خانه دکوراسیون بلند‌تر نشان دادن سقف با چند ترفند ساده

بلند‌تر نشان دادن سقف با چند ترفند ساده

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها سقف اکثر خانه‌ها که معمولا آپارتمانی هستند کوتاه ساخته می‌شود اما با کمک رنگ و اصول دکوراسیون می‌توانیم سقف را بلندتر و حتی خانه را دلباز‌تر کنیم.
بلندتر نشان دادن سقف خانه

بلند نشان دادن سقف خانه یک روش اجرایی توسط یک وسیله یا تخریب و ساخت دوباره نیست، بلکه به کمک روش‌ها و تغییراتی در موجودیت خانه‌ با سقف کوتاه این امکان برای بیننده فراهم می‌شود تا سقف را بلندتر از آنچه هست ببیند. برای این که این اتفاق رخ دهد موارد متعددی در این راه به شما کمک خواهند کرد.در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم.

برای بلند نشان دادن سقف خانه چه رنگی بهتر است؟

رنگ روشن

برای بلندتر نشان دادن سقف خانه باید هم به رنگ خود سقف و هم رنگ دیوارهای خانه توجه کنید. در مجموع می‌توان اذعان کرد که هم‌رنگ بودن رنگ هر دو بخش یعنی هم دیوار و هم سقف باعث بلند نشان دادن سقف خانه می‌شود. این یعنی بهتر است هنگام انتخاب رنگ اولاً رنگ‌های سرد و پس از آن رنگ‌های سرد روشن در اولویت هستند مانند رنگ آبی روشن یا فیروزه‌ای و رنگ سبز کاهویی.

پرده‌ها

پرده

پرده‌ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون خانه‌ ها با سقف کوتاه دارند. پرده‌ها از نظر ارتفاع و رنگ و مدل و جنس پارچه بسیار حائز اهمیت هستند. پرده‌های توری شکل از نظر نور موقعیت مناسبی برای خانه‌ با سقف کوتاه به شمار می‌آیند و از نظر رنگی نیز قابلیت همگام سازی با دیوارها را دارند. جنس آن‌ها نیز مناسب هر‌فضایی است. در مجموع پرده‌های توری بهترین انتخاب برای یک وسیله تزیینی در خانه‌ای است که قصد بلند نشان دادن ارتفاع سقف آن را داریم. پرده‌های کرکره‌ای نیز از جمله پرده‌های مناسب برای اجرای این کار است.

استفاده از آینه برای بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه

آینه کاری

مورد دوم از این بخش آینه‌ها هستند که با توانایی‌هایی که در خود دارند کمک شایانی به بلند نشان دادن سقف خانه می‌کنند. قرار دادن آینه‌ها در مقابل هم بر روی دو دیوار موازی روشی است که می‌توانید علاوه بر کاهش توجه به ارتفاع از نظر عرضی نیز خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری مناسب سقف های کوتاه

کاغذ دیواری

امروزه کاغذ دیواری تنها برای پوشاندن زیرکار دیوار و معایب آن نیست، بلکه نقش ثابت شده‌ای در تزیین و دکوراسیون منزل ایفا می‌کند. نقشی که برای آن در این مقاله در نظر گرفته‌ایم، کمک به بلندتر نشان دادن سقف خانه است، در بخش طرح‌های مناسب برای این کار، طرح‌های مستطیلی نسبت به مربعی و دایره‌ای اولویت اصلی هستند، در بخش رنگی نیز می‌توان همان روش تک رنگ روشن و یا راه راه را برای آن استفاده کرد. راه راه کردن دیوارها به شدت در بلند دیده شدن سقف مؤثر است، که شرط آن استفاده صحیح از یک طرح با دو رنگ نزدیک بهم و یا تا حدودی متضاد است.

 • دیزاین اتاق خواب دخترانه

  چیدمان اتاق خواب دخترانه

  برای چیدمان اتاق خواب دخترانه نیازی نیست از رنگ‌های زیادی استفاده شود. وسایل نوزاد شما خود…
 • تغییر دکوراسیون بدون هزینه

  تغییر دکوراسیون بدون هزینه

  یک دکوراسیون کامل و اصولی باز هم ریزه کاری ها و اقدامات ظریفی وجود دارد که انجام آن ها به …
 • چیدمان بوفه

  انواع چیدمان بوفه در دکوراسیون

  چیدمان بوفه در منزل اگر به صورت صحیح انجام شود می‌تواند تا حد زیادی چهره دکوراسیون داخلی ر…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چیدمان اتاق خواب دخترانه

برای چیدمان اتاق خواب دخترانه نیازی نیست از رنگ‌های زیادی استفاده شود. وسایل نوزاد شما خود…