جنگل چاقوها

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ورود به این جنگل سنگی فقط به افراد خبره توصیه می‌شود چون گم شدن در میان این پدیده طبیعی و حیات وحشی که در آن است، هزینه‌ گزافی در پی خواهد داشت.
جنگل سینجی

جنگل‌ها از نظر گردشگری کمتر به‌عنوان یک جاذبه مورد توجه قرار می‌گیرند و معمولاً یک رودخانه، آبشار، اثر تاریخی و… در بین جنگل است که سبب می‌شود جمعیت زیادی وارد جنگل شوند. به‌ هرحال جنگل‌ها برای برخی افراد، مظهر زیبایی هستند و برای بعضی برعکس مکانی وحشتناک. بعضی از جنگل‌ها منحصر به‌ فرد هستند و در فهرست عجایب طبیعت قرار می‌گیرند، یکی از این جنگل‌ها جنگل سینجی یا جنگل چاقوها در ماداگاسکار است که در این مطلب در مجله دلتا با آن آشنا خواهید شد.
جنگل چاقوها
جنگل سینجی در ماداگاسکار که به جنگل چاقوها (Forset Of Knives) هم مشهور شده است، یکی از منحصر به فردترین مظاهر طبیعی دنیا است که بدون دخالت بشر و از زمان ژئوپارک و دایناسورها ایجاد شده است. این جنگل زیبا که شکل خاصی هم دارد، به عنوان چهارمین جزیره بزرگ جهان هم شناخته می‌شود .

سینجی یعنی «جایی که کسی نمی تواند پابرهنه راه برود» و به خوبی این جنگل سنگی را توصیف می‌کند. جنگل سینجی پر از صخره‌های عمودی و نوک تیز آهکی است که در طول سال‌ها بر اثر فرسایش طبیعی ایجاد شده و بصورت پراکنده درختانی روی آن‌ها رشد کرده‌اند. اما ناگفته نماند که جزیره ماداگاسکار، خود به‌عنوان یکی از مشهورترین و بزرگترین جزایر دنیا شناخته می‌شود که پر است از زیبایی‌ها و شگفتی‌های طبیعی. جنگل سینجی در ماداگاسکار که به آن پارک هم میگویند از همین زیبایی‌های شگفت‌انگیز این جزیره است.
جنگل سینجی به مساحت ۶۶۶ کیلومترمربع در سال ۱۹۹۰ به‌خاطر شرایط جغرافیایی خاص و بی همتایش، جنگل‌های حفاظت شده حرا، پرنده‌های وحشی و میمون لیمور، به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
جنگل سنگی

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه های توریستی، عروس تنگه‌های ایران، بهشتی در دل فارس را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

طبیعتی شگفت‌انگیز در تنگه کافرین ایلام

برای لذت بردن از زیبایی‌های تنگه کافرین قایقی منتظر شماست تا سوار آن شوید و با پیمودن مسیر…