خانه گردشگری پارکی که انسان را فلج می‌کند!

پارکی که انسان را فلج می‌کند!

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارک ملی مادیدی یکی از آخرین مکان‌های روی کره زمین است که توسط تمدن انسانی دست نخورده باقی مانده است.
پارک ملی مادیدی

این دنیا سراسر پر از زیبایی، عظمت و زرق‌و‌برق‌های طبیعی است. درصورتی که شما در یک منطقه پر‌جمعیت زندگی می‌کنید احیانا به این فکر‌کرده‌اید تا به جنگل سفر کرده و در مسیر شما هیچ چیز اذیت‌کننده‌ای وجود نخواهد داشت. اغلب مردم دوست دارند که به دامان طبیعت رفته و با پیاده‌روی، قایق رانی در رودخانه یا کمپینگ از محیط پیرامون خود لذت ببرند. یکی از این مکان‌هایی که می‌‌توانید سفر کنید پارک ملی مادیدی است ولی هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که شما در این محل به طور کامل در امان باشید. با مجله دلتا همراه باشید تا بیشتر درباره این مکان بخوانید.

پارک مادیدی

پارک ملی مادیدی کجاست؟

پارک ملی مادیدی یک پارک ملی در حوضه رودخانه آمازون فوقانی در بولیوی است. در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده‌ است، مساحت آن ۱۸۹۵۸ کیلومتر‌مربع است، و همراه با منطقه‌های حفاظت‌شده در نزدیکی Manuripi- Heath، Apolobamba، و ذخیره‌گاه زیست Manu است، پارک ملی مادیدی قسمتی از بزرگ‌ترین منطقه‌های حفاظت‌شده دنیا است.

پارک ملی مادیدی یکی از آخرین اماکن روی کره زمین است که توسط تمدن انسانی دست نخورده باقی مانده‌است. به همین علت بسیاری از گیاه‌شناسان و دانشمندان تمایل دارند تا در خصوص گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری که در این منطقه زندگی می‌کنند مطالعه نمایند. اینجا دارای منظره‌ای فوق‌العاده است البته که یک چیزی وجود دارد که مانع از لذت‌بردن شما از دیدن منظره شده و سبب می‌شود تا این پارک را به‌عنوان عجایب وحشتناک طبیعی بشناسند.

آمازون

گونه‌های جانوری موجود در این پارک

می‌توان گفت که تقریباً هر آنچه به صورت طبیعی در این پارک قرار دارد سمی است. گیاهان و حشرات در این پارک ملی بطور یکسان قابلیت فلج‌کردن و حتی کشتن انسان را دارند به همین علت است که بسیاری از بازدیدکنندگان تنها می‌توانند به‌عنوان بخشی از یک تور برنامه‌ریزی شده از این پارک ملی بازدید نمایند. حتی هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که شما در این محل به صورت کامل در امان باشید.

بولیوی

پارک ملی مادیدی به‌عنوان یکی از پارک‌های متنوع بیولوژیکی در حوضه رودخانه آمازون شناخته شده‌است. امکان دارد گردشگران در مادیدی پلنگ خالدار گریزان، سمور غول پیکر ، میمون تی تی، نوعی از میمون که در هیج کجا از دنیا یافت نمی‌شود را پیدا کنند. همچنین بیش از ۱۱ درصد از ۹۰۰۰ گونه  پرندگان را می‌توانید در این پارک ببینید.

گونه‌های جانوری موجود در این پارک

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با عجایب دیدنی ایران، دره شیرز؛ سرزمین عجایب ایران را مطالعه کنید.

منبعبیتوته

۳ دیدگاه

 1. مصی

  ۵ دی ۱۳۹۹ در ۳:۵۷ ب٫ظ

 2. فریبا/سوته دل

  ۲۶ آبان ۱۳۹۹ در ۴:۲۱ ب٫ظ

  بادرود،کاش کمی بیشنروکاملتردرباره وضعیت اقلیمی این منطقه مینوشتیدتاهمه ی شهروندتن دلتایی اطلاعات جامع تری ازاین منطقه ی مرموزداشته باشند،اجازه ندهیدخیلی ازمطالب واطلاعات ارزنده درباره ی این نقطه ازجهان فدای اختصارنویسی شوداین مطلب خیلی کاملتروپربارترازاین میتوانست باشدشماجداازمنابع میتوانیدبااندکی پژوهش آگاهیهای ارزنده تری درمورداین نقطه ازگیتی ارائه بفرماییدبه امیدتوسعه روزافزون شهرخوب دلتا،همه ی اهالی رابه یزدان پاک میسپارم،باسپاس وبدرود

  پاسخ

 3. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۳۹۹ در ۸:۲۴ ق٫ظ

  من خودم اینجا رفته بودم خیلی جالبه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اپلیکیشن مجله دلتا


بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

فستیوال‌های رنگارنگ‌ تایلند

تایلند نه تنها سواحل درخشان و جنگل‌هایی بکر با درختان سر به فلک کشیده‌ای دارد، بلکه دارای …