ایجاد هماهنگی در رنگ پرده و فرش

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آسان‌ترین راه برای تغییر دکوراسیون فضای منزل و ایجاد حال و هوای تازه، تغییر پرده و فرش است.
فرش و پرده هماهنگ

نگران صرف هزینه و زمان برای تغییرات کلی دکوراسیون نباشید. در این مقاله نکته‌های بسیار کاربردی برای تغییرات با انتخاب فرش و پرده هماهنگ و متناسب با فضا آورده شده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید و متناسب با علایق و سبک دکوراسیون موجود خانه خود، از آن‌ها استفاده نمایید.

رنگ‌های خنثی

رنگ خنثی

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای داشتن دکوراسیونی دائمی است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای و یا سفید همیشه خیال شما راحت خواهد بود. علاوه براین، رنگ‌های خنثی می‌توانند بسیار آرام‌بخش و متناسب با هر اتاقی باشند.

تک رنگ

پرده

نیازی نیست که فرش و پرده دقیقا با هم همخوانی داشته باشند. فقط باید باهم خوب ترکیب شوند و هارمونی در فضا را افزایش دهند. اگر فرش شما سبز ملایم است، پرده‌ای با رنگ سبز آهکی مناسب می‌باشد. زمانی که هر دو از یک خانواده رنگی باشند، اشتباه کمتری پیش خواهد آمد و در عین سادگی،  دکوراسیونی متعادل خواهید داشت.

طرح‌های مشابه

فرش

بسیاری از فرش‌ها در طرح‌های مختلف و با الگوهای متفاوت ارائه می‌شوند که بتوان به راحتی آن‌ها را با پرده هماهنگ کرد. هماهنگی طرح یا الگوی فرش و پرده در منزل به شما امکان هماهنگی بدون تغییر کلی دکوراسیون را داده و در یک نگاه؛ بسیار هماهنگ و زیبا به نظر می‌رسد.

رنگ‌های مکمل

رنگ مکمل

به خاطر داشته باشید که ایجاد هماهنگی فقط از طریق ترکیب و استفاده از دو رنگ حاصل نمی‌شود. می‌توانید از رنگ‌های مکمل در دایره رنگ، که روشی عالی برای هماهنگ کردن فرش و پرده است، استفاده نمایید. حتی می‌توانید از اقلام دکوری و کوسن‌ها نیز کمک گرفته و فضا را با رنگ‌های مشابه دکور و هماهنگ کنید.

پنهان کردن ناهماهنگی

ترکیب رنگ

اگر نمی‌توانید بین فرش و پرده موجود در دکوراسیون خود هماهنگی ایجاد کنید، بهتر است از یک نقطه کانونی استفاده کنید. برداشتن تمرکز از فرش و پرده باعث می‌شود که توجه به الگوهای مختلف و اقلام موجود در فضا جلب شود. همچنین عدم هماهنگی در فضا کم‌تر به چشم ‌آید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب همه چیز در مورد انتخاب رنگ کاغذ دیواری را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این کاغذ دیواری خانه شما را مدرن می‌کند

کاغذ دیواری‌ها در شخصی‌سازی فضاها عالی هستند و اغلب به‌عنوان گزینه‌ای برای افرادی که می‌خو…