با این ترفندها خانه ­‎تان را بزرگتر کنید (+ویدیو)

۰
2
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بزرگ تر نشان دادن خانه همیشه جزو یکی از دغدغه های افرادیست که متراژ خانه شان کم است.
خانه

با این ترفندها خانه ­‎تان را بزرگتر کنید و از زندگی بیش از پیش لذت ببرید.ترفندهایی که ساده به نظر می‎رسند ولی به شدت کاربردی هستند.

شاید برای همه این فرصت وجود نداشته باشد که در خانه‎­ای با مساحت زیاد ساکن باشند، اما افراد می­‎توانند با توجه به علایق و سلیقه‎شان اقدام به خرید لوازم و حتی رنگ‎آمیزی دیوارها بکنند، چرا که انتخاب این موارد نقش بسیار موثری دارند تا خانه ‎تان بزرگتر به نظر برسد.

اگر به‎تازگی زمینی خریداری کرده‌اید که مساحت آن کم است و تمایل دارید در آنجا خانه‌ ای بسازید، پیشنهاد می‌کنیم که تا حد ممکن ارتفاع سقف آن زیاد باشد، زیرا  باعث می‎شود خانه ­‎تان دلبازتر نشان داده شود و با استفاده از پنجره­‎های بزرگ نور بیشتری به خانه ‎­تان خواهد تابید. همچنین ترکیب رنگ هم در بزرگ‎تر نشان دادن خانه‌تان تأثیر زیادی دارد. اگر خانه‌ای خریداری کرده‎اید که بیشتر کردن ارتفاع سقف برای‌تان ممکن نیست، حتما از ترکیب رنگ‎­های روشن برای خانه‎تان استفاده کنید، ضمن اینکه با اضافه‌کردن رنگ تیره به بخش‌هایی از خانه می‎­توانید به آن عمق بدهید و فضای جذاب‌تر و دلنشین‌تری را برای خود ایجاد کنید. اما اگر طرف‎دار خانه‎هایی با فضای گرم و شاد هستید، رنگ سیاه و سفید این فضا را ایجاد نمی‌کند، البته طراحان برای همین هم راهکار ارائه داده‌اند، به این شکل که اگر مبلمانی که استفاده می کنید، ترکیب رنگ شاد و گرم داشته باشد، تعادلی از آرامش، معنا و گرما برای‌تان ایجاد خواهد شد.

مجله دلتا، برای‎­تان گزارشی تصویری تهیه کرده است که در این ویدیو با ایده‌هایی برای بزرگتر نشان دادن فضا و ایجاد فضایی با نشاط‎تر آشنا می‌شوید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند

در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده های استفاده از گلدان های آویز در منزل می‌پردازیم. ب…