ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پژوهشگران فیزیک کوانتومی علاوه بر محاسبات کوانتومی، اینترنت کوانتومی را نیز توسعه داده اند. اخیراً دانشمندان موفق شدند تا فناوری‌ای را ایجاد کنند که در آن مودم‌های کوانتومی نیز مورد استفاده قرار گیرند.
اینترنت کوانتومی

اینترنت کوانتومی نوع اینترنت است که از نوع کنونی امنیت بالاتری داشته و همچنین امکان هک آن وجود نخواهد داشت. دانشمندان بسیاری علاوه بر کامپیوترهای کوانتومی تجاری و عملی، توسعه اینترنت کوانتومی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این فناوری جدید کوانتومی خواهید خواند.

مودم اینترنت کوانتومی

آندریاس رایزر، فیزیکدان موسسه ماکس پلانک در آلمان در مورد اینترنت کوانتومی در آینده و برای ارتباط کامپیوترهای کوانتومی گفته است: به زودی این فناوری برای ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است قدرت محاسباتی کامپیوترهای کوانتومی را نیز افزایش دهد.

دانشمندان همچنین توانستند با استفاده از فیزیک کوانتومی فوتون های نوری را برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار دهند. بدین ترتیب امکان استفاده از شبکه های فیبر نوری کنونی نیز در اینترنت کوانتومی فراهم خواهد بود.

برای استفاده از اینترنت کوانتومی از عنصر شیمیایی اربیوم و الکترون های آن استفاده شده که تمایل زیادی به جهش کوانتومی ندارد. به همین دلیل محققان برای ساخت مودم های قابل استفاده در این فناوری از اتم‌های اربیوم و فوتون های اینفرارد در حال حرکت استفاده کردند. همچنین درون این مودم ها نوعی کابینت آینه مینیاتوری قرار داده شده که از سیلیکات ایتریوم ساخته شده است و دمای آن نیز تا منفی ۲۷۱ درجه سلسیوس کاهش یافته است.

کریستال خنک شده اتمهای اربیوم تا حدودی پایدار بود و می توانند به صورت تعاملی دهها هزار بار فوتونهای اینفرارد را پرتاب کنند وجود آینه ها در این سیستم پرتاب کوانتومی را تا ۶۰ برابر سریع‌تر می‌کند. این پرش امکان انتقال اطلاعات را نیز فراهم خواهد کرد. البته هنوز انتقال اطلاعات با مشکلاتی مواجه است و دانشمندان سعی دارند تا راه حل های جدیدی را برای آن پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی منچستر بزرگ را بر عهده می‌گیرد» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

از شر بوی پیاز و سیر دست خلاص شوید!

زمانی که سیر و پیاز را برش می‌دهید دست‌هایتان بو می‌گیرند. در این مطلب به بررسی چند ترفند …