چگونگی استفاده از فرش در چیدمان

۱
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با اینکه فرش بر روی کف قرار گرفته و ممکن است اینطور به نظر بیاید که چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد اما باید بدانید که این عنصر دکوراسیون داخلی نقشی اساسی ایفا می‌کند
چیدمان فرش

کف منزل در هر جای خانه بدون فرش نمای خوبی ندارد و می‌توان با یک فرش، ظاهر کل خانه را تغییر داد اما گاهی اوقات چگونگی استفاده از فرش در چیدمان کمی افراد را گیج می‌کند. حال در این قسمت از مجله دلتا فرش مناسب دکوراسیون اتاق را برای شما بازگو می کنیم .

از فرش‌هایی استفاده کنید که مکان‌ها را از یکدیگر تفکیک می‌دهد

تفکیک فضای داخلی

از فرشی استفاده کنید که می تواند نواحی مختلف را از یکدیگر جدا کند، حال اگر اتاق شما بزرگ است، می‌توانید به راحتی دو قسمت آن را با دو فرش از یکدیگر تفکیک دهید .

تنوع ایجاد کنید

برای دکوراسیون بهتر باید از فرش‌هایی استفاده کنید که تنوع کافی داشته باشد، زمانی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می‌کنید باید مراقب سایز فرش‌ها باشید و کاملا سایز یکسانی برای هر دو در نظر داشته باشید .

هارمونی ایجاد کنید

زمانی که از بیش از یک فرش استفاده می‌کنید، بهتر است که از فرش‌هایی استفاده کنید که با یکدیگر هارمونی دارند تا نمای نامطلوبی به محیط منزل شما ندهند.

حجم را کنترل کنید

برای انتخاب فرش به الگوی کاغذ دیواری خود دقت کنید، نباید کاری کنید که ترکیب الگوی فرش با دیگر نقش و نگارهای داخل اتاق باعث کوچک‌تر نشان دادن حجم اتاق شوند، مثلا زمانی که الگوی کاغذ دیواری شما خلوت است، می‌توانید از فرش‌های کمی شلوغ‌تر استفاده کنید.

به دنبال الگوی رنگی مناسبی باشید

باید از رنگ فرشی استفاده کنید که به رنگ زمینه و قالب اتاق شما بیاید و از طرفی حتما باید فرش را بعد از مبلمان خریداری کنید تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید .

دیوار را بپوشانید

فرش دیواری

یکی از نمونه‌های چیدمان فرش در منزل می‌توان، به آویزان کردن فرش روی قسمتی از دیوار اشاره کرد.

نقطه مرکزی در اتاق خود ایجاد کنید

یکی از راه‌ها برای بزرگتر نشان دادن فضا، چیدمان فرش در منزل به صورت صحیح است. این فرش‌ها باید در مرکز خود یک طرح بزرگ داشته باشند تا فضای اتاق را بزرگ تر نشان دهند .

با شکل‌ها بازی کنید و از آن‌ها استفاده کنید

فرش‌های گرد

حتما نباید فرش شما مستطیلی شکل باشد ، اجازه دهید که طرح مبلمان شما روی انتخاب فرش‌تان تاثیرگزار باشد ، با این کار متوجه می‌شوید که باید از چه مدل فرشی استفاده کنید. فرش‌های گرد و بیضی هم می‌تواند برای مبلمان نسبتا گرد مناسب باشد و لزومی به استفاده از فرش‌های مستطیلی نیست.

اتاق خود را به روز رسانی کنید

یکی از ایده‌های جذاب دکوراسیون این است که با تغییر فصل ، فرش‌های اتاق را تغییر دهید و از رنگ‌های مناسب فصل استفاده کنید .

حتما سایز مناسب را انتخاب کنید

قالیچه

فرشی که می‌خرید ، نباید کل فضای اتاق شما را بپوشاند و باید قسمتی از بالا پایین فرش را خالی بگذارید و برای فرش‌های زیر میز ناهار خوری باید از هر چهار طرف، اطراف فرش را خالی بگذارید اما طوری عمل کنید که وقتی شخص صندلی را به عقب کشید ، پایه عقبی صندلی روی فرش باشد. بهتر است برای چیدمان فرش در اتاق خواب به گونه باشد که زمانی که از خواب بیدار می‌شوید و پای خود را روی زمین می‌گذارید، پایتان روی فرش قرار گیرد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یک بار برای همیشه به آشپزخانه خود نظم دهید

سازمان‌دهی و نظم دهی آشپزخانه را می‌توان فرآیندی دائمی دانست که در طول زمان، دچار تکامل و …