آبشار شیطان، آبشاری که غیب می‌شود!

۲۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کتری شیطان نام یک آبشار زیبا است که اصلا به نظر نمی‌رسد تناسبی با آن داشته باشد اما واقعیت همین است. این مکان به حدی عجیب و غریب است که هیچ‌کس حتی دانشمندان نیز ایده‌ای در مورد اینکه آب آن به کجا می‌رود ندارند!
آبشار شیطان

آبشار بسیار عجیبی در مرز بین آمریکا و کانادا وجود دارد که برای مدت زیادی به‌عنوان یک مقصد مرموز شناخته می‌شد. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد. قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچه‌ای در پایین آن می‌ریزد. نکته عجیب این است که قسمت سمت چپ این آبشار در حفره‌ای ریخته و ناپدید می‌شود. افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده‌اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق کرده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید.

آبشار شیطان

داستان آبشار

مردم چیزهایی را به درون آب انداختند تا مسیر آن را ببینند اما پس از آن هرچه جست‌وجو کردند نتوانستند آن جسم را پیدا کنند. درحالی‌که تا به حال هیچ‌کس این جرئت را نداشته که به درون آن بپرد اما بر اساس افسانه‌های محلی گفته می‌شود که زمانی یک خودرو که نوجوانانی آن را هدایت می‌کردند کنترل خود را از دست داده و به درون آن آبشار افتاده است که توسط سوراخ بلعیده شده و پس از آن هرگز دیده نشده است.

آبشار دوقلو

آیا این آبشار عجیب به شهری زیرزمینی و ناشناخته در هسته زمین می‌رسد؟

جواب منفی است. وزارت منابع طبیعی مینه سوتا گفته است که آب این آبشار از راه‌های زیرزمینی عبور کرده و مجددا به بالای رودخانه برمی‌گردد. متخصصان و محققان با اندازه‌گیری بخشی از حجم آب فهمیده‌اند آبی که قبل از جدا شدن جریان دارد با حجم آبی که از نقطه شروع آبشار به پایین سقوط می‌کنند یکسان است.

نتیجه این قضیه این است که آب آبشار شیطان در جایی به رودخانه برمی‌گردد.

رودخانه برول

نظریات محققان

یکی از محققان به نام گرین می‌گوید: «چیزی که ما فکر می‌کنیم اتفاق می‌افتد این است که آب به درون حفره می‌رود و مجددا به ابتدای آبشار (دقیقا جایی که آب فرو می‌ریزد) برمی‌گردد.»

برای اطمینان از این مورد، گرین و کالوین الکساندر، همکارانی در دانشگاه مینه سوتا، نقشه‌ای طراحی کرده‌اند تا بتوان به‌طور قطع نتیجه گرفت که آب به کجا می‌رود. در جریان آب کم، آن‌ها یک رنگ فلورسنت زیست تخریب‌پذیر را به حفره می‌اندازند و بررسی می‌کنند که این رنگ از کجا ظاهر می‌شود.

بنابراین اگر آبشار شیطان (آبشار دوقلو) مجددا به رودخانه می‌ریزد، مردم چگونه چوبی را که در حفره انداخته‌اند در بالای آبشار نمی‌بینند؟ آیا این یک راز است؟ خیر. دینامیک سیالات این مورد را نیز توضیح می‌دهد.

الکساندر می‌گوید: «استخر غوطه‌ور زیر حفره، یک سیستم باورنکردنی قوی از جریان‌های مجدد است که قادر به تجزیه مواد و نگه داشتن آن در زیر آب است تا زمانی که در بعضی منافذ به‌سمت پایین جریان پیدا کند.»

پارک سی آر مگنی

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر به خنک‌ترین مناطق اطراف تهران برای سفرهای یک روزه مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • دیدنی های ارومیه

  جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

  ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…
 • ۱۰ شهر دیدنی روسیه را حتما ببینید

  روسیه با نام رسمی فدراسیون روسیه که در روسیه آر. اف نیز خطاب می‌شود، پهناورترین کشور جهان …
 • راهنمای مسافرت با بچه ها

  ترفندهای سفر آسان با بچه‌ها

  معمولا مسافرت‌ یک روزه همراه کودکتان راحت‌تر است اما اگر برنامه سفر چند روزه دارید، پیشنها…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جاهای دیدنی ارومیه را بشناسید

ارومیه شهری با فرهنگ و تاریخ غنی‌ست. حتی برخی مورخان آن را زادگاه زرتشت می‌شناسند. زبان مر…