معمای استون هنج چیست؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استون‌هنج در جنوب انگلستان، یکی از بناهای بزرگ سنگی است که توسط مردم باستان در اروپا ساخته شده‌ است.
جاذبه های گردشگری انگلیس

همیشه اشیا، اتفاقات، خبرها و یا هر آنچه که اسرار آمیز باشد برای انسان‌ها جالب است، این موضوع از گذشته‌های دور صحت داشته و هنوز هم تغییری نکرده است. به احتمال زیاد تا به‌حال نام استون هنج را شنیده‌اید، بنایی بسیار پر رمز و راز و عجیب در بریتانیا که یکی از جاذبه های گردشگری انگلیس و یکی از اسرار آمیزترین بناهای تاریخی جهان به شمار می‌رود. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا ببینیم این سازه‌ی عجیب چه ویژگی‌هایی دارد و چرا تا این اندازه برای باستان‌شناسان و دنیا جذاب است.

استون هنج کجاست؟

استون هنج در انگلستان و در دشت سالیسبری قرار دارد، کافیست کمی به این بنا نگاه کنید تا فورا از خودتان بپرسید این سنگ‌ها چطور و توسط چه نیرویی و به چه دلیل اینگونه در کنار هم قرار گرفته‌اند؟ هدف از گذاشتن آنها چه بوده است؟

علی‌رغم تحقیقات زیاد و همه جانبه‌ای که باستان شناسان و دانشمندان روی استون هنج در انگلستان انجام داده‌اند، تا به حال نتوانسته‌اند به نتایج خاصی برسند اما نگران نباشید چون رازهای استون هنج آرام آرام در حال رو شدن است…

استون هنج کجاست؟

یکی از پروژه‌هایی که منجر به پخش حقایقی از استون هنج در انگلستان شد، پروژه‌ی عکسبرداری زیر زمینی بود که از این سازه شد و  مشخص شد این سنگ‌ها قبلا قسمتی از یک ساختمان پیچیده‌تر بوده‌اند، مثلا جایی برای برگزاری مراسم‌های آیینی، سکونتگاه‌هایی رازآلود و ناشناخته و… البته باز هم این تصاویر اطلاعات زیادی نشان نمی‌دهند و مشخص شده که این موضوع بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که دانشمندان فکرش را می‌کردند.

باستان‌شناسان چه می‌گویند؟

البته استاد باستان شناسی دانشگاه بردفورد وینسنت گافنی که یکی از مدیران پروژه بوده است در این باره گفته که شاید تحقیقاتی که انجام شده نتایج چندانی نداده است اما حالا دیگر می‌دانیم که باید در کجای منطقه دنبال کشف‌های تازه بگردیم. اگر ما بتوانیم راز استون هنج در انگلستان را رو کنیم، می‌توانیم نه فقط این مکان بلکه کل منطقه را بهتر بشناسیم و بخشی از تاریخ گذشته‌ را فاش کنیم. در تحقیقاتی که انجام شد، توانستیم به یک دسته دیرک چوبی بربخوریم که شاید در نتیجه‌ی کلی تحقیق تاثیری نداشته باشد اما یک کشف کاملا تازه است، دیرک‌هایی که تعداد آنها به ۳۰۰ تا می‌رسد و اگر این تحقیقات نبود، هیچ وقت نمی‌توانستیم از وجود آنها آگاه شویم.

دیدنی های انگلیس

یکی دیگر از باستان شناسان سرشناسی که روی استون هنج در انگلستان تحقیقات زیادی کرده است معتقد است که این دیرک‌های چوبی در آن دوران موقتا در زمین کار گذاشته شده بودند و از آنها برای علامت گذاری استفاده شده است.

در هر صورت، چیزی که مشخص است این است که بعد از سال‌های سال بررسی و تحقیقات شبانه روزی، هنوز هم که هنوز است،  استون هنج حرف‌های تازه‌ای برای گفتن دارد و هر بار یک چیز جدید از آن کشف می‌شود و این موضوع باستان‌شناسان را شگفت زده کرده است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر “رود تیمز، طولانی‌ترین رود انگلیس” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شرایط گرفتن اقامت آلمان در ۲۰۲۳

ما در این نوشته شما را با شرایط گرفتن اقامت آلمان بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی این کشور…