هتل ۱۳۰۰ ساله، اولین هتل دنیا!

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هتل ها همیشه فقط جایی برای اقامت در شهر نیستند ، آنها همچنین می توانند خودشان به جاذبه های تاریخی تبدیل شوند.
قدیمی ترین هتل دنیا

شاید جالب باشد که بدانید قدیمی ترین هتل دنیا در کدام کشور است و آیا هنوز هم فعالیت می‌کند یا خیر؟ قدیمی ترین و کهن ترین هتل دنیا، هتل نیشیاما بپو نام دارد و در استان یاماناشی کشور ژاپن قرار دارد، ساخت این هتل که نقش مهمی در گردشگری ژاپن بازی می‌کند به سال ۷۰۵ میلادی باز می‌گردد، زمانی که کسی در دنیا هتلی نساخته بود. با مجله دلتا همراه باشید تا با این هتل شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید.
قدیمی ترین هتل دنیا

درباره این هتل

نخستین و قدیمی ترین هتل دنیا در شهر یاماناشی کشور ژاپن در سال ۷۰۵ پس از میلاد حضرت مسیح ساخته شده است و جالب است بدانید این هتل همچنان مشغول سرویس دهی به مسافران خود می‌باشد. نام کامل این هتل نیشیاما بپو (Nishiyama Onsen Keiunkan) است و نزدیک به دامنه کوه آب گرمی در استان یاماناشی ژاپن قرار دارد. پس به این هتل می‌رویم و کمی بیشتر با آن آشنا می‌شویم.
هتل نیشیاما بپو
این هتل هنوز هم به دست همان خانواده‌ای که آن را ساخته اداره می‌شود و این پنجاه‌ و دومین نسل از خانواده است که مدیریت هتل را بر عهده دارد. نیشیاما بر خلاف قدمتش کماکان نو به نظر می‌رسد و اتاق‌های آن به سبک سنتی ژاپن طراحی شده است. ارائه خدمات عالی و وجود چشمه‌های آب گرم فوق‌العاده در این هتل اقامت را برای گردشگران لذت‌بخش‌تر می‌کند. این هتل در کوهپایه کوه آکایاشی (Akaishi) قرار دارد و منظره زیبایی را در اختیار میهمانانش قرار می‌دهد.
ژاپن

ثبت در گینس

هتل نیشیاما بپو در سال ۲۰۱۱ میلادی به صورت رسمی در رکوردهای گینس به ثبت رسید. این هتل تا به امروز بارها بازسازی شده که آخرین بار بازسازی آن در سال ۱۹۹۷ میلادی بوده است، ۳۷ اتاق دارد که در آنها کشیدن سیگار مجاز نمی‌باشد، همچنین رستورانی هم درآن موجود است که خوراک‌های خوشمزه‌ای را به میهمانان عرضه می‌کند. این هتل به دلیل قدیمی ترین هتل دنیا بودن، هتلی گران قیمت است و میانگین هزینه ی اقامت در آن برای یک شب بین ۳۷۵ تا ۵۲۶ دلار است.
گینس

فضای داخلی هتل نیشیاما

فضای داخلی قدیمی ترین هتل دنیا به سبک ژاپنی طراحی و چیدمان شده است اما با وجود این چیدمان مهمانان این هتل محل اقامت خود را همان‌گونه که انتظار داشتند,  به نوعی مدرن یافته‌اند. در این هتل هیچگونه دسترسی به تلوزیون و اینترنت وجود ندارد. هر کدام از این اتاق‌ها، زمانی را میزبان امپراتوران، جنگ سالاران یا سامورایی‌ها بوده‌اند.
اقامتگاه

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تنها باشگاه ورزشی مختلط تهران کجاست؟

باشگاه انقلاب تهران جزو قدیمی‌ترین و مجهزترین‌ مجموعه‌های ورزشی ایران است. امکانات این مجم…