دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به مغز می‌برد!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شرکتی به‌نام Noveto Systems به فناوری جدیدی دست پیدا کرده که می‌تواند بدون استفاده از هدفون، موسیقی را به گوش کاربر برساند.
6d830ca0fcc22c41ab9477d874dd743108808ae8 دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به مغز می‌برد!

فناوری هر روز در حال پیشرفت است. بسیاری از دستگا‌‎ه‌هایی که امروز وجود دارند، نتیجه‌ بهبود وسایلی هستند که سال‌ها پیش ساخته و به‌مرور‌ زمان بهتر شده‌اند. دراین‌میان، هدفون‌ها نیز استثنا نیستند و تاکنون پیشرفت زیادی کرده‌اند. به‌تازگی گزارشی در فضای مجازی منتشر شده است که از ساخت یک دستگاه پخش موسیقی خبر می‌دهد که ممکن است نیاز انسان‌ها به این گجت را کاملا از بین ببرد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این فناوری جدید بخوانید.

 دستگاه پخش موسیقی در سر

دستگاه پخش موسیقی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید از موسیقی یا فیلم شخصا لذت ببرید یا نمی‌خواهید صدای بلند دستگاه‌تان بقیه را اذیت کند، تنها روش برای انجام این کار استفاده از هدفون است. البته استفاده از هدفون برای طولانی‌ مدت ممکن است شما را اذیت کند و باعث خستگی گوش‌تان شود. همچنین ممکن است هنگامی‌که از آن استفاده می‌کنید متوجه اتفاقات اطراف‌تان نشوید؛ زیرا عموما هدفون‌ها از ورود صدای خارجی جلوگیری می‌کنند.

اخیرا شرکتی به‌نام Noveto Systems مشغول کار روی نوعی فناوری پرتو صدا است که صدا را بدون نیاز به هدفون از منبعی مستقیم به گوش کاربر می‌رساند. این دستگاه پخش موسیقی باعث ایجاد فضای شخصی برای گوش‌ دادن به صدای دلخواه می‌شود و به کاربر اجازه می‌دهد بدون استفاده از وسیله‌ دیگری، در زاویه‌ای مشخص حریم خصوصی داشته باشد.

پرتو صدا می‌تواند جهش بزرگی در دنیای فناوری ایجاد کند

کارکنان خبرگزاری The Associated Press موفق شده‌اند این فناوری جدید را تجربه کنند. براساس گفته‌های آن‌ها‌، گوش‌دادن به موسیقی در این حالت به‌گونه‌ای است که گویی صدا از درون گوش پخش می‌شود. درعین‌حال، صدا از همه‌ جهات شنیدنی است و همین مسئله آن را بسیار واقع‌گرایانه کرده است.

دستگاه پخش موسیقی در گوش

درحال‌حاضر، نمی‌توانیم درباره‌ کیفیت صدای این فناوری صحبت یا آن را با دیگر وسایل پخش مانند هدفون یا بلندگو مقایسه کنیم؛ اما کاربردهای بالقوه‌ مناسبی برای آن وجود دارد. برای مثال، می‌تواند به کارمندان اداری این امکان را بدهد تا از موسیقی در اتاق خود لذت ببرند، بدون اینکه تمرکز دیگر کارکنان را بهم بزنند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی در آینده ممکن است استفاده‌ تجاری از این دستگاه پخش موسیقی را مشاهده کنیم؛ به‌نظر ایده‌ بی‌نظیری برای جایگزینی هدفون‌ها است. البته باید به این موضوع نیز باید توجه کرد که استفاده از این فناوری می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای کاربر شود. برای مثال، تصور کنید که در خیابان در حال حرکت هستید و کسی متوجه نمی‌شود درواقع در حال گوش‌دادن به موسیقی هستید؛ زیرا هیچ دستگاه در گوش‌هایتان نیست. به‌احتمال زیاد اگر قرار باشد از این فناوری در دنیای واقعی استفاده شود، به همه این مسائل فکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای جدید» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…