نورانی‌ ترین سواحل شب تاب جهان

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این خلیج چهره ای جهانی دارد و ساحل آن در شب با موجودات عجیب زیست تاب حقیقتا روشن ترین سواحل شب تاب جهان به شمار می آید.
خلیج موسکیتو

در سراسر دنیا، شگفتی‌های طبیعی زیادی وجود دارد، ولی زیبایی برخی از این شگفتی‌ها حقیقتا غیر قابل توصیف است. آنچه که شما را شگفت‌زده می‌کند رازهای نهفته در زیبایی این مناطق است که تا به حال از آن‌ها آگاه نبوده‌اید. سواحل شب تاب دنیا یکی از همین شگفتگی‌های ناشناخته هستند؛ با مجله دلتا همراه باشید تا در این مطلب با یکی از آن ها، خلیج موسکیتو که نورانی ترین خلیج جهان است، آشنا شویم.
خلیج موسکیتو
بر خلاف آن چیزی که ما در مورد کره زمین تصور می‌کنیم و گمان می‌کنیم همه قسمت‌های آن شناخته شده است و دیگر همه چیز از معنا اشباع شده، همچنان شگفتی‌هایی در این کره خاکی وجود دارد که برای ما ناشناخته مانده است. بماند که هنوز از آن چه که می‌شناسیم هم بیگانه هستیم و کشفیات‌مان هنوز در پله اول قرار دارد. گذشته از این‌ها، شگفتی‌هایی هستند که شاید تاکنون نام آن‌ها را هم نشنیده باشیم. سواحل شب تاب جهان یکی از همین شاخصه‌های ناشناخته هستند؛ خلیج تویوما در ژاپن، خلیج موسکیتو در پورتوریکو، جزایر ماتسو در تایوان تالاب درخشان جامائیکا و ساحل شب تاب چابهار از دسته این سواحل و اماکنی است که این شگفتی را از آن خود کرده‌اند. در این پست قصد داریم با یکی از این چهار مکان که لقب نورانی‌ ترین خلیج جهان در گینس را به خود اختصاص داده، آشنا شویم.
نورانی‌ ترین خلیج جهان

خلیج موسکیتو در پورتوریکو

پورتوریکو، مجمع الجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب است. آنچه نام پورتوریکو را بیش از هر چیز سر زبان ها انداخته، سواحل بکری و نورانی است که نمونه آن دست کم در این روزگار گرمایش زمین و آلودگی‌های زیست محیطی، در کشور دیگری یافت نمی‌شود.
خلیج موسکیتو در پورتوریکو یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین سواحل جهان است و نورانی ترین خلیج دنیا از نظر کتاب رکوردهای گینس است. این خلیج در پورتوریکو در جزیره «وی ویکش یا ویکس» قرار دارد. یکی از شگفت انگیزترین صحنه‌هایی که خودتان در این ساحل، میتوانید خلق کنید این است که ضربه ای با دست یا پا در آب ساحل ایجاد کنید و منتظر بمانید تا در لحظه، بخشی از ساحل به رنگ آبی دربیاید. با ضربه و صدایی که تولید می‌کنید باعث می شوید پلانگتون‌های این ساحل احساس خطر کنند و به رنگ آبی دربیایند و یکی از زیباترین صحنه‌ها را به شما هدیه بدهند.
پورتوریکو

پدیده زیست تابی در سواحل

سواحل زیست تاب جزو زیباترین سواحلی هستند که تنها در نقاط معدودی از دنیا وجود دارند. در سواحل زیست تاب، شب‌ها آب دریا آبی درخشان می‌شود و رویت این صحنه سحرآمیز، به معنی واقعی کلمه شما را شگفت‌زده می‌کند. بی شک رویت چنین صحنه‌ای بعد از غروب دل‌انگیز دریا در روزی آفتابی، میتواند لذت ساحل گردی شما را چند برابر کند.
سواحل شب تاب
زیست تابی پدیده ای کاملاً طبیعی است که در بدن بعضی از موجودات زنده اتفاق می‌افتد؛ به‌گونه‌ای که نور خیره‌کننده‌ای از بدن موجود زنده متصاعد می‌شود. این نور، در واقع انرژی به دست آمده از نوعی واکنش شیمیایی در بدن موجودات شب‌تاب است. زیست تابی در بدن موجودهای مختلف (از پروانه‌ها گرفته تا کوسه‌ها) به منظور آشفته و سردرگم کردن شکارچی‌ها یا جذب طعمه انجام می‌شود.
پدیده زیست تابی در سواحل

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بهترین جاها برای عکاسی در تهران

برای عکاسی در تهران گزینه‌های زیادی دارید؛ جاهایی پر از سوژه‌های مختلف که پای هر عکاسی را …