برترین رنگ‌های مکمل‌ فیروزه‌ای در دکوراسیون کدامند؟

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر انسانی برای دکوراسیون منزل خود ایده‌ها و رنگ‌هایی را مد نظر دارد که البته نمی‌تواند از کنار رنگ فیروزه‌ای نیز بی تفاوت عبور کند.
مکمل رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه‌ای از انواع رنگ‌های زیبا و جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. در نظر داشته باشید که این رنگ را در کنار رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. به این دلیل که استفاده رنگ فیروزه‌ای در جای نامناسب و در کنار رنگ‌های ناهماهنگ، زیبایی دکوراسیون را از بین می‌برد. این مقاله در مجله دلتا به منظور شناخت رنگ‌های مناسب و انواع مکمل رنگ فیروزه ای تهیه شده است.

ویژگی‌های کلی رنگ فیروزه‌ای

نشیمن

رنگ فیروزه‌ای می‌تواند خاصیت سرزندگی، تحرک، هوشمندی، آزادی، کمک‌دهندگی و پیروزی را داشته باشد. می‌توان از انواع مکمل رنگ فیروزه ای که در کنار این رنگ قرار می‌گیرد استفاده کرد. این رنگ تعیین می‌کند که کدام ویژگی بارز رنگ فیروزه‌ای، در دکوراسیون مطرح باشد.

رنگ های مکمل رنگ فیروزه‌ای

قطعا استفاده از رنگ فیروزه‌ای به تنهایی، موجب خستگی در طولانی مدت و کلافگی میزبان می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای مانند رنگ سفید، مشکی، صورتی کم رنگ، زرد، بنفش، قرمز تیره، خاکستری، شکلاتی و … استفاده کنید. یکی از خاصیت‌های رنگ فیروزه‌ای، استفاده از آن در دکوراسیون به سبک مدرن، کلاسیک و سنتی است.

استفاده از رنگ فیروزه‌ای و مکمل رنگ فیروزه‌ای در دکوراسیون فضاهای مختلف

آشپزخانه

آشپزخانه

 اگر رنگ دیوار‌های آشپزخانه شما سفید است و نمی‌خواهید رنگ دیوارها را تغییر دهید می‌توانید از رنگ فیروزه‌ای برای پرده آشپزخانه استفاده کنید. همچنین برای گلدان‌های جلوی پنجره از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ صورتی و قرمز تیره، که در کنار پرده فیروزه‌ای ترکیبی انرژی بخش ایجاد می‌کنند.

اتاق خواب

اتاق خواب

اگر نمی‌خواهید رنگ فیروزه‌ای در اتاق خواب شما، رنگی غالب باشد می‌توانید از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای برای رنگ اصلی و از رنگ فیروزه‌ای در کوسن‌های روی تخت، تابلو بالای تخت و … استفاده کنید.

نشیمن

کوسن

رنگ فیروزه‌ای تیره در کنار رنگ طلایی یکی از زیباترین و جذاب‌ترین ترکیب رنگ برای استفاده در اتاق نشیمن است.

پذیرایی

مبل فیروزه‌ای

اگر قصد دارید خانه شما در هر زمانی، حال و هوای بهاری داشته باشد، می‌توانید در پذیرایی خانه از رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. همچنین در کنار آن از رنگ سبز مایل به لیمویی به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید.

مبلمان فیروزه‌ای

ترکیب رنگ

اگر مبلمان پذیرایی شما به رنگ فیروزه‌ای است می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند رنگ قرمز یا طلایی به عنوان مکمل رنگ فیروزه‌ای، برای پرده‌های پذیرایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های کرم یا قرمز به عنوان رنگ مکمل رنگ فیروزه‌ای، در فرش‌ها استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راهکارهایی برای زیباتر جلوه دادن دیوار پشت تلویزیون را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل خانه شما سنتی و جذاب می‌کنند

از طریق اجرای دکوراسیون سنتی منزل در خانه خود می‌توانید فضای خانه را بسیار دلنشین و راحت ج…