خانه گزارش های ملکی خرید آپارتمان در زعفرانیه

خرید آپارتمان در زعفرانیه

۲۰
21
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دسترسی محله زعفرانیه به امکانات رفاهی و تفریحی، بافت لوکس و نوساز آن و البته قرار گرفتن در شمالی‌ترین منطقه تهران، افراد بسیاری را به خرید ملک در این محله راغب کرده است.
خرید آپارتمان در زعفرانیه

زعفرانیه از محله‌های منطقه یک شهرداری تهران و در محدوده شمیران واقع شده است. این محله که به دلیل فاصله قابل توجه از سطح دریا از آب و هوایی خنک برخوردار است، از بخش شمالی به ارتفاعات کلک‌چال و از غرب به رودخانه ولنجک محدود می‌شود. همسایگی این محله از شرق با تجریش و از جنوب با خیابان ولیعصر و محله محمودیه موقعیت ممتازی را از لحاظ دسترسی به نقاط مرکزی و شمالی تهران فراهم کرده است. علاوه بر دسترسی مطلوب، خرید آپارتمان در زعفرانیه باتوجه به بافت نوساز و لوکس این محله، بودجه بسیار بالایی را می‌طلبد. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به زعفرانیه رفته است. با ما همراه باشید.

دسترسی به زعفرانیه

چمران به‌عنوان یکی از شاهراه‌های اصلی شهر، نزدیک‌ترین بزرگراه به زعفرانیه است و در کنار خیابان ولیعصر و شریعتی و خیابان‌هایی همچون آصف، مقدس اردبیلی، الف و زعفرانیه (خیابان فلاحی) دسترسی شهروندان به این محدوده را آسان‌تر می‌کند. محله زعفرانیه محدودیت ترافیکی ندارد؛ اما به دلیل تعدد سفارتخانه‌ها ممکن است در طول روز شاهد ترافیک در این محله باشید. در کنار خط تاکسی خیابان اسد آباد_میدان تجریش و تاکسی‌های گذری که از ولنجک مستقیما شما را به این محله می‌رسانند، مترو تجریش در نزدیکی میدان قدس، شما را در کمترین زمان ممکن به این محله خواهد رساند.

مراکز خرید

یکی از مزایای سکونت در محله زعفرانیه، دسترسی راحت به مراکز خرید متعددی است که در این محدوده واقع شده و می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

 • مرکز خرید زعفرانیه پلازا
 • مرکز خرید بامیک زعفرانیه
 • مرکز خرید پالادیوم
 • مرکز خرید پارمیس (در حال احداث)
 • مرکز خرید گالریا

بوستان‌ها

پارک ها و بوستان‌های بسیاری در زعفرانیه وجود دارد که به غیر از ساکنان این محله، مکانی برای گذران اوقات فراغت سایر شهروندان است.

 • بوستان زعفرانیه
 • بوستان ولنجک
 • بوستان ریحان (آصف)
 • بوستان ارغوان
 • بوستان تندرستی (ساسان)

مکان‌های مهم

علاوه بر اینکه مجموع تاریخی سعدآباد در محله زعفرانیه قرار دارد، سفارت‌خانه‌‌های آفریقای جنوبی، برزیل، یمن، ویتنام، غنا و بلاروس نیز در این محله مستقر هستند. مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود از دیگر مکان‌های مهم زعفرانیه است.

 • عمارت تماشاگه زمان
 • بنیاد ملی نخبگان
 • رصدخانه زعفرانیه
 • فرهنگستان هنر

خرید آپارتمان در زعفرانیه

اگرچه در محله زعفرانیه نیز مانند محله‌های دیگر تهران قیمت آپارتمان براساس سال ساخت، کیفیت مصالح مورد استفاده، موقعیت و نوع ملک (ویلایی، غیرویلایی، پنت‌هاوس) و … متغیر است؛ اما به هر حال قیمت ملک در این محله بالا است و این موضوع بر میزان ودیعه پیشنهادی برای رهن و اجاره خانه در زعفرانیه نیز تاثیرخود را می گذارد. در خرید ملک در زعفرانیه باید توجه داشته باشید که بخش عظیمی از بازار مسکن این محدوده را خانه‌های بزرگ‌متراژ و بالاتر از ۱۰۰ مترمربع به خود اختصاص داده است؛ بنابراین قیمت ملک حتی با وجود معقول بودن ارزش‌گذاری بر هر متر مربع، بسیار بالا خواهد رفت. به‌علاوه، با نگاهی به موقعیت زعفرانیه متوجه خواهید شد که همه واحدهای مسکونی این محله، سازه‌هایی قوی و باکیفیت بوده و این موضوع نیز در بالا بودن قیمت خانه در زعفرانیه موثر است. بیشترین ساختمان‌سازی‌ها، خانه‌های مدرن و شیک، آپارتمان‌ها و برج‌هایی با معماری نوین را می‌توان در مرکز و جنوب محله زعفرانیه دید. اگر بودجه شما از حد معمول نقدینگی لازم برای خرید خانه نوساز و لوکس در این محله، کمتر است، انتخاب شما می‌تواند به سمت واحدهای چند سال ساخت در نواحی شمالی زعفرانیه برود. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در زعفرانیه و سایر مناطق تهران، به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…