ساخت خانه کامل با چاپگر سه بعدی (+ویدئو)

۰
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ساخت خانه کامل با چاپگر سه بعدی ، انقلابی در صنعت ساختمان محسوب می‎شود و به زودی شاهد رویداد ‎هایی بسیار هیجان‎انگیز در این خصوص خواهیم بود.

 1 19 ساخت خانه کامل با چاپگر سه بعدی (+ویدئو)

به گزارش مجله دلتا؛ شرکتی در شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا موفق به ساخت یک خانه فقط در ۲۴ ساعت شده است.  شرکت چاپ سه بعدی «ایپس کور »، می تواند  خانه‌ای کامل با استفاده از یک پرینتر سیار در محل بسازد.

زیربنای این خانه حدود ۳۷ متر مربع و در روسیه واقع شده. این خانه  یک روزه فقط با هزینه‌ی کمی بیش از ۱۰ هزار دلار  ساخته شده است. تمام  اجزای این خانه شامل دیوارها، پارتیشن ها و پوشش خانه با استفاده از مخلوط بتون، پرینت و چاپ شده اند. پنجره ها و اسباب و اثاثیه خانه  همراه با پوشش رنگ روشن نمای بیرونی پس از ساخت خانه به آن اضافه شده اند.

2 14 ساخت خانه کامل با چاپگر سه بعدی (+ویدئو)

این خانه در یکی از تأسیسات شرکت چاپ سه بعدی در روسیه واقع شده و شامل یک سالن پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام و همچنین راهرو است. هزینه‌ی تمام شده ساخت این خانه، ۱۰۱۳۴ دلار است. بنا به اعلام  شرکت سازنده ، این خانه می‎تواند تا ۱۷۵ سال پا برجا بماند.

مؤسس این شرکت گفته است: «ما می‎خواهیم دید کلی جامعه را نسبت به ساخت خانه ای سریع، سازگار با محیط زیست، کارآمد و در عین حال مطمئن ، تغییر دهیم.»

حالا که شرکت آمریکایی «ایپس کور» این دستگاه پرینت (چاپ) سه بعدی را خلق کرده ، فرصت هایی بیشتر به منظور ساخت خانه‌های ارزان برای مردم نیازمند فراهم شده است.

12 ساخت خانه کامل با چاپگر سه بعدی (+ویدئو)

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

آیا مهریه زنی که تغییر جنسیت داده، پرداخت می‌شود؟

مهریه زن تغییر جنسیت داده یک موضوع جدید است که اکثر افراد از آن اطلاع ندارند. مطابق ماده‌ …