خانه دانستنی ها ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه

ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پژوهشگران فیزیک کوانتومی علاوه بر محاسبات کوانتومی، اینترنت کوانتومی را نیز توسعه داده اند. اخیراً دانشمندان موفق شدند تا فناوری‌ای را ایجاد کنند که در آن مودم‌های کوانتومی نیز مورد استفاده قرار گیرند.
اینترنت کوانتومی

اینترنت کوانتومی نوع اینترنت است که از نوع کنونی امنیت بالاتری داشته و همچنین امکان هک آن وجود نخواهد داشت. دانشمندان بسیاری علاوه بر کامپیوترهای کوانتومی تجاری و عملی، توسعه اینترنت کوانتومی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این فناوری جدید کوانتومی خواهید خواند.

مودم اینترنت کوانتومی

آندریاس رایزر، فیزیکدان موسسه ماکس پلانک در آلمان در مورد اینترنت کوانتومی در آینده و برای ارتباط کامپیوترهای کوانتومی گفته است: به زودی این فناوری برای ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است قدرت محاسباتی کامپیوترهای کوانتومی را نیز افزایش دهد.

دانشمندان همچنین توانستند با استفاده از فیزیک کوانتومی فوتون های نوری را برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار دهند. بدین ترتیب امکان استفاده از شبکه های فیبر نوری کنونی نیز در اینترنت کوانتومی فراهم خواهد بود.

برای استفاده از اینترنت کوانتومی از عنصر شیمیایی اربیوم و الکترون های آن استفاده شده که تمایل زیادی به جهش کوانتومی ندارد. به همین دلیل محققان برای ساخت مودم های قابل استفاده در این فناوری از اتم‌های اربیوم و فوتون های اینفرارد در حال حرکت استفاده کردند. همچنین درون این مودم ها نوعی کابینت آینه مینیاتوری قرار داده شده که از سیلیکات ایتریوم ساخته شده است و دمای آن نیز تا منفی ۲۷۱ درجه سلسیوس کاهش یافته است.

کریستال خنک شده اتمهای اربیوم تا حدودی پایدار بود و می توانند به صورت تعاملی دهها هزار بار فوتونهای اینفرارد را پرتاب کنند وجود آینه ها در این سیستم پرتاب کوانتومی را تا ۶۰ برابر سریع‌تر می‌کند. این پرش امکان انتقال اطلاعات را نیز فراهم خواهد کرد. البته هنوز انتقال اطلاعات با مشکلاتی مواجه است و دانشمندان سعی دارند تا راه حل های جدیدی را برای آن پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی منچستر بزرگ را بر عهده می‌گیرد» را بخوانید.

 • چرخش زمین به دور خود

  چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

  زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…
 • حقایق دیوانه کننده مریخ

  حقایق جالب در مورد مریخ

  مریخ درست همانند زمین دارای اقیانوس است، با این تفاوت که اگر همه آب‌های آن را جمع کنیم، تن…
 • عجیب ترین انسان های دنیا

  عجیب‌ترین انسان‌های دنیا را بشناسید!

  در جهان هیچ چیزی غیر قابل باور نیست و ممکن است افرادی زندگی کنند که با بقیه فرق‌های بخصوصی…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…