دیوانه‌خانه‌ای برای اقامت گردشگران!

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه هانگ نگا یا به عبارتی خانه دیوانه، خانه‌ای عحیب‌و‌غریب در  کشور ویتنام است . معماری این خانه شبیه به درخت است. تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی با معماری خاص و الهام گرفته از طبیعت وحشی ساخته شده‌است.
خانه هاگ نگا
خانه هانگ نگا تمامی قواعد یک خانه استاندارد را از بین برده و یک اثر سورئال است. برای آشنایی بیشتر با این دیوانه خانه که می‌توان در آن اقامت داشت با مجله دلتا همراه باشید.
خانه هانگ نگا در ویتنام

داستان طراحی و ساخت این اقامتگاه

ایده اولیه خانه دیوانه توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا داده شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد. وی خانه‌های زیادی در شهر دالات ویتنام ساخته است که بسیاری از آن‌ها معروف هستند.
معمار هانگ نگا، این پروژه را به این دلیل شروع کرد که اعتقاد داشت مردم باید بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند. او می‌گفت:”فاکتورهایی نظیر درخت، باید در معماری روزمره به کار گرفته شود”. با اینکه مدیران شهری طرح خانه هانگ نگا را نمی‌پسندیدند، اما هانگ نگا توانست آن‌ها را مجاب کند که این خانه بسیار محبوب خواهد شد. این مکان از سال ۱۹۹۰ برای بازدید و اقامت مردم افتتاح شد.

خانه دیوانه، خانه هانگ نگا

داخل خانه دیوانه چگونه است؟

نمای داخل خانه از تعدادی اتاق تشکیل شده است. این اتاق‌ها با نام حیوانات و مجسمه‌های آن‌ها مرتبط است. تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق‌ها استفاده شده است مربوط به همان حیوان و کار دست است. پله‌ها و راه‌پله‌ها شبیه به غار هستند.
گیاهان و جانوران مختلفی در مسیرها قرار داده شده است. پنجره‌های این خانه جالب مانند تارهای عنکبوت است. همه چیز به گونه‌ای طراحی شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد. تمام مبلمان و لوازم داخل اتاق‌ها، کار دست است. حتی برخی از آن‌ها، داخل همان اتاق ساخته‌شده است تا دقیقا اندازه و متناسب با فضای‌غیر استاندارد و غیر هندسی اتاق‌ها باشد.
اقامت گاه

بازدید از خانه هانگ نگا برای کودکان مناسب نیست!

خانه‌ دیوانه را می‌توان یک هزارتوی عجیب‌و‌غریب دانست. این هزارتو دارای پلکانی است که میله‌های کوتاه دارند و نردبان‌های شیب‌داری که در داخل آن مشاهده می‌کنید، اصلا برای استفاده کودکان مناسب نیست.
خانه‌ای شبیه درخت
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، پارکی که انسان را فلج می‌کند! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

از سقف این غار ستاره می‌بارد!

بی‌شک یکی از زیبایی‌های عجیب و طبیعی جهان، غار کرم‌های شب‌تاب وایتومو است. ترکیب کرم شب‌ت…