتمان‌ و خانه‌های کوچک کرده است. طراحی دکور و انتخاب فرش مناسب فضای کوچک سخت‌ است، زیرا در صورت رعایت نکردن برخی اصول، فضا کوچک‌تر از آنچه که هست به‌نظر می‌رسد. انتخاب فرش برای خانه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که تاثیر بالایی در سبک و اندازه دکوراسیون خانه دارد که در مجله دلتا به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

رنگ فرش مناسب برای فضای کوچک

فرش دست بافت

در طراحی دکوراسیون منازل یک اصلی کلی برای انتخاب رنگ فرش وجود دارد. انتخاب فرش­ تیره، محیط را کوچک‌تر و فرش‌­های روشن فضا را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان می­‌دهند. اگرچه در طراحی دکوراسیون توصیه می‌شود رنگ فرش تیره‌تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب شود در فضاهای کوچک می­‌توان این مورد را نادیده گرفت. مگر آن‌که همه‌ طیف‌­های رنگی به کار رفته در دکوراسیون از بین رنگ­‌های روشن انتخاب شده باشند.

مدل و طرح فرش برای خانه کوچک

فرش ماشینی

هر چه طرح و نقش فرش ماشینی بیشتر باشد، در اصطلاح شلوغ‌تر به نظر می‌­رسد. فرش‌­های شلوغ بخصوص اگر دارای رنگ­‌های تیره باشند، فضا را کوچک‌تر نشان می‌­دهند.  استفاده از فرش‌­های پر نقش و نگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. چنانچه به فرش‌های پر نقش و نگار علاقه دارید رنگ آن را از میان رنگ­‌های روشن انتخاب کنید تا به این ترتیب تاثیر شلوغی فرش را کاهش داده باشید.

فرش افشان مناسب برای خانه های کوچک

فرش

در انتخاب فرش مناسب فضای کوچک، فرش‌های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در وسط فرش و پراکندگی گل‌ها، فرش های مناسبی برای خانه آپارتمانی و کوچک هستند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای خانه می‌شوند.

قالی مناسب تر است یا فرش؟

فرش مناسب فضای کوچک

انتخاب قالی یا فرش به نظر و سلیقه خودتان بستگی دارد. در این مورد محدودیتی وجود ندارد. ممکن است بخواهید کف اتاق خود را با یک قالی یا گلیم بپوشانید.

 بهتر است مانند فرش گرد، ابعاد قالی را طوری در نظر بگیرید که نه خیلی کوچک باشد و نه اینکه پایه‌های مبلمان بر روی آن قرار بگیرند.

در این صورت طرح و جلوه قالی بخصوص اگر دستباف باشد، بیش‌تر به چشم می­‌آید. همچنین برای مجزا کردن میز غذاخوری یا قسمت­‌های مختلف منزل، قالی­‌ها می­‌توانند کارایی خوبی برای شما داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب سبک‌های محبوب در دکوراسیون آشپزخانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • چیدمان مبل در پذیرایی مربعی

  چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل

  بسیاری از افراد به دنبال بهترین طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل هستند و می‌خواهند ایده‌ها…
 • رنگ روشن در آشپزخانه

  همچنین بخوانید: راهکارهایی برای زیبا شدن دیوار پشت تلویزیون ترفندهای بزرگ کردن خانه نظم ده…
 • ست کردن پرده با مبل و فرش

  ست کردن پرده با مبل و فرش

  ست کردن پرده با مبل و فرش یکی از دغدغه‌های خانم‌ها است که خیلی زیبایی دکوراسیون منزل برایش…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل

بسیاری از افراد به دنبال بهترین طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل هستند و می‌خواهند ایده‌ها…