خانه دانستنی ها مکان‌های مرموزی که در گوگل ارث نشان داده نمی‌شوند!

مکان‌های مرموزی که در گوگل ارث نشان داده نمی‌شوند!

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هنگامی که گوگل ارث برای اولین بار در سال 2001 راه اندازی شد بسیاری از آن به عنوان یک انقلاب یاد کردند چرا که به معنای واقعی کلمه جهان را زیر نوک انگشتان ما قرار می‌داد.

اما طبق معمول برخی هم از این اتفاق خوشحال نبودند. چون تلفیق فناوری ماهواره‌ای و گوگل ارث به هرکسی که از ارتباطات اینترنتی استفاده می‌کرد این امکان را می‌داد هر ساختمانی روی این سیاره را مشاهده کند. شاید این اتفاق بیشتر برای برخی افراد و سازمان‌هاخوشایند نبود.

به هر حال، ده‌ها مکان وجود دارد که در گوگل ارث به شکل توده‌ای از پیکسل‌ها یا تصویری تار ظاهر می‌شوند یا اصلاً نمی‌توان در این برنامه آن‌ها را پیدا کرد. برخی از این مکان‌ها نه تنها نام دارند بلکه معروف هم هستند اما برخی دیگر کاملاً ناشناخته و مرموز باقی مانده‌اند. در این راستا، در ادامه‌ مقاله از مجله دلتا جالب‌ترین مکان‌هایی که نمی‌توانید در گوگل ارث ببینید را معرفی می‌کنیم.

۱. کمیسیون انرژی اتمی و انرژی‌های جایگزین فرانسه

گوگل ارث انرژی اتمی

کمیسیون انرژی‌ اتمی و انرژی‌های جایگزین فرانسه به عنوان یکی از مؤسسات تحقیقاتی برتر جهان شناخته می‌شود. اما فعالیت این کمیسیون به قدری مرموزانه و مخفی است که محل جغرافیایی آن در گوگل ارث به صورت تار دیده می‌شود. جالب‌تر اینکه مقر ساختمان کمیسیون در مرکز کلانشهر گرنوبل فرانسه واقع شده است. دسترسی به بخش زیادی از این مجموعه بزرگ در Street View نیز امکان‌پذیر نیست. اگرچه می‌توانید از وسط جاده به آن دسترسی پیدا کنید، اما مشکل این جا است که تصویر دو طرف این جاده تار شده و بنابراین، هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهد.

۲. ساختمان‌های مرموز بروژ

گوگل ارث بروژ

بروژ یکی از دیدنی‌ترین مناطق اروپا به شمار می‌آید اما یک سری ساختمان در مرکز شهر بلژیک وجود دارد که کاملاً در گوگل ارث تار شده‌اند. با این حال در Street View دسترسی به این منطقه وجود دارد و می‌توانید مکانهای دیدنی، محل‌های دوچرخه سواری، کافه های شلوغ، خیابان‌های سنگفرش شده و کوچه‌ها را ببینید. برخی ساختمان‌های دولتی در این مکان وجود دارد اما به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از این ساختمان‌ها آنقدر خصوصی باشند که توجیه منطقی برای تار کردن تصویر آن‌ها در گوگل ارث وجود داشته باشد. صدها مغازه و خانه دیگر در منطقه وجود دارد که تصویر آن‌ها هم تار شده است.

۳. زندان بومت در شهر مارسی

مارسی

از دیگر مکان‌هایی که تصویر دقیق محل آن‌ها در گوگل ارث را به سختی می‌توان پیدا کرد و یا اصلا قابل مشاهده نیستند زندان‌ها هستند. برای مثال تصویر محل زندان بومت در مارسی کاملاً تار شده و دلیل آن هم مشخص نیست.

۴. دفتر مرکزی نیروهای ویژه لهستان

لهستان

نیازی به فشار آوردن بیش از حد به چشمانتان نیست! همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید دفتر مرکزی نیروهای ویژه لهستان در گوگل ارث تار نشان داده می شود و نمی توان تصویری واضح از آن داشت. بسیاری از مکان هایی که در گوگل ارث تیره و تار شده‌اند تاسیسات نظامی هستند. بنابراین حتی با وجود اینکه این مرکز در حومه کراکوف، یکی از بزرگترین شهرهای لهستان قرار گرفته شما نمی‌توانید آن را در گوگل ارث ببینید.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «سفر مجازی به ۲۰۰ سال قبل با نقشه گوگل» را بخوانید.

منبعدیجی‌رو
برچسب ها

۳ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۸ آذر ۱۳۹۹ در ۵:۵۸ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۷ آبان ۱۳۹۹ در ۸:۵۰ ب٫ظ

 3. فریبا/برگی ازباران/سوته دل ابدی

  ۲۷ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۳۸ ب٫ظ

  مائده جان بادرودوسپاس اززحماتی که برای هرچه بهترشدن این مجله که من آن را#شهردلتا#نامگذاری وهمه اعضاراشهروندان وهمسایگان وشماعزیزان رامسئولین ومدیران وگردانندگان این شهرنوبنیادمیدانم که همگی بایددست همدیگرراجهت پیشرفت وهمگام شدن باپیشرفت دنیای دانش وزیباترشدن این شهر‌بگیریم وبکوشیم،ازدیدگاه من هرچه بیشتر ازتحقیقات وکشفیات{NASA}مطلب بگذاریدعطش ماراجهت درک وشناخت کیهان وجهان ستاره ووسیارگان،سیاه چاله ها،کهکشانهای بیکران و…سیراب تروگردش درشهردلتارابرایمان جذابترمیکنیدپاینده وپیروزباشید،بدرود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اپلیکیشن مجله دلتا


 • شارژ کردن گوشی

  ترفندهایی برای سریع شارژ کردن گوشی

  شارژر ها ظرفیت‌های متفاوتی دارند و از هر شارژر نمی‌توانید برای شارژ کردن گوشی خود استفاده …
 • رنگ آبی آسمان

  چرا آسمان آبی است؟

  برای درک دلیل آبی بودن آسمان باید ماهیت نور خورشید و نحوه‌ی برهم کنش آن با مولکول‌های گازی…
 • حقایق جالب درباره طلا

  حقایق جالب و شگفت‌انگیز در مورد طلا !!

  حقایق جالب طلا و جواهر کم نیستند. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید حدود چند ده هزار سال اس…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

ترفندهایی برای سریع شارژ کردن گوشی

شارژر ها ظرفیت‌های متفاوتی دارند و از هر شارژر نمی‌توانید برای شارژ کردن گوشی خود استفاده …