اشتباهات رایج خانم‌ها برای خرید لباس خواب!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لباسی را برای خودتان تهیه کنید که به فرم بدنتان بیاید و شما را زیباتر نشان دهد.
اشتباهات خرید لباس خواب

خواب خوب می‌تواند تضمین کننده یک روز شیرین با اعصابی آرام باشد. برای همین است که محققان مرتب توصیه می‌کنند به اندازه بخوابید و کیفیت خواب‌تان را هم بالا ببرید. یکی از مواردی که می‌تواند کیفیت خواب را بالا ببرد، پوشیدن لباس خواب مناسب است. در این مطلب مجله دلتا به اشتباهات خرید لباس خواب خانم ها اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اشتباهات خرید لباس خواب خانم ها

لباسی که جا می‌اندازد

اگر هر روز صبح متوجه می‌شوید لباس روی بدن‌تان جا انداخته است و مثلا جای کش شلوار روی شکم‌تان مانده است؛ مطمئن باشید که در انتخاب لباس خواب اشتباه کرده‌اید.
لباس خواب مناسب، گزینه‌ای است که بدن با پوشیدن آن احساس راحتی کند و متحمل فشار مضاعفی نشود.

سراغ زلم زیمبو نروید

بعضی از لباس خواب‌های فانتزی یراق آلاتی دارند که خیلی جذاب و زیبای‌شان می‌کند؛ اما لذت یک خواب خوب را از خانم‌ها می‌گیرد. اگر لباس‌تان بند دار است، گره بزرگی دارد، روی آن منجوق دوزی شده یا زیپ دارد، لباس مناسبی برای ساعت‌های استراحت نیست. هر چقدر لباس خواب ساده‌تر باشد، آرامش موقع خواب بیشتر خواهد شد.

لباس راحتی

این نکته را جدی بگیرید و سراغ لباس خواب یا لباس راحتی که الیاف مصنوعی دارد، نروید. در عوض دنیایی از لباس خواب های نخی زنانه وجود دارد که هم شیک هستند و هم یک خواب آرام را برایتان به ارمغان می‌آورند.

اشتباهات خرید لباس خواب راحتی

لباس خواب مناسب فصل 

لباس خواب هم مثل هر لباس دیگری باید نسبت به دمای اتاق خواب و فصلی که در آن قرار دارید، انتخاب شود. اگر از لباس‌های خنک در فصل سرد استفاده کنید، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا بدن آماده خواب شود؛ چون باید بخش تمرکزش را روی گرم کردن نگه دارد. بر عکس این قضیه هم صادق است؛ یعنی نمی‌توانید در هوای گرم، سراغ لباس‌های ضخیم بروید. بهتر است حد وسط را در مورد لباس خواب رعایت کنید.

اشتباهات خرید لباس خواب مناسب فصل

لباس زیر را دست کم نگیرید

اگر از لباس زیرهای فانتزی و نگین دار استفاده می‌کنید، باید بدانید که نه تنها به خواب؛ بلکه به سلامتی‌تان هم ظلم می‌کنید. این لباس‌ها به راحتی آلودگی را از پشت بدن به قسمت جلو انتقال می‌دهند و ممکن است منجر به عفونت شوند. ضمن اینکه به هیچ وجه امکان یک خواب آرام را برای‌تان فراهم نخواهند کرد. سراغ شورت نخی بروید؛ به هیچ وجه گن نپوشید و سعی کنید هیچ وقت با سوتین نخوابید.

جنس لباس خواب

خیلی از لباس‌های خواب توری هستند یا با تور تزئین شده‌اند. از دیگر اشتباه‌های رایجی که خانم‌ها موقع خرید لباس خواب مرتکب می‌شوند، این است که خارشی که ممکن است تور روی سطح پوست ایجاد کند، دقت نمی‌کنند. سعی کنید اگر هم قصد خرید لباس توری دارید، سراغ جنس مرغوب بروید یا مدل‌هایی را انتخاب کنید که آستر لطیفی دارند و باعث خارش پوست نخواهند شد.اشتباهات خرید لباس خواب جنس

 

لباسی که به فرم بدنتان نمی‌آید

لباس خواب هم مثل هر لباس دیگری می‌تواند روی بعضی ویژگی‌های شما تاکید کرده و بعضی دیگر را پنهان کند. به همین دلیل خوب است لباسی را برای خودتان تهیه کنید که به فرم بدنتان بیاید و شما را زیباتر نشان دهد.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “دامن ماکسی را با چه لباس‌هایی ست کنیم؟” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

کم هزینه‌ترین راه برای از بین بردن چروک دور چشم

پیدایش چین و چروک‌ها در نقاط مختلف چهره و بدن از عوارض اجتناب‌ناپذیر افزایش سن است. عارضه‌…