رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با اینکه بورا بورا تحت سیطره کشور فرانسه قرار دارد، اما جزوی از خاک این کشور به حساب نمی‌آید، بلکه جزیره کوچکی واقع در جنوب اقیانوس آرام است.
جزیره بورا بورا

در سفر به جزیره بورا بورا می‌توانید در هتل‌هایی که روی دریا ساخته شده، اقامت کنید. این اقامتگا‌ه‌ها از روی خانه بومیان پلینزی طراحی شده است. برای خنکی و راحتی اتاق‌ها، سقف آن‌ها از برگ‌های نخل ساخته شده و کف آن‌ها نیز سکویی برای سوار شدن به قایق دارد. با مجله دلتا همراه باشید.

گردش در جزیره بورا بورا

اولین جاذبه گردشگری بورا بورا، سواحل فوق‌العاده‌ آن است که در جهان کم نظیر است. مناظر زیر آب جزیره بورا بورا نفس شما را بند خواهد آورد. آب آن به حدی شفاف است که حتی از روی سطح آب امکان تماشای طبیعت شگفت‌انگیز زیر آب وجود دارد.

گردش در جزیره بورا بورا حالا نوبت نارگیل، اصلی‌ترین تولید جزیره بورا بورا است. نارگیل در همه جا دیده می‌شود. از مواد غذایی محلی‌های اینجا گرفته تا تورهایی که به شما باز کردن نارگیل را یاد می‌دهند. حتی افسانه‌هایی در مورد درخت نارگیل گفته شده که از اهمیت این میوه برای بومی‌ها حکایت دارد.

آداب و باورهای عجیب جزیره بورا بورا

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و تازه عروس و دامادها است تا عشق خود را در آن جشن بگیرند. از خانه‌های ییلاقی گرفته تا سواحل خصوصی، همگی آن را به جزیره عشق تبدیل کرده است. صخره‌های مرجانی به شکل قلب نیز دلیل دیگری بر این ادعا است.

آداب و باورهای عجیب جزیره بورا بورا

در بورا بورا هر چیزی معنای خودش را دارد. حتی گل‌ها، بخصوص اگر گلی پشت گوش یک خانم باشد. گلی که پشت گوش چپ قرار گرفته به این معنا است که او مجرد نبوده و عشقی در زندگی او وجود دارد. اما گل در پشت گوش راست یعنی مجرد است.

با اینکه عجیب است اما باید بدانید که خالکوبی به عنوان یک امر مقدس در بورا بورا شناخته می‌شود. محلی‌ها معتقدند اصل خالکوبی به دو پسر «خدای آفرینش» برمی‌گردد. در ضمن این موضوع را به عنوان نشانه زیبایی نیز تلقی می‌کنند. هرچند در گذشته از آن برای نشان دادن موقعیت اجتماعی استفاده می‌کردند.

سفر به جزیره بورا بورا

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، چاه یعقوب، خطرناک‌ترین مکان روی زمین! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…