خانه دانستنی ها عوارض پوستی طولانی مدت در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا

عوارض پوستی طولانی مدت در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا

۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مطالعات جدید نشان می‌دهند درصد کمی از بیماران مبتلا به کرونا دچار جراحات و جوش‌های پوستی می‌شوند که ممکن است تا ماه‌ها روی پوست بمانند.

مطالعات محققان بیمارستان عمومی ماساچوست نشان می‌دهد که برخی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ «مدت طولانی» پس از بهبودی دچار عوارض پوستی مزمن شده‌اند. پزشکان از این دسته از بیماران تحت عنوان بیماران زمان بر (long-haul patient) یاد می‌کنند، چرا که با وجود بهبودی دستگاه تنفسی همچنان عوارض و مشکلات متعددی را تجربه می‌کنند که مانع از بهبودی صد در صد آن‌ها می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره این بیماری پوستی ناشی از کرونا بخوانید.

عوارض پوستی بیماران کرونایی

آوریل ۲۰۲۰ (فروردین تا اردیبهشت)، یعنی در اوایل شیوع ویروس کرونا، ائتلاف بین المللی برای نظارت بر بیماران مبتلا به عوارض پوستی کرونا تشکیل شد. حال پس از تقریباً ۶ ماه جمع‌آوری اطلاعات، محققان گزارش می‌کنند که برخی از بیماران «زمان بر» کووید-۱۹ عوارض پوستی نظیر لکه ‌های قرمز، جوش و التهاب را در دست‌ها و پاها تجربه کرده‌اند.

به گفته محققان مشکلات پوستی یاد شده حداقل چهار روز و در بسیاری موارد بین دو تا چهار هفته و در یک مورد تا ۷۰ روز روی پوست بیماران باقی مانده‌اند. عارضه دیگری به نام «انگشت کووید» نیز در بیماران مبتلا به کرونا مشاهده شده و ۶ بیمار را حداقل تا ۶۰ روز و دو بیمار را بیش از ۱۳۰ روز دچار کرده است.

«Esther E. Freeman» نویسنده اصلی تحقیق می‌گوید یافته‌های این تحقیق آمار دقیق تری از افراد مبتلا به عوارض پوستی بلند مدت کرونا مثل انگشت کووید نشان داده و همچنین آگاهی محققان از اثرات بلند مدت بیماری کووید-۱۹ بر ارگان‌های مختلف بدن را ارتقا می‌دهد. به گفته او بروز عوارض پوستی احتمالاً نشان دهنده التهابی است که درون بدن رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید: محققان MIT هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده‌اند که می‌تواند از روی سرفه، ابتلا به کرونا را حتی بدون داشتن علایم دیگر شناسایی کند. برای مطالعه بیشتر مطلب «تشخیص ابتلا به کرونا توسط هوش مصنوعی MIT» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

واقعیت‌هایی که وجود موجودات فرازمینی را اثبات می‌کنند!

نظریه‌پردازان تئوری فرازمینی‌ها مدرکی قاطع بر ملاقات ما و فرازمینی‌ها ارائه دادند. دانشمند…