تمدید پرداخت وام بدون سپرده به خریداران مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

طرح تسهیلات خرید مسکن در بازار تب‎دار این روزها می‎تواند نقش مفید و موثری را در کشور برای خرید خانه بازی کند. بر همین اساس پایدار بودن این طرح ویژه و اختصاص فاکتورهای مثبت دیگر به این پروژه می‎تواند باری را از دوش بی خانمانی مردم ایران بردارد.

به خاطر اهمیت این امر مهم «مهدی احمدی»، رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از تمدید روند پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به متقاضیان و استفاده از سقف تسهیلات خرید مسکن با اوراق گواهی حق تقدم خبر داد.

اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبرگزاری برنا احمدی با اشاره به این تصمیم گفت:«در راستای ترغیب خریداران جهت استفاده از تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همچنین افزایش توان مالی آنان، تا پایان آذر ماه سال جاری اعطای تسهیلات بدون سپرده به تمام متقاضیانی که تمایل به استفاده از «سقف تسهیلات» خرید مسکن صرفا از محل اوراق گواهی حق تقدم را دارند، امکان پذیر است».

وی افزود: «در شرایط کنونی سقف تسهیلات اوراق در حالت انفرادی ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان در تهران، مراکز استان و شهرهای بزرگ و همچنین سایر شهرها است و در حالت زوجین نیز ۱۰۰، ۸۰ و ۶۰ میلیون تومان بسته به مناطق وقوع ملک است. علاوه بر این، در صورت استفاده از حداکثر تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم، در حالت انفرادی به میزان ۱۰ میلیون تومان و در حالت زوجین به میزان ۲۰ میلیون تومان به سقف تسهیلات افزوده خواهد شد با این تفاوت که اخذ تسهیلات جدید، نیازی به خرید اوراق ندارد.»

این مقام مسئول در خصوص اعطای تسهیلات جعاله نیز گفت:« تسهیلات جعاله نیز مانند روال قبلی ادامه می یابد. با این شرایط حداکثر میزان دریافتی تسهیلات در حالت زوجین ۱۴۰، ۱۲۰ و ۱۰۰ میلیون تومان و در حالت انفرادی ۹۰، ۸۰ و ۷۰ میلیون تومان در سه گروه شهری خواهد بود. همچنین  اعطای تسهیلات بدون سپرده مذکور به متقاضیانی که حداکثر تا پایان آذر ماه ۹۷ نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند، امکان پذیر است».

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تنها با ۷ کار ساده زندگی خود را متحول کنید

تغییر عادت‌ها تنها راه موفقیت ماست. تا زمانیکه عادت‌های روزانه ما تغییر پیدا نکند، ما هرگز…