۶ راهکار برای داشتن خانه‎ای منظم

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای داشتن خانه‎ای منظم و زیبا باید از تمام فضاهای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. با بکارگیری شیوه‎های نظم دهی، تمام نقاط خانه حتی اتاق‎هایتان بسیار زیبا و مرتب دیده خواهند شد و دیگر از مشکل کمبود فضا رنج نخواهید برد. شیوه‎های مدیریت فضاهای خالی به شما کمک می‎کند که با ایده‎هایی بسیار کوچک اما خلاقانه، بتوانید از تمام قسمت‎های آپارتمان خود استفاده کنید.

 به همین منظور در گزارش امروز مجله دلتا قصد داریم تا با ارائه راهکارهایی کوچک شما را در داشتن خانه‎ای مرتب همراهی کنیم.

۱.میله‎ها و رگال لباس

این میله‎های باریک و کشویی در واقع کاری بیشتر از قد و قواره‎ی خود انجام می‎دهند. شما می‎توانید با نصب این میله‎های نازک و کوچک در قسمتی از کنج دیوار یک کمد لباس کوچک و جمع و جور برای خودتان درست کنید.

6 قدم برای داشتن خانه‎ای منظم

۲.مبل‎های چندکاره

مبل‎های چندکاره وسیله‎های کاربردی هستند که در تمام خانه‎ها مخصوصا آپارتمان‎هایی با متراژ کم به درد می‎خورند. این مبل‎ها همزمان می‎توانند کلی کار انجام دهند،  و به عنوان تخت خواب، یا حتی محفظه‎ای برای نگه داری برخی اشیاء کوچک بکار روند، پس سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که می‎توانند هم زمان بسیاری از نیازهای شما را رفع کنند.

دکوراسیون منزل

۳.نگهدارنده‎ها و آویزها

نگهدارنده‎ها و آویزهای ایستاده و بلند ظاهر زیبایی ندارند و ممکن است مانع دید درست در اتاق شوند. اما برای آویزان کردن وسیله‎هایی مانند کیف می‎توانید با انتخاب آویزهای کوتاه یا کاورهای داخل کمد، هم کاربری و هم زیبایی اتاقتان را تضمین کنید. حتی اگر مایل باشید می‎توانید با نصب آینه در اطراف این آویزها از محیط‎های تنگ و کوچک خود فضایی روشن و زیبا درست کنید.

خانه منظم

۴.جعبه‎های شفاف

برای اینکه بتوانید اشیاء و وسیله‎هایتان را به راحتی پیدا کنید می‎توانید از جعبه‎های شفاف یا نیمه شفاف استفاده کنید. به خصوص برای نظم دهی به وسایل داخل کمدتان می‎توانید از این شیوه بهره بگیرید. با استفاده از این جعبه‎ها هر چیزی جای مشخصی دارد که به راحتی می‎توانید آن را پیدا کنید.

دکوراسیون آپارتمان

۵.قفسه‎های روباز و کمدها

کمدهای قدی موجود در سرویس‎های بهداشتی را به شکل زیباتری مورد استفاده قرار دهید. برای مرتب‎تر دیده شدن این کمد‎ها از اشیاء تزئینی و رنگهای هم خانواده‎ی این کمدها می‎توانید استفاده کنید.

دکوراسیون مرتب خانه

۶.گوشه‎های پرت و بد قواره

ازاین گوشه‎ها در خانه به علت کم متراژ یا نافرم بودنشان می‎توانید با گذاشتن جعبه‎ها یا وصل کردن طبقات کوچک بهره مند شوید.

دکوراسیون خانه

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی مخصوص خانه‌های تاریک هستند

شاید گاهی با خرید یک گیاه آپارتمانی و انتقال آن به محیط کم نور خانه، شاهد از بین رفتن آن ش…