خانه دکوراسیون ایجاد هماهنگی در رنگ پرده و فرش

ایجاد هماهنگی در رنگ پرده و فرش

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آسان‌ترین راه برای تغییر دکوراسیون فضای منزل و ایجاد حال و هوای تازه، تغییر پرده و فرش می باشد.
فرش و پرده هماهنگ

نگران صرف هزینه و زمان برای تغییرات کلی دکوراسیون نباشید، در این مقاله نکته‌های بسیار کاربردی برای تغییرات با انتخاب فرش و پرده هماهنگ و متناسب با فضا آورده شده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید و متناسب با علایق و سبک دکوراسیون موجود منزل از آن ها استفاده نمایید.

رنگ‌های خنثی

رنگ خنثی

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای داشتن دکوراسیونی دائمی می‌باشد. با کاربرد رنگ های بژ، مشکی، قهوه ای و یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود. علاوه براین، رنگ های خنثی می توانند بسیار آرامش بخش و متناسب با هر اتاقی باشند.

تک رنگ

پرده

نیازی نیست که فرش و پرده دقیقا با هم همخوانی داشته باشند. فقط باید باهم خوب ترکیب شوند و هارمونی در فضا را افزایش دهند. اگر فرش شما سبز ملایم است، پرده‌ای با رنگ سبز آهکی مناسب می‌باشد. زمانی هر دو از یک خانواده رنگ باشند، اشتباه کمتری پیش خواهد آمد و در حین سادگی  دکوراسیونی متعادل خواهید داشت.

طرح‌های مشابه

فرش

بسیاری از فرش‌ها در طرح‌های مختلفی و با پترن‌های متفاوت ارائه می‌شوند که بتوان به راحتی آن‌ها را با پرده هماهنگ کرد. هماهنگی طرح یا پترن فرش و پرده در منزل به شما امکان هماهنگی بدون تغییر کلی دکوراسیون را داده و در یک نگاه بسیار هماهنگ و زیبا به نظر می‌رسد.

رنگ های مکمل

رنگ مکمل

به خاطر داشته باشید که ایجاد هماهنگی فقط از طریق ترکیب و استفاده از دو رنگ حاصل نمی شود. می توانید در انتخاب فرش و پرده هماهنگ از نظر رنگ و همینطور رنگ های مکمل در دایره رنگ، که روشی عالی برای هماهنگ کردن فرش و پرده است استفاده نمایید. و حتی می‌توانید از اقلام دکوری و کوسن‌ها نیز کمک گرفته و فضا را با رنگ‌های مشابه دکور و هماهنگ کنید.

پنهان کردن ناهماهنگی

ترکیب رنگ

اگر نمی‌توانید بین فرش و پرده موجود در دکوراسیون خود هماهنگی ایجاد کنید بهتر است از یک نقطه کانونی استفاده کنید. برداشتن تمرکز از فرش و پرده باعث می‌شود که توجه به الگو های مختلف و اقلام موجود در فضا متمرکز شوند و عدم هماهنگی در فضا کمرنگ تر به چشم ‌آید.

حتما لزومی به هماهنگی نیست

آخرین بخش از این روش‌ها توجه به این نکته است، که می‌تواند در دکوراسیون منزل هیچگونه هماهنگی بین فرش و پرده وجود نداشته باشد و در واقع بعضی اوقات ناهماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون در منزل به خودی خود می تواند یک ترکیب زیبا ایجاد کند .

 • دیزاین اتاق خواب دخترانه

  چیدمان اتاق خواب دخترانه

  برای چیدمان اتاق خواب دخترانه نیازی نیست از رنگ‌های زیادی استفاده شود. وسایل نوزاد شما خود…
 • تغییر دکوراسیون بدون هزینه

  تغییر دکوراسیون بدون هزینه

  یک دکوراسیون کامل و اصولی باز هم ریزه کاری ها و اقدامات ظریفی وجود دارد که انجام آن ها به …
 • چیدمان بوفه

  انواع چیدمان بوفه در دکوراسیون

  چیدمان بوفه در منزل اگر به صورت صحیح انجام شود می‌تواند تا حد زیادی چهره دکوراسیون داخلی ر…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چیدمان اتاق خواب دخترانه

برای چیدمان اتاق خواب دخترانه نیازی نیست از رنگ‌های زیادی استفاده شود. وسایل نوزاد شما خود…