مصرف فلفل تند عمر انسان را طولانی‌تر می‌کند

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بر اساس مطالعه گسترده‌ای که اخیرا انجام گرفته است، دانشمندان دریافتند افرادی که فلفل تند یا چیلی را به‌طور منظم در رژيم غذایی خود مصرف می‌کنند، ممکن است قلبی سالم‌تر و زندگی طولانی‌تری داشته باشند.
فلفل تند

طبق نتایج اولیه یک مطالعه گسترده، مشخص شد خوردن فلفل چیلی به‌طور منظم می‌تواند فواید عمده پزشکی از جمله کاهش خطر بیماری‌های قلبی، سرطان و به‌طور کلی افزایش طول عمر به ‌همراه داشته باشد. در این مطلب از مجله دلتا  درباره این پژوهش جدید خواهید خواند.

نتایج این مطالعه هنوز در مجله‌ای منتشر نشده و قرار است در کنفرانس انجمن قلب آمریکا برای اولین ‌بار ارائه شود. در این مطالعه، پژوهشگران نتایج حدود ۴۷۲۹ تحقیق جداگانه در مورد مصرف فلفل قرمز تند در رژیم غذایی و اثرات آن در سلامتی افراد را مورد بررسی قرار دادند که در مجموع این مطالعات، بیش از ۵۷۰ هزار نفر از افراد به‌عنوان شرکت‌کننده مورد آزمون قرار گرفته‌اند.

فواید فلفل تند

دکتر بو ژو، نویسنده ارشد مطالعه و متخصص قلب، در بیانیه مطبوعاتی کنفرانس گفت: «ما با بررسی مطالعات انجام‎شده در مورد مصرف فلفل تند مشاهده کردیم مصرف این ماده غذایی به‌صورت منظم موجب کاهش کلی خطر انواع بیماری‌‌های قلبی و عروقی و همچنین مرگ و میر ناشی از سرطان می‌شود. همین امر نشان می‌دهد که ترکیبات رژیم غذایی ممکن است نقش مهمی ‌در سلامت کلی بدن داشته باشند.»

به‌طور خاص، این بررسی نشان داد در افرادی که در رژیم غذایی خود به‌صورت منظم فلفل تند می‌خورند، نسبت به کسانی که به‌ندرت آن را در رژیم غذایی خود دارند یا هرگز فلفل نمی‌خورند، ۲۶ درصد خطر نسبی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین ۲۳ درصد خطر مرگ ناشی از سرطان کاهش می‌یابد. نکته قابل‌ توجه در این مطالعه این بود که مصرف فلفل چیلی موجب کاهش ۲۵ درصدی خطر مرگ ناشی از هر نوع مشکل در سلامتی می‌شود که همین امر عمر افراد را طولانی‌تر می‌کند.

ازآنجاکه دانشمندان صرفاً در حال بررسی روندهای شناسایی شده توسط سایر مطالعات بودند که هرکدام از آن‌ها پارامترها و شرایط خاص خود را داشتند، نمی‌توانند رابطه‌ای مستقیم بین خوردن فلفل چیلی و بهبود سلامت برقرار کنند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «نتایج غیر منتظره نخستین واکسن گیاهی آنفلوانزا در کارآزمایی‌ بالینی» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با میوه یک میلیارد تومانی آشنا شوید!

گران ترین میوه در کل جهان، نوعی ملون ژاپنی است و به پادشاه یوباری مشهور است. برای آشنا شدن…