آبشار شیطان، آبشاری که غیب می شود!

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کتری شیطان نام یک آبشار زیبا است که اصلا به نظر نمی‌رسد تناسبی با آن داشته باشد اما واقعیت همین است. این مکان به حدی عجیب و غریب است که هیچ کس حتی دانشمندان نیز ایده‌ای در مورد اینکه آب به کجا می‌رود ندارند!
آبشار شیطان

کتری شیطان – The Devil’s Kettle

آبشار بسیار عجیبی در مرز بین آمریکا و کانادا وجود دارد که برای مدت زیادی به عنوان یک مقصد مرموز شناخته می‌شد. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد. قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچه‌ای در پایین آن می‌ریزد اما نکته عجیب این است که قسمت سمت چپ این آبشار در حفره‌ای ریخته و ناپدید می‌شود. افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده‌اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق کرده‌اند.با مجله دلتا همراه باشید.

آبشار شیطان

مردم چیزهایی را به درون آب انداختند تا مسیر آن را ببینند اما پس از آن هرچه جستجو کردند نتوانستند آن جسم را پیدا نمایند. در حالی‌که تا به حال هیچ کس این جرات را نداشته که به درون آن بپرد اما بر اساس افسانه‌های محلی گفته می‌شود که زمانی یک خودرو که نوجوانانی آن را هدایت می‌کردند کنترل خود را از دست داده و به درون آن آبشار افتاده است که توسط سوراخ بلعیده شده و پس از آن هرگز دیده نشده است.

آبشار دوقلو

آیا این آبشار عجیب به شهری زیرزمینی و ناشناخته در هسته زمین می‌رسد؟

جواب منفی است. وزارت منابع طبیعی مینه سوتا گفته است که آب این آبشار از راه های زیر زمینی عبور کرده و مجددا به بالای رودخانه برمی‌گردد. متخصصان و محققان با اندازه‌گیری بخشی از حجم آب فهمیده‌اند که آبی که قبل از جدا شدن جریان دارد با حجم آبی که از نقطه شروع آبشار با پایین سقوط می‌کنند یکسان می‌باشد. نتیجه این قضیه این است که آب آبشار شیطان در جایی به رودخانه برمی گردد.

رودخانه برول

یکی از محققان به نام گرین می‌گوید: “چیزی که ما فکر می‌کنیم اتفاق می افتد این است که آب به درون حفره می‌رود و مجددا به ابتدای آبشار (دقیقا جایی که آب فرو میریزد) برمی‌گردد”.

برای اطمینان از این مورد، گرین و کالوین الکساندر، همکارانی در دانشگاه مینه سوتا، نقشه طراحی کرده‌اند که بتوان به طور قطع نتیجه گرفت که آب به کجا می‌رود. در جریان آب کم ، آنها یک رنگ فلورسنت، زیست تخریب پذیر را به حفره می‌اندازند و بررسی می‌کنند که این رنگ از کجا ظاهر می‌شود.

بنابراین اگر آبشار شیطان مجددا به رودخانه می‌ریزد، مردم چگونه چوبی را که در حفره انداخته‌اند در بالای آبشار نمی‌بینند؟ آیا این یک راز است ؟ خیر. دینامیک سیالات این مورد را نیز توضیح می‍دهد. الکساندر می‌گوید: ” استخر غوطه وری زیر حرفه، یک سیستم باور نکردنی قوی از جریان‌های مجدد است که قادر به تجزیه مواد و نگه داشتن آن در زیر آب است تا زمانی که در بعضی منافذ به سمت پایین جریان یابد.”

پارک سی آر مگنی

این قضیه برای رنگ‌ها صدق نمی کند. برخلاف اشیاء بزرگ، مولکول‌های رنگی در این جریان قوی نگه داشته نشده و با آب جاری می‌گردند. همانطور که گرین انتظار داشت رنگ‌ها از بین نرفته و در بالای آبشار دیده شدند. او می‌گوید: “درست است که با دانستن این قضیه کسی دیگر این مکان را جایی شگفت انگیز و جادویی نمی‌خواند، اما به هر حال هنوز هم زیبایی این آبشار دوقلو قابل تحسین است. این قضیه شاید برای افرادی که ترجیح می‌دادند که از این آبشار با صفت جادویی یاد کنند خوشحال کننده نباشد اما زمان آن رسیده که علم را در آغوش بگیریم و به دنبال دانستن رازهای طبیعی باشیم”.

کتری شیطان

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دیوانه‌خانه‌ای برای اقامت گردشگران!

خانه هانگ نگا یا خانه دیوانه در کشور ویتنام قرار دارد و معماری آن شبیه به درخت است. تمامی …