افزایش ۳۵ درصدی معاملات اوراق مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش 35 درصدی معاملات اوراق مسکن

از ابتدای امسال تا پایان شهریور، ۹ میلیون برگه گواهی تسهیلات مسکن (تسه) به ارزش ۶۴۵۵ میلیارد ریال، در بازار فرابورس معامله شده است.

همچنین از ابتدای امسال تا پایان شهریور تعداد ۴۱ میلیارد و ۸۸۹ میلیون برگ بهادار در ۴ میلیون و ۱۸ هزار نوبت به ارزش ۲۰۳ هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال در۱۲۰ روز معاملاتی در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب نشان دهنده کاهش ۱۰ درصدی و افزایش ۱۷ درصدی میزان و دفعات و رشد ۵ درصدی ارزش معاملات در مقایسه با مدت مشابه پارسال است

همچنین بازار اول فرابورس در نیمه نخست امسال تغییر مالکیت ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون برگ بهادار به ارزش ۸ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۴ میلیارد و ۱۷۹ میلیون برگه بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال را تجربه کردند.

این رقم ها به ترتیب حاکی از کاهش ۴۱ و ۳۹ درصدی میزان و ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۲ و ۶ درصدی میزان و ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز در این مدت تعداد ۸۳۶ میلیون اوراق بدهی به ارزش ۱۰۸ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال معامله شده است که نشان دهنده کاهش ۱۷ درصدی و رشد ۳ درصدی میزان وارزش معاملات این بازاردر شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال است .

افزون براین ، بالغ بر ۷۳۰ میلیون صندوق سرمایه ‌گذاری قابل معامله به ارزش ۶۳۳۹ میلیارد ریال و ۹ میلیون برگ گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۶۴۵۵ میلیارد ریال در این مدت در این بازارمعامله شده است که حاکی ازکاهش ۲۰ و ۲۲ درصدی میزان و ارزش معاملات صندوق های سرمایه‌گذاری قابل معامله و رشد ۳۵ درصدی میزان و ۱۸ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن است.

delta.ir

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…