دره‌ی ستارگان در تسخیر ارواح!

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرزمین عجایب هفتگانه لقبی است که به جزیره رویایی قشم داده‌اند و یکی از این عجایب، دره ستارگان نام دارد.
جاذبه های گردشگری قشم

دره ستارگان به دلیل زیبایی طبیعی منحصر به فردی که دارد، یکی از شناخته‌ شده‌ترین جاذبه‌های طبیعی در سطح جهان محسوب می‌شود. شکل‌گیری دره ستارگان بدون دخالت انسان بوده و هنوز هم با یک بارندگی شدید، تغییر شکل می‌دهد و بر جذابیت‌های آن اضافه می‌شود. ما در این مقاله از مجله دلتا قصد داریم شما را با دره ستارگان یکی از جاذبه های گردشگری قشم آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

تاریخچه دره ستارگان قشم

قدمت دره ستارگان قشم حیرت‌آور بوده و به حدود ۲ میلیون سال قبل برمی‌گردد. بومیان این منطقه افسانه‌های مختلفی درباره این دره نقل می‌کنند که شنیدن برخی از آن‌ها، ترسناک و برخی دیگر هم جذاب هستند. برخورد یک ستاره از آسمان با این نقطه از جزیره را می‌توان یکی از باورهای مردم بومی این منطقه درباره شکل‌گیری دره ستارگان دانست.

دیدنی های قشم

دلایل علمی ایجاد دره ستارگان

نتایج بررسی‌های انجام شده توسط زمین‌شناسان نشان می‌دهد آب‌های سطحی، رگبارهای فصلی و تندبادها باعث فرسایش این ناحیه و به وجود آمدن دره ستارگان شده‌اند. فلات اولیه در بخش شمالی این دره منحصر‌به‌فرد، قابل مشاهده بوده که تقریبا دست نخورده باقی مانده است.

دلایل علمی ایجاد دره ستارگان

قشم بارندگی‌های شدید زیادی به خود نمی‌بیند، اما هنگامی که این اتفاق بیفتد، دره ستارگان به دلیل سست بودن لایه‌های ستون‌ها، دیواره‌ها و مخروط‌های نوک تیز دچار تغییرات جدی می‌شود و این تغییرات همیشگی توانسته نظر گردشگران را به خود جلب کند.

باورهای بومیان منطقه درباره دره ستارگان

آیا به دنیای ارواح اعتقاد دارید؟ برخی از مردم این منطقه معتقدند پس از غروب آفتاب، صداهایی که از دره ستارگان به گوش می‌رسد مربوط به ارواحی بوده که از حضور انسان‌ها ناراحت هستند. این باور قدیمی تا حدی برای مردم این منطقه جدی بوده که تحت هیچ شرایطی بعد از غروب آفتاب وارد این دره نخواهند شد.

باورهای بومیان منطقه درباره دره ستارگان

بررسی‌های انجام شده توسط محققین چنین چیزی را تایید نمی‌کند و آن‌ها علت بروز صدا را وزش باد در لابه‌لای ستون‌ها و دالان‌های دره ستارگان می‌دانند. اگر به دنیای ارواح اعتقادی ندارید و از این صداها نمی‌ترسید، بهتر است شب را در این منطقه سپری کنید تا در کنار آرامش شگفت‌انگیز آن بتوانید ستارگان را در آسمان با انگشتان خود بشمارید. تازه پس از غروب آفتاب شگفتی دره ستارگان آغاز می‌شود و شما منظره عجیبی از کهکشان را مشاهده خواهید کرد.

ستارگان به حدی در نزدیکی شما قرار دارند که احساس می‌کنید در یک دنیای دیگر هستید. این منظره شگفت‌انگیز می‌تواند بهترین سوژه برای عکاسان باشد تا بتوانند تصاویری حیرت‌انگیز ثبت کنند.

موقعیت مکانی دره ستارگان قشم

دره ستارگان در جنوب شرقی جزیره زیبای قشم واقع شده و در نزدیک‌ترین فاصله با روستای برکه خلف قرار گرفته است. شما پس از طی کردن مسافت ۵ کیلومتر از قشم، خود را به ورودی دره ستارگان و روستای برکه خلف خواهید رساند. در ادامه وارد جاده خاکی خواهید شد که مستقیما شما را به این دره شگفت‌انگیز می‌رساند.

موقعیت مکانی دره ستارگان قشم

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری قشم “غار نمکی قشم ؛ در صف یونسکو” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و …