ایده های جذاب برای ورودی خانه

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرقی نمی‌کند خانه شما کوچک باشد یا بزرگ. تفاوتی ندارد با چه سبکی آن را چیده باشید. به‌هر حال باید فکری برای تزیین ورودی بکنید.
دکوراسیون ورودی

اثری که دکوراسیون ورودی منزل می‌گذارد،‌ خیلی زیاد است، چرا که هر کس وارد خانه می‌شود، اول جذب این‌ مکان می‌شود. یا خودتان اولین صحنه‌ای که بعد از یک روز کاری سخت هنگام ورود به خانه با آن مواجه می‌شوید، همینجا است. پس اگر تا حالا حواس‌تان به طراحی و چیدمان ورودی خانه‌ نبوده، با خواندن این مطلب در مجله دلتا تغییر را شروع کنید.

پاف یا نیمکت؛راحت و چشم‌نواز

آینه کاری

هر کسی که وارد خانه می‌شود، می‌خواهد کفشش را از پا درآورد. این‌جاست که نیمکت یا پاف حسابی کارتان را راه می‌اندازد. پاف و نیمکت گذشته از کاربردی بودن، ظاهر جذابی دارند و اگر در انتخاب رنگ و استایل آن دقت کافی داشته باشید، همه در نگاه اول جذب خانه می‌شوند. پاف ممکن است با پایه یا بدون آن باشد. این دیگر به سلیقه شما برمی‌گردد.بعضی از مدل‌های نیمکت فضای ذخیره‌سازی دراختیار شما می‌گذارد.

آینه؛ زیبا و کاربردی

آینه‌های گروهی که به شکل‌های مختلفی طراحی شده‌اند و می‌توانند چیدمان متفاوتی هم داشته باشند، حسابی به ورودی خانه جان می‌دهند. هم قشنگ هستند و هم نور را بازتاب می‌دهند.

نورپردازی؛ انتقال حس گرما و صمیمیت

نورپردازی

ورودی کم‌نور و دلگیر هیچ حس خوبی به شما نمی‌دهد. خواه نور طبیعی داشته باشد یا نه، نورپردازی ورودی خانه را دست‌کم نگیرید. در دکوراسیون ورودی منزل نور حس خوش‌آمدگویی را تقویت می‌کند؛ از طرف دیگر با انتخاب لوستر یا آباژور قشنگ، سلیقه‌تان را به رخ می‌کشید.

کاغذ دیواری با رنگ و طرح شلوغ

ممکن است رنگ‌ محافظه‌کارانه و خنثا را برای رنگ‌آمیزی خانه بپسندید که خیلی هم عالی ا‌ست. ولی برای ورودی خانه می‌توانید به رنگی تند یا کاغذ‌دیواری طرح‌دار فکر کنید. چیزی که در موقع ورود فرد را غافلگیر کند. ممکن است انتخاب شما رنگی باشد که دوستش دارید.

کنسول

کاغذ دیواری

یکی از روش‌ها در طراحی و چیدمان ورودی، اگر خانه شما جای کافی داشته باشد، انتخاب کنسول خیلی هوشمندانه است. بالای کنسول را با آینه یا تابلو تزیین می‌کنید. از داخل آن به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی بهره می‌برید، و رویش را با لوازم جانبی دکوراتیو مثل گل، کتاب یا مجسمه تزیین می‌کنید.

جالباسی؛ یک دیزاین کاربردی

در طراحی و چیدمان ورودی، هیچ خانه‌ای نیست که نیاز به جالباسی نداشته باشد. هر کس از راه می‌رسد، کت، مانتو، کاپشن، کیف یا وسایلی دارد که بهتر است در جلوی ورودی از آن‌ها جدا شود. خوشبختانه انواع جالباسی برای انواع سلیقه‌ها وجود دارد. بعضی از مدل‌ها فضای ذخیره‌سازی برای کیف، کفش و چتر هم دارند.

تابلو

تخته سیاه

بعضی‌ها چیدمان شلوغ دوست ندارند، اما می‌خواهند دکوراسیون ورودی منزل جذابی داشته باشند. این طور وقت‌ها می‌شود سراغ تابلو رفت. یک تابلوی بزرگ یا چند تابلوی کوچک کنار هم جلوه قشنگی به راهرو یا ورودی خانه می‌دهند.

تخته سیاه

در دکوراسیون ورودی هیچ‌ عاملی به‌اندازه خلاقیت اثرگذار و چشم‌گیر نیست.اگر بیشتر آدم‌ها آینه و تابلو به دیوار می‌کوبند، شما تخته سیاه بخرید. تخته سیاه و گچ‌های سفید و رنگی نه‌تنها حس نوستالژیک را زنده می‌کنند، امکان نوشتن یادداشت‌های مهم، لیست خرید، درست کردن تقویم هفتگی به شما می‌دهند.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ مبل با چه چیزهایی باید ست شود؟

 اصلی ترین آیتم رنگی که برای مبلمان سلطنتی در نظر گرفته می شود رنگ طلایی است. این مهم برای…