خانه گردشگری دیوانه‌خانه‌ای شبیه درخت برای اقامت گردشگران!

دیوانه‌خانه‌ای شبیه درخت برای اقامت گردشگران!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نمای داخل خانه هانگ نگا از تعدادی اتاق تشکیل شده است که با نام حیوانات و مجسمه های آنها مرتبط است و تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق ها استفاده شده مربوط به همان حیوان و کار دست با طراحی فوق العاده است.
خانه هاگ نگا
خانه هانگ نگا یا به عبارتی خانه دیوانه، خانه‌ای عحیب‌و‌غریب در  کشور ویتنام است . معماری این خانه شبیه به درخت است که تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی با معماری خاص و الهام گرفته از طبیعت وحشی ساخته شده‌است. خانه هانگ نگا تمامی قواعد یک خانه استاندارد را از بین برده و یک اثر سورئال است. برای آشنایی بیشتر با این دیوانه خانه که می‌توان در آن اقامت داشت با مجله دلتا همراه باشید.
خانه هانگ نگا

طراح خانه دیوانه

ایده اولیه خانه دیوانه توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا داده شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد و خانه‌های زیادی در شهر دالات ویتنام ساخته است که بسیاری از آن ها معروف هستند.
معمار هانگ نگا، این پروژه را به این دلیل شروع کرد که اعتقاد داشت مردم باید بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند و فاکتورهایی نظیر درخت باید در معماری روزمره به کار گرفته شود. با اینکه مدیران شهری طرح خانه هانگ نگا را نمی‌پسندیدند و در ابتدا اجازه ساخت آن را نمی‌دادند، اما با کنار گذاشتن مشکلات فراوان، هانگ نگا توانست آن‌ها را مجاب کند که این خانه بسیار معروف و محبوب خواهد شد. این مکان از سال ۱۹۹۰ برای بازدید و اقامت مردم افتتاح شد.

خانه دیوانه

داخل خانه دیوانه چگونه است؟

نمای داخل خانه از تعدادی اتاق تشکیل شده است که با نام حیوانات و مجسمه‌های آن‌ها مرتبط است و تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق‌ها استفاده شده مربوط به همان حیوان و کار دست با طراحی فوق‌العاده است. پله‌ها و راه‌پله‌های شبیه به غار و گیاهان و جانوران مختلفی در آن قرار داده شده است. پنجره‌های این خانه جالب مانند تارهای عنکبوت است و همه چیز به گونه‌ای طراحی شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد. علاوه بر این میله‌های به کار رفته در این خانه شبیه به درخت تاک است. این خانه اقامتگاهی جالب برای توریستان و گردشگران تور ویتنام است و سالانه پذیرای میهمانان زیادی است.
اقامت گاه
تمام مبلمان و لوازم داخل اتاق‌ها، کار دست است و حتی برخی از آن‌ها، داخل همان اتاق ساخته‌شده تا دقیقا اندازه و متناسب با فضای‌غیر استاندارد و غیر هندسی اتاق‌ها باشد. دکوراسیون سنگی داخل اتاق‌ها حیوان‌هایی مانند خرس، ببر، زرافه، قورباغه، عنکبوت و مورچه است که در کنار آن‌ها، عناصر طبیعی شبیه به قارچ و تارهای عنکبوت درست شده است.

بازدید از خانه هانگ نگا برای کودکان مناسب نیست!

خانه‌ دیوانه را می‌توان یک هزارتوی عجیب‌و‌غریب دانست که دارای پلکانی است که میله‌های کوتاه دارند و نردبان‌های شیب‌داری که در داخل آن مشاهده می‌کنید، اصلا برای استفاده کودکان مناسب نیست.
خانه‌ای شبیه درخت
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با تفریحاتی که می‌توانید در ویتنام داشته باشید، “تفریحات ویتنام که باید تجریه کنید” را مطالعه کنید.
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ نفرین‌شده‌ای که حیوانات را سنگ می‌کند!

اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هرکسی را درگیر می‌کند. همه می‌گویند رمز و رازی …