افزایش ۵۰ درصدی قیمت خانه!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش ۵۰ درصدی قیمت خانه در ۶ ماه بی‎سابقه است! نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این مطلب تاکید کرد: کاهش توان خرید متقاضیان و خروج سفته بازان از بازار،  از دلایل اصلی افزایش ۵۰ درصدی قیمت خانه در ۶ ماه و ورود مسکن به رکود است.

افزایش 50 درصدی قیمت مسکن طی 6 ماه!

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، حسام عقبایی با بیان اینکه اغلب مشاوران املاک از کسادی بازار سخن می‎گویند و در واقع دردو ماهه محرم و صفر رکود عمیق‎تر خواهد شد، گفت: اطلاعات اولیه از تعداد  قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران حاکیست که معاملات در شهریور ماه در مقایسه با همین ماه درسال گذشته ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت مسکن در یک بازه زمانی ۶ ماهه شاید بتوان گفت بی‌سابقه بوده است، بنابراین افت معاملات که از اواخر مرداد ماه شروع و در شهریور ماه افزایش یافت، احتمالا در نیمه دوم سال شدت بیشتری خواهد گرفت .

عقبایی افزود: کاهش میزان معاملات مسکن به گفته مشاوران املاک به خوبی دیده می‎شود ، بنابراین پیش‌بینی می‎کنم که چون بازار مسکن در شهریور از لحاظ معاملات اوضاع مناسبی نداشت، در نیمه دوم امسال نیز این وضع ادامه یافته و افت معاملات و خرید و فروش بیشتر خواهد شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این پرسش که آیا افت معاملات موجب کاهش قیمت مسکن می شود تاکید کرد: تصور نمی‎کنم که چون معاملات کاهش یافته، قیمت ها هم کمتر می‎شود ، اما اگر قیمت ها در بازارهای طلا و ارز تثبیت شود ، ممکن است بازار مسکن هم  به تعادل  برسد.

در عین حال مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‎گوید :رکود مسکن واقعیت ندارد و طبق آمارهای استخراج شده میزان معاملات در کشور در ۶ ماه نخست امسال نسبت به ۶ ماه نخست پارسال  رشد هم داشته است.

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

آیا مهریه زنی که تغییر جنسیت داده، پرداخت می‌شود؟

مهریه زن تغییر جنسیت داده یک موضوع جدید است که اکثر افراد از آن اطلاع ندارند. مطابق ماده‌ …