خانه دانستنی ها هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی منچستر بزرگ را بر عهده می‌گیرد

هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی منچستر بزرگ را بر عهده می‌گیرد

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ اعلام کرده است که برای بهبود جریان ترافیک و مدیریت چراغ های راهنمایی از سنسورهای هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.
مدیریت چراغ راهنمایی

سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ (به اختصار TfGM) اعلام کرده برای بهبود جریان ترافیک این ناحیه از روشی نوین بهره خواهد گرفت. در این روش از سنسورهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط کمپانی ویواسیتی لبز (Vivacity Labs) توسعه یافته‌اند، استفاده خواهد شد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره چگونگی مدیریت چراغ راهنمایی در این ناحیه بخوانید.

هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی

به گفته TfGM، سنسورهای مذکور در چند تقاطع نصب شده و وظیفه خواهند داشت عبور و مرور خودروها را به طور مداوم زیر نظر داشته باشند. این سنسورها بسته به شدت ترافیک، برای مدیریت چراغ راهنمایی سمت متناظر را سبز خواهند کرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مقامات محلی به این نتیجه رسیده‌اند که وضعیت سلامت جهانی و شیوع ویروس کرونا تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر نحوه رفت و آمد مردم گذاشته، طوری که از ابتدای ماه مارس تاکنون استفاده از دوچرخه و پیاده‌روی رشد چشمگیری داشته است.

با شروع به کار سیستم ابداعی سازمان حمل و نقل منچستر بزرگ، انتظار می‌رود ترددهای روزمره بهینه‌تر شده و شهروندان زمان‌های کوتاه‌تری را در پشت چراغ‌قرمز سپری کنند.

نکته جالب اینکه این سیستم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که همواره افراد پیاده یا دوچرخه‌سواران را در اولویت قرار می‌دهد. برای مثال چنانچه هوش مصنوعی تشخیص دهد تعداد دوچرخه‌سواران در یک تقاطع بیشتر است، چراغ سمت خودروها قرمز شده و چراغ دوچرخه‌سواران سبز می‌شود. این امر برای عابرین پیاده نیز صادق است.

سنسور هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی

در حال حاضر سیستم مورد بحث در سه تقاطع منچستر بزرگ نصب شده و انجام وظیفه می‌کند. آنطور که اعلام شده، TfGM می‌خواهد تا پایان سال آینده ۲۰ تقاطع دیگر را به این سیستم مجهز کند.

مقامات محلی امیدوارند به لطف هوش مصنوعی و فارغ از نوع حمل و نقل، نه تنها جریان ترافیک بهتر شود، بلکه میزان آلایندگی خودروها نیز به دلیل توقف کمتر در پشت چراغ قرمز، کاهش پیدا کند.

گفتنی است سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی منچستر بزرگ، ضمن تحت نظر گرفتن تقاطع‌ها، به‌طور ناشناس به جمع‌آوری داده‌های عمومی نیز خواهد پرداخت. این داده‌ها برای پیش‌بینی جریان ترافیک و اینکه کدام چراغ زودتر سبز شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب «سفر مجازی به ۲۰۰ سال قبل با نقشه گوگل» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نکات مهم در مورد سیستم ترمز خودرو

اکثر اتومبیل‌های مدرن دارای ترمز بر روی هر چهار چرخ هستند که توسط سیستم هیدرولیک کار می‌کن…